Srovnání pozemku s MS19 - jak na to?



host - 40.38 (?)
18.4.2011 19:46

Hmm, super. Takže co by jste mi poradil?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 40.38 (?), 17.4.2011 8:10, zobrazeno: 15750x

Dobrý den,

zakoupil jsem starší MS19 s veškerým příslušenstvím a chtěl bych srovnat cca 300m přikoupené zahrady. Pozemek je značně hrbolatý, velké drny apod.,léta byl nevyužíván.

Otázka zní, jak na to? Mám to zkusit rovnou kultivátorem, nebo nejdříve využít radlici z příslušenství a zkusit to zorat? Jsem úplný laik a vše se teprve budu učit.

Děkuji všem za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 17.4.2011 8:27

Já jsem rovnal pozemek orbou i rotavátorem. V obou případech platí, že máte hodně nakypřené hlíny, kterou můžete snadno srovnávat a potom uválet, v obou případech také platí, zda to stroj zvládne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.38 (?), 18.4.2011 19:20

Tak jsem dnes zkoušel obojí a dopadl jsem jak sedláci u Chlumce.Rotavátor mi skákal po drnech a měl tendenci neustále ujíždět, takže jsem po pár minutách měl ruce jak orangutan.

Nazul jsem ocelová kola, nasadil závaží a pluh a : díky nerovnostem jsem někde byl 20cm pod zemí a jinde jsem se země ani nedotkl. Navíc tu brázdu to dělá značně nepravidelnou, spíš bych řekl, že jsem odkrajoval pásy trávy cca 20-30cm široké.

Jeden problém vidím v nemožnosti nastavit záběr nože, je to svařený celek a mohu nastavit pouze úhel k zemi. Hlavní problém samozřejme ale vidím v sobě, protože jsem to nikdy nedělal a nic o tom nevím.

Ještě jeden poznatek: jak jde mašina do tahu tak má tendenci zatáčet, MS19 má řešeny převody řetězama, nemůže být problém i tam?

Hold to vidím tak, že si objednám radlici s bagrem, přiznám si že jsem lempl a stroj zase prodám. Za každou radu nebo tip jak na to budu rád.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.143 (?), 18.4.2011 19:40
Jediné, v čem Vás potěším je to, že lempl určitě nejste, ani ti další, kteří to stejným strojkem zkoušeli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.38 (?), 18.4.2011 19:46

Hmm, super. Takže co by jste mi poradil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.143 (?), 18.4.2011 20:03
Pokud jste MS kupoval pouze z tohoto důvodu, tak to byla chyba. Je vhodný na pravidelně obdělávané menší pozemky a to s patřičnou zručností majitele při úpravách a vylepšeních. Nemusíte MS hned prodávat. Nechte pozemek poorat, nebo zrotavátorovat větším strojem a zbytek dokončete MS, význam to má, pokud pro MS budete mít další využití.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.38 (?), 18.4.2011 20:07

Ano, bohužel to byl hlavní důvod koupi :-(No nic, budu to muset vyřešit větším strojem. Díky za radu, snad se to pak časem naučím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.123 (?), 23.4.2011 15:25

Ani časem se to nemusíte naučit.Vždy to je premiera.Jednou je sucho jednou mokro, jinak se orá po bramborách a jinak po jahodách.Dobré by bylo, aby vám dal někdo rozumy.Přicházet na některé věci sám, může trvat hodně let.V každém případě to je fyzicky náročné a hlavně když nemám zpátečku.Ukrajovat pásy široké 30cm není možné strojek to neutáhne.Tak přes 10-12cm široký a 15cm do země mi stačí.Mám obracák.Jinak orá tam a jinak, když obrátím a jedu zpět.Dávám o zoubek míň.Prvně by to chtělo zorat větším na podzim, aby to zmrzlo a pak už sám rotavátorem a vlastním pluhem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika