Výběr křovinořezu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 104.138 (?) 
4.8.2013 9:19

Dakujem pekne. Ja som to cistil handrickou, ale radsej sa opytam. Ja mam Oleomac 753T, ma 8,5 kg, su na to dobre popruhy, ma obsah 52ccm a 2,1 kw. Kosim s tym asi 2000 m. Som s nim velmi spokojny. Slabsi krovinorez by som uz nechcel, toto ma silu, idu na to vsetky nastroje co sa daju pouzit na krovinorez, vyborne startuje. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 176.91 (?), 3.8.2013 4:56

To jste napsal dobře, aby se pan Novák nenechal zblbnout.Teď záleží od koho.V případě, že sekáte vy 1000m za 50minut tak bych si žádný křovinořez nekupoval a nechal bych si to za peníze posekat.Dal bych vám 350/h.No je to moc.Nákladní auto stojí 580/h a uveze 13 tun.Ale dal bych je.Jen benzin za 1 hodinu spálím za 50kč.Na těch 1100m spálím 2 petláhve/3l.Ono asi taky záleží jaká je tráva.

Dál bych nesouhlasil z jiným pisatelem a obecně se vždy osypu, když někdo podmiňuje nákup stroje s dostatečným počtem náhradních dílů, nejlépe u souseda.Do HQ jezdím jen pro olej.Řetízek jsem si tam dal nabrousit 1x.Seřízení karburátoru jsem si našel na internetu.Mám pilu 15let.Oleomac 740 mám asi 7 let.Mažu jen převod a jednou za rok vytáhnu hřídel.Až se např.zakousne, tak ho zahodím a koupím si konečně nějaký ten značkový  .Nebo mi bude stačit podobný v akci za 6 tisíc?To je otázka.A podobně uvažuje asi víc lidí.Kamarád provozuje velké stavební stroje.Taky se časem stalo, že potřebuje nějaký náhr, díl.Pokud je to v záruce tak to neřeší.Když to má platit, tak jede stejně někam na západ protože tady ti prodejci jsou drazí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.39 (?), 3.8.2013 11:33

Tak asi něco děláte špatně, jestli spálíte litr za hodinu a posekáte s ním 330m2.  Na 1000 m2 louky musí stačit litr paliva, spíš 0,7...  Pro Vaše info, v hodinovce se neseká, seká se za metr.Za Vašich 350 kč bych asi nevylezl z baráku. Servisní posezonní kontrola a seřízení není od věci pro někoho, kdo to neumí a nemá vybavení, proto je dobře mít servis po ruce, proč se z toho osypáváte??. A taky se někde musí kupovat olej, struny, nože... Je to ale nápad, jet pro to na západlaugh ,to se vyplatí u svíčky nebo krytu nože

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.2 (?), 3.8.2013 13:01

Vzal bych, koupil bych osobne znackovy krovinorez o vykonu od 1,6KW i vyse.Vybiral bych ze znacek-Honda, Husqvarna,Dolmar i Stihl, ale tam byva nekdy premrstena cena.Nejlepe v profi provedeni.Sel bych podle ceny, co mi sedi uzivatelsky, kde je servis, i velikost nadrze je dulezita, vibrace,atd.Osobne mam 4510 Dolmar, tj.vykon 2,3KW, az moc velky pro zahradu, pak mam 235 Husqvarnu tj.vykon 1,3KW tj.dost malo na velkou travu.Z meho pohledu, treba Dolmar 4010,myslim, ze by nemusela byti spatna volba, ale pochopitelne, chce to znackovou masinu, at uz tu znacku, ci onu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.91 (?), 3.8.2013 17:10

Já přece nepíšu, že všechno dělám dobře.Naopak, zajímalo by mě co dělám špatně.Mám křovinořez OM 740 a na 1100m2 si beru 2 petky a ty tam spálím.Sekám to trojzubem a trvá mi to možná víc jak tři hodiny.Jestli to není tajné, kolik stojí metr, když se neseká v hodinovce.A jak víte předem jaká to bude práce?Kolik bych si vydělal na tom mém pozemku?Olej si chodím kupovat do HQ servis je 8km.Nůž jsem si koupil v MF.I na Stiga si tam chodí kupovat nože.Vím dobře co potřebuju a protože jsem provozoval stroje dražší, v řádu stovek tisíc, tak vím že je dobré si držet svého servisáka.Ten ale vůbec nemusí být z nejbližšího okolí.Co když se tam s nima hned na začátku chytnete, protože vás chtěli okrást?Nebo se necháte, aby jste je nestratil?Proto tu teorii nemám rád --Kupte si hlavně to, aby jste měl blízko servis a měli hodně součástek.Jak píše Ferda Mravenec.To je rada pro někoho a já to nejsem.Ani tu značku nebudu platit a proto. mám co mám.Poslední věc, když budete shánět díl a nabídka v Kladně bude 120 tisíc a ve Vídni 70tis odkud ti v KL.to koupili, tak kam pojedete??Já do Vídně.Tak jsem to myslel a ne že pojedu pro strunu na západ.Za 16 let provozování sekačky na trávu, vertikut.,štěpkovač., křovinák, jsem koupil kolečko k té sekačce, přítlačnou desku k štěpkovači a nedávno trojzub, abych měl dva k vůli broušení.Ani tisíc korun to celkem nedá.Na ty hodiny, co to odmaká, tak to asi odpovídá.To taky Ferda Mr.popisuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 59.39 (?), 3.8.2013 21:54

Sečení je tak 70hal. za metr, až třeba 2 koruny, dohoda na místě, podle stavu a velikosti pozemku. Lesy platívlaly asi 60 halířů ale zas to bylo v řádu hektarů. Co se názoru na servis týče, hobíci tam jsou častěji než profíci, furt vymejšlí, a taky se k mašinkám chovají různě, protože za 10 hodin ročně se to člověk moc nenaučí, takže se chybička semtam vloudí. Sám píšete, že ceny dílů nejsou podstatný, nemá cenu se za nima někde honit, není to stavební technika za mega. Ale dobrej mechanik, teda ne takovej, co nic neumí a tlačí vás do nesmyslně drahejch řešení je k nezaplacení. Jestli kolem mě takovej je, koupím mašinu přes něj...  Co se týče OM740, neznám ho, ale 40 ccm je podle mě ok, zkuste nůž co mám já, možná o fous slabší, strašně záleží na nástroji, ten 4 mm tlustej se pomaleji roztáčí, ale jak ho rozjedu mimo porost, tak jdu na půl až 3/4 plynu, širokej půlkruh, zabírám tak přední půlkou kruhu, když je to čistý, tak i víc, ale to se nemá. Postup dopředu, podle toho jak mi to točí na konci záběru, kde se skládá řádek, jakmile se nakonci přidusí, přidám na plynu a zmenším rychlost postupu. Rychlost tahu neměním, protože jinak to nejde řádkovat, to jde jen při určitým švihu, jinak to padá kolem. Nůž brousím flexou, ale je nutný jen lehoučce, a nevytahovat ostří, dodržet úhel brusu. Kupuju Oregon. A ten popruh je taky důležitej, s devítikilovým křovákem se dá dělat bez únavy a pak to frčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 4.8.2013 7:17

Jsem rád, že jsme se neposlali někam, protože extremní počasí má vliv.Takže za 1000m2 jste schopný vyfakturovat 700-2000kč a to někdy za pouhou hodinu.? To je pěkné.Co se týče dílů, pokud bych je potřeboval, tak přestože jsem vše poupil v MF, tak nepočítám s žádnou 7letou zárukou a nebo z nějakým palivem.Dneska jsou sklady, myslím že já bych to měl nejblíž někde kolem Brandýsa n L.Takže nákup ND v MF bych taky asi vynechal.I když takový trojzub za 140kč v MF taky není drahý Posezonní servis, nebo servis jako takový tak tam nikdy.O tom tady čtu.Hlásat názor, že nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci, je taky otázka do diskuse .Je třeba se zamyslet, proč někteří řemeslníci chodí kupovat nářadí do maxů a bachů. Proč nekupují značkové/drahé, přesto že se stím živí.Začněte třeba tím, kde stím do rána parkují, jak jim dlouho trvá než dostanou za spálený nový atd.Vrátím se ještě k noži.Možná že vytahuju ostří, to napravím.Brousím taky flexou.4mm nůž mi taky nabízeli ale já jsem se ho bál.Možná se pletu, ale sekera by taky líp sekala, pokud by vážila o 3 kg víc.Kdo by se sní ale tahal?Tak podobně jsem litoval úhlový převod v mém stroji. Mám chuť ho ale vyzkoušet.Zatím děkuji a zdravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.2 (?), 4.8.2013 9:52

Na tisic m2 0,7l paliva, je malo.Tj.posecene nejak z rychliku.Kdyz je jen trochu trava, nemate sanci s 0,7l paliva.I ten litr bude malo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.2 (?), 4.8.2013 9:25

2500m2 posecete za dve hodiny.To nesmi byti te travy asi moc a musite se ohanet a byti trenovany, aby to telo vydrzelo.Tj. nadsazene.Ale zalezi na pozemku, porostu,masine a obsluze.2500m2 to praci da.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.2 (?), 4.8.2013 9:33

2500m2 za dve hodiny tj 20m2 za minutu, tj.za 3 vteriny metr2.Si uvedomte, co pisete.Tj.dost nerealne.To nepocitam odpocinek a tankovani.Tj.mozne na papire, prakticky bych to chtel videt.Ikdyz zalezi na okolnostech.Jen to fyzicky vydrzet, uz znamena byti trenovany, atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika