Otáčkoměr



host - 118.44 (?)
9.7.2011 21:59

Také nejsem dráteník ale podle zdejších -dřívějších příspěvků jsem si objednal otáčkoměr i s odpočtem motohodin asi za 900 kč.Ty motohodiny mi jsou celkem na nic, ale otáčky snímané na vysokonapěťovém kabelu od svíčky se dají přečíst i na jednoválci popř násobit na víceválci atd.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 49.50 (?), 1.7.2011 5:48

Radšej si kúpte automobilový multimeter.  Do 1000 korún máte prístroj, ktorý meria otáčky + kopec ďalších vecí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 8.7.2011 21:51

To je fajn ta cena. Jen nevím zda s takovým multimetrem změříte otáčky 2 taktu? Já jsem na takový zatím nenarazil a to ho sháním už několik let. Ano za 5000 jsou, ale za 1000 jsem zatím žádný nesehnal. Navíc pokud je dělán pro HQ, bude nejspíš schopen změřit i 4 takt. Osobně mám takový od STIHLu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?), 9.7.2011 13:06

Asi všechny 4T motory zahradní techniky mají stejně zapalování ve 2T režimu. Je to jednodušší, levnější, ale automěřáky rovněž neměřitelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 9.7.2011 13:54

Nejsem "dráteník", ale např. u toho mého přepnut do režimu 4T dává u 2T hausnumera a naopak. Oddělené režimy jsou většinou u nich patrné na první pohled dvěma "tlačítky" pod displejem. Další znak je v klidovém režimu hodnota počtu měření. Ty levnější, výhradně 2T provedení bývají aktivní jen při měření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 9.7.2011 21:59

Také nejsem dráteník ale podle zdejších -dřívějších příspěvků jsem si objednal otáčkoměr i s odpočtem motohodin asi za 900 kč.Ty motohodiny mi jsou celkem na nic, ale otáčky snímané na vysokonapěťovém kabelu od svíčky se dají přečíst i na jednoválci popř násobit na víceválci atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 9.7.2011 23:56

otáčky snímané na kabelu se dají přečíst i na jednoválci? Dokonce i vynásobit na víceválci? Aha, takže když mi otáčkoměr na SOLO Twin ukazuje 2200 otáček na pravém válci, je to vlastně 4 400 otáček motoru? Ne? Nebo jak to vlastně je? A ty samé otáčky u Hechta 146 jsou i u motoru zahradního traktoru MTD? Som z toho volaký zmetěný (Kefalín) 118.44. Vidíš a já byl vždycky přesvědčený, že motor má jen jedny otáčky ať to je jedno, nebo třeba dvanáctiválec.   No jo, my mladí se pořád máme co učit. A to jsem dokonce tak hloupý, že jsem se domníval že na tom kabelu se snímají impulsy a otáčky to potom vyhodnocuje v té krabičce. Fakt je, že za 900 stovek to asi musí snímat otáčky už na kabelu. Nejspíš ty dražší snímají impulsy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 10.7.2011 9:27

Každá horní úvrať u dvoutaktu znamená zapálení směsi, čili jiskru a impulz do otáčkoměru.Při stejně vysokých otáčkách dává ale jednoválec čtyřtakt počet impulzů poloviční, otáčkoměr vykazuje poloviční hodnotu.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.128 (?), 10.7.2011 9:55
Přesně tak, proto mají lepší otáčkoměry přepínání 2t a 4t.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 10.7.2011 15:57

Zdravím, neznám zatím žádný čtařtakt na zahradní technice, který by měl rozdělovač. Magnetoelektrické zapalování na většině této techniky nerozlišuje jednotlivé fáze čtyřtaktu a tak pálí každou horní úvrať (s předstihem). To znamená, že počet pulzů na vysokonapěťovém kabelu odpovídá počtu otáček těchto motorů.Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 10.7.2011 17:00

Pane Stanislave M.,k čemu potřebuje čtyřtakt jednoválec (a těch je asi nejvíc) rozdělovač? A jste skálopevně přesvědčen, že svíčka jednoválcového čtyřtaktu pálí při každé horní úvrati pístu?Co když to bude elektronicky ošetřeno(bez ohledu na umístění magnetu na klice) tak, aby ve fázi " výfuku" svíčka nejiskřila? Dám se poddat.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika