Otáčkoměr



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 178.146 (?) 
8.10.2009 20:00

 tak to vari vypadá profi a ani by se nevyplatilo to vyrábět, u zajice chybí indukční snímač, což bude nejspíš na principu hallova snímače...

 1b

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 129.243 (?), 8.10.2009 21:40

Mám ten otáčkomer Vari a že by bol profi tak to teda nie. Celý meráčik 2x4cm s malým displejčekom a kúskom káblika toť vsjo. Merá však dobre a bez problémov aj 5 miestne cifri. Avšak pozor páni nedajú sa v ňom meniť batérie, je tam nejaká dlhovýdržová, ale koľko rokov vydrží nevie nik. Potom ide merák do košaMČ.

PS: to som zistil až keď som ten strojček rozbalil a prečítal návod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.41 (?), 8.7.2011 19:18

...nebojte sa - je tam lítiový článok, ktorý funguje spoľahlivo aj v mrazoch, má minimálne (až nulové) samovybíjanie a vydrži až do 20 rokov!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 8.7.2011 21:46

On se nebojí, jemu měří i nyní a to už to je dva roky po napsání příspěvku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 9.10.2009 11:12

jako indukční snímač bohatě stačí cívka z pár závitů drátu namotaného na tužku, absolutně jednoduché ;-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.146 (?), 10.10.2009 17:13

 no to bude podle mě jen zesilovač signálu, další část snímače bude už fyzické čidlo el. pole, nejspíš hallův snímač, který tento signál převede na úrovně potřebné pro mikroprocesor, nebude to tak jednoduché

 1b

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 10.10.2009 20:16

Je to naopak - ta cívka z kusu drátu je snímač (při proběhnutí proudu okolo se v ní indukuje napětí). To dál je už jen zesilovač signálu, čítač frekvence a převedení na otáčky za minutu... Je tam jen krystal, procesor a 4 tranzistory, nic dalšího... Popis je na jeho stránkách.    V každém případě stavebnice od Zajíce za 500,- + kus drátu + baterky jako otáčkoměr s indukčním snímáním funguje, měří to i přes dekl ze vzdálenosti 10 cm.

Pokud chcete otáčkoměr k pile, tak nejlevnější je zajít do servisu a změřit si to tam...   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.146 (?), 10.10.2009 20:43

 tak teď jsem našel schema toho indukčního snímače, máte pravdu, drát je snímač, tranzistory zesilovač a tvarovač signálu pro mcu... asi si to taky postavím, mám od zajíce component tester a má to pěkně propracovaný a fachá to skvěle...

 a pokud to jede na 10cm a nemusí se sundavat kryt, tak to je ok

 1b

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.242 (?), 1.7.2011 2:15
Dobrý den! Mám možnost koupě nového nevyužitého otáčkoměru s potiskem fy. Husqvarna. Značku bohužel nevím, ale je to "Made in Japan". Jedná se o jednou mnou použitý otáčkoměr při koupi nové pily Hsq. 359. Pilu jsem si proměřil a doseřídil sám. Prodejce před třemi lety zkrachoval a prodává vše možné, co mu ještě z krámu zbylo. Nedivím se jeho krachu, protože elektrikář si pořídil obchod s lesnickými stroji a nářadím ve městě, kde jsou dvě prodejny lesnické a zahradní techniky. Tím nechci nikoho podceňovat! Cena otáčkoměru je 1000 Kč. Jako profík mám pět kusů mot. nářadí, skoro nové. Jde o to jestli otáčkoměr využiju. Někdy bych také rád před sezonou věděl stav otáček na strojích. Dále nevím, jak dlouho vydrží akumulátor, který je festovně zalisován do těla otáčkoměru. Co si o tom myslíte? Díky Roman!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 1.7.2011 5:07

Otáčkoměr je pro profíka užitečná věc, zalisovaný akumulátor není šťastné řešení, nejlépe je skladovat přístroj bez aku.Občas i přesnost otáčkoměru je potřeba kontrolovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika