Kupa krovinorezu - aky stroj vlastne potrebujem?



host - 126.111 (?)
21.5.2008 17:34

 Ja osobne by som napr.Fs 80 vynechal, nevidieť citeľný rozdiel medzi Fs55a FS80.

Jani

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 21.5.2008 8:27

Návod k FS 55 mám na stole, takže veľmi presne viem, čo v ňom je a čo nie. O konzistentnosti svojich príspevkov som presvedčený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Axel - (9) - 36.136 (?), 21.5.2008 8:51

Neviem, na ktoru hodnotu sa mam pozerat, ale nejaku tabulku som nasiel

www.stihl.com/vib/german/documents/DE_FS_KWKZ.pdf

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 21.5.2008 9:48

Tak jste si to musel najít sám. Já mám ještě nějaké diskuze a názory z internetu. No, a potom to srovnání s různými nástroji.  Jenom jsem čekal, jestli to někdo uvede... Osobně mám motorovou kosu s výkonem 0,8kW. Seču pouze strunovou hlavou, má antivibrační systém a udržovaná plocha je asi 200-300m.Na plochu cca 800m a vyšší trávu, jak uvádíte bych pořídil silnější.  Při Vámi uvedené ploše a co budete sekat bych volil, jak jsem uvedl na začátku vyšší model než FS 55. Chápu, že u Vás to vychází jinak a je to o větší investici. Je to pouze můj názor, FS 55 jsem několikrát seřizoval a potom to musíte vyzkoušet. To, že bych jej nedoporučil, neznamená, že je to špatný stroj, ale to musíte porovnat, abyste poznal rozdíl.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 21.5.2008 13:29

Podstatná je kolonka 5 a 6, z nich tá vyššia hodnota ahv.eq

Pre FS55 s kovovou lištou je = 4,0, pre FS55 so strunou = 4,5. Podľa vyššie vloženej tabuľky MS340 = 4,4.

Z toho celého vyplýva IBA toľko, že bez akýchkoľvek doplnkových hygienicko-pracovných opatrení môžeme so strunovým FS55 pracovať 2h 28min a s MS340 2h 35min denne v jednom kuse (pre FS55 s kovou lištou 3h08min). Po uplatnení hygienických opatrení (prerušovaná práca, striedanie s nevibrujúcou prácou, antivibračné rukavice, pravideľné lekárske prehliadky na pracovnom lekárstve, atd.) sa tieto časy predlžujú (pre Dolmar až na 10h20min a pre Stihl na 9h53min, resp. 12h30min - prerušovanej práce v rukaviciach denne). Rozdiel vo "vibráciách" medzi uvedenými strojmi je prakticky skoro-nulový (resp. "7 minút práce denne v jednom kuse").

Otázne je, či by vôbec niektorý z uvedených strojov vydržal denne 2h28min v jednom kuse pracovať aspoň do skončenia záručnej doby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 21.5.2008 14:15

Na vibrace mají vliv různé okolnosti - např. nevhodná délka a průměr struny, nesprávné seřízení karburátoru, jiný prac. nástroj. To jen obecně, ale když budeme vycházet z perfektního stavu různě silných strojů, tak je zatížení obsluhy u slabšího stroje zejména při delších pracovních úsecích v husté trávě větší. Motor ztrácí otáčky a doba, která je nutná na posečení dané plochy se prodlužuje.  Kdyby se měřily vibrace na slabých strojích bez antivibračního systému ve vysoké trávě - tedy kde je to, když to přeženu více o namotávání trávy a prokluzu spojky než plynulém sečení, tak by se to nedalo ani podle toho používat. Při stejných hodnách vibrací - tedy stejné době expozice ale s např. MS340 uděláte víc práce než s FS55. Je to dáno rozdílným objemem/výkonem i plynulostí práce.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jjiri - (23) - 221.57 (?), 20.5.2008 21:28

Zdravím,

jen pár zkušeností, od loňské sezóny mám křovinořez značky Oleo-mac sparta 25 výkon 0,8 kw. Ano také jsem naletěl na lákavé kolo štěstí atd. a žil jsem v domění, že kupuju kvalitu. (Po tom co jsem si tady přečetl bych do mounffieldu asi už nešel). Také ještě odbočím první zkušenost s novým křovinořezem byla hrozná ani jsem nevysekal první nádrž a rozlámal se mi podavač struny.:(Tak jdu do toho "super servisu mountfieldu" a čekám, že mě to vymění na místě ale ouva smlouvali o tom pěkně dlouho a že je to věc co se opotřebováva atd... prostě hruza po druhé návště teda, že dají nový, že bylo vidět že má vevnitř méně porézní plast či co... no nic ke zkušenostem: Teď trochu otočím zatím, žádná jiná závada (ťuk ťuk), seká velice hezky, nízká spotřeba, a myslím, že ho ani moc nešetřím a rozhodně nesekám jen kolem plotu. Nemám zatím normální sekačku tak při jednom zátahu posekám minimálně 400 m2 jen zahradu na chalupě, ale to je opravdu minimální varianta, protože je to na samotě tak sekám všude okolo a cestu takže m2 je opravdu hodně. A zatím naprostá spokojenost samozřejmě jsem rozumný a vím, že až čas ukáže, ale po roce a půl opravdu šlape dobře. Rukavice si beru je to prostě lepší i s anitvibračním systémem po pár hodinách sekání ruce brzní. Kotouč nasazuji opravdu minimálně jen na křoví a malé větve kolem cesty, také bez problému (i když mám na to smůlu už jsem dvakrát s kotoučem vzal pěknej šutr, takže má hrany trošku zaoblené.:). Výkon stačí, ale je pravda, že když se pustím do oblasti, která se několik let nesekala tak to sekám na vícekrát (v těchto případech by si silnější motor s tím poradil určitě snáze...).

jiri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.222 (?), 21.5.2008 9:26

FS 55-denní vibrační zatížení: levá rukojeť-1,9m/s2

           pravá rukojeť-2,1m/s2    (žací hlava)

          KOVOVÝ NÁSTROJ

           levá rukojeť-3m/s2

           pravá rukojeť-2,9m/s2         

    Osobně by jsem doporučil FS 80:0.95kw 5,2kg            

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 21.5.2008 10:09

To bych souhlasil, FS 80 používá několik známých, a na tento stroj přecházeli ze slabších modelů. Pouze je už v doprodeji, což je zase z pohledu delšího výhledu trochu škoda kupovat stroj, kde končí výroba. Ale z pohledu vhodnosti správná volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 126.111 (?), 21.5.2008 17:34

 Ja osobne by som napr.Fs 80 vynechal, nevidieť citeľný rozdiel medzi Fs55a FS80.

Jani

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 126.111 (?), 21.5.2008 17:39

  4o sa týka výroby Fs 80,myslím si že sa bude vyrábať aj ďalej, len sa nebude dodávať do EU.  Teraz sa napr.vyrábajú aj píly 011,038 070Contra...

Čo sa týka náh.dielov dodávajú sa všetky min 10rokov po ukončení výroby a niektoré aj podtatne dlhšie.Viackrát sa mi podarilo rozchodiť 041,051 a aj krovinorez Fs 200 r.v.1977/asi/

Jani

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika