Kultivator MS 07 IN



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?)
9.2.2009 20:08

Když už tento malotraktor, tak nepočítejte s náročnější dopravou - např. v lese, nebo na delší vzdálenosti.Vari je sice dražší, ale mám rotavátor pouze přehozením motoru, potom přehodím motor a seču, když jej dám na DSK 317, mohu orat, nebo dopravovat, vyorávat, shrnovat a pod. Když jsem vezl vrchovatý vozík několikrát po 6 metrácích brambor po poli a potom po silnici 7 km a viděl, jak se pokouší na pole dostat s prázdným vozíkem s MS 07, tak si uděláte představu hned. Řazení rychlostí je nesrovnatelné, tažná síla taktéž. Potom jsem viděl při vyorávání brambor, jak praskl dvouřádkový řetěz... Utáhnout vál na válení po setí trávy ve větším svahu - musel jsem to dělat s Vari, síla by stačila, ale hmotnost ne, ale i rychlost by byla malá. Myslím si, že je zde rozdíl hobby a farm.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
vcelar - (1) - 168.5 (?), 8.2.2009 22:52, zobrazeno: 79354x

Dobry den, chtel bych se zeptat, jestli nekdo ma zkusenosti s kultivatorem MS 07 In od Mountfieldu.Dobre i spatne.Premyslim o jeho koupi.Pokud mi muzete, prosim, doporucit jinou znacku v podobne cenove hladine, byl bych rad.Predem dekuji. Marek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.13 (?), 9.2.2009 8:12

Dobrý den. Můj švagr ho má, takže ho znám ale mě osobně moc nenadchnul. Ta konstrukce s těmi řemenovými převody a vůbec celkové provedení je takové "laciné". Doporučuji se podívat na Agzat, Robot, Vari pokud něco lacinějšího tak Staufčíka/MS70/. Mountfield dohání technickou kvalitu svojí masivní reklamou, ale záleží jen na vás. Já nakonec zvolil Vari, řekl bych to asi tak, je to stejný rozdíl jako Trabant a Mercedes, ale obojí jezdí!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.12 (?), 9.2.2009 14:14

Podívejte se na předchozí diskusi ke kultivátoru MS 06 na této adrese. S pozdravem M.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.6 (?), 9.2.2009 15:12

Mám již 5 rokem kultik MS 07 předtím jsem měl VARI 2T Jikov.

S kultikem jsem zatím neměl žádné problémy, práce v lese, bub.sekačka, rotavátor.U Vari jsem měl neustálé problémy

s motorem, špatné starty, kladky startování, sekačka lištová

o ničem... Výměna řemene 1xročně za 80,-Kč taky není velká položka..

škoda, že nemá 3r.převodovku, pořád se dá něco vylepšovat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.57 (?), 9.2.2009 18:33

Je to loterie. Já mám Robot, potože mi také vadily řemeny, které má Mountfield.Ještě jsem s ním neoral, orbu nám zatím dělá normální traktor, mám Robot jeden rok. Soused má 8 let MS07 a je spokojený. Nenaříká. Orbu si nechává dělat normálním traktorem, ostatní práce dělá s MS07. Bratranec má také MS07 a říkal mi, že na orbu to není, ale ostatní využití OK. Nějaké příslušenství jsem kupoval u Mountfield loni na podzim, byly tam dobré ceny. U Robot je riziko, že je to malé s.r.o., které může rychle zmizet z trhu a co potom s ND.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 9.2.2009 20:08

Když už tento malotraktor, tak nepočítejte s náročnější dopravou - např. v lese, nebo na delší vzdálenosti.Vari je sice dražší, ale mám rotavátor pouze přehozením motoru, potom přehodím motor a seču, když jej dám na DSK 317, mohu orat, nebo dopravovat, vyorávat, shrnovat a pod. Když jsem vezl vrchovatý vozík několikrát po 6 metrácích brambor po poli a potom po silnici 7 km a viděl, jak se pokouší na pole dostat s prázdným vozíkem s MS 07, tak si uděláte představu hned. Řazení rychlostí je nesrovnatelné, tažná síla taktéž. Potom jsem viděl při vyorávání brambor, jak praskl dvouřádkový řetěz... Utáhnout vál na válení po setí trávy ve větším svahu - musel jsem to dělat s Vari, síla by stačila, ale hmotnost ne, ale i rychlost by byla malá. Myslím si, že je zde rozdíl hobby a farm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.232 (?), 22.2.2009 23:00

Zdravím, Nountfielda (toho menšího) mám doma hodně dlouho... bohužel jsem se při výběru přiklonil k levnější finanční stránce s ohledem v te době k dražší Vari. Přestože jsem se strojem Nountfield vykonal mnoho práce, bylo to velmi fyzicky namáhavé, stroj není dobře konstrukčně vyřešený a to ani po ergonomické a uživatelské stránce - prostě "non user friendly". Zkuste si jen při orání celou dobu držet páku, aby se "seply" řemeny a vy jste mohl se strojem jet... prostě křeč. Soused si pořídil toho většího, tváří se, že je spokojen, ale bohužel se trápil stejně jako já... :(. Po čase se Vám vytahají řemeny, praskaly ocelová lanka a cena za jedno s železem pro uchycení na řemenici cca 250,-... Manipulace na malém prostoru trochu o život s couváním atd . Kultivátor... vibrace, že mě dvoumetrového po zkultivování zahrady třepalo ještě večer :(. Dvojbubnová sekačka docela ušla, ale také prokluzování řemenů i nových. Byla hloupost nekoupit VARI... Teď Nountfield jezdí jen do lesa s vlečkou na dřevo... a patrně brzy zajde. samozřejmě už má přestavěnou převodovku od ČEZety... dělal to pán ze SUDIC u Boskovic...

Po odstavení mountfieldu... ze zahrady jsme si pořídili AGZAT S diferenciálem, BS a to se nedá srovnávat. Práce je to o třídy lepší. Další dva sousedi si nedávno koupilo Mountfieldy... pak u plotu stáli a pozorovali mě při orbě, kterou jsem dělal poprvé a hleděli jako já, krása. Samozřejmě 4kolka je lepší, ale v této cenové hladině si raději kupte AGZAT nebo alespoň VARI... tím, že ušetříte pár tisícovek se opravdu nevyplatí. Není to hanění Mountfieldu pouze bohužel realita s tímto výrobkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.13 (?), 23.2.2009 7:19

Psal jsem hned první příspěvek, kdy Moundfielda znám od švagra. Když jsem psal, že je technicky na nízké úrovni, myslil jsem přesně všechny ty neduhy které jsou zde vypsané. Tedy doslova a do písmene. je tedy vidět, že jsou to problémy u všech MS07 stejné. (ocelová lanka si raději hned nakupte do zásoby).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.122 (?), 23.2.2009 8:27

Jo to my podkrkonoští zahrádkáři používáme Vari s motory Jikov a bez problémů, majitelé MS 07 nám jen mohou závidět!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 37.72 (?), 15.3.2011 12:16

ja tiež mám 07 in a som 100% spokojný, ten remeňový prevod podla mňa je dobré riešenie aspoň nezničíte motor resp. prevod. mal som agzat ale už nikdy viac by som nechcel mať, je to slabý stroj. S 07in si potiahnem plne naložený vozík cca 1t alebo aj viac o čosi a bez akýchkolvek ťažkostí a to na poľnej ceste a aj do svahu... Pri orbe používam na kolesá orebné návleký a pluh som vymenil za väčšie... tie páčky ktoré sú na rýchlosti do predu resp. do zadu som vyriešil jednoducho - vonkajší krúžok z loziska, natiehnem si na to a nemusím držať... :), ale ak chcete niečo lepšie a za lacné peniaze tak Kipor KDT910C, toto už nie je hračka ale poloprof. stroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika