Kultivátor



Stránky: 1,  2,  3   
host - 214.24 (?) 
19.5.2015 18:03, zobrazeno: 22113x

Zdravím,

chtěl bych si koupit na zahradu cca 50m2 na kypření a řádkování při sázení brambor kultivátor. Rozhoduji se mezi HECHT 785 × McCULLOCH MFT85 700R × ROBIX 156 DM.

POtřebuji stoj, který bude fungovat spolehlivě a ne se kterým budu jezdit po opravnách.

POraďte do čeho jít a proč?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 210.208 (?), 21.5.2015 0:13

Zdravím,

já obdělávám záhon něco přes 150 m2 kultivátorem Hecht 755 plus se záběrem šíře 50 cm, výkon 5,5 HP. Mám ho třetí sezonu. Je k němu možno dokoupit řádkovač s koly. Vzhledem k tomu, že brambory mám asi na 1/3 plochy, tak myslím, že se to nevyplatí. Když to dobře nakypřím, tak to zvládnu ručním řádkovačem, i když mám těžkou jílovitou půdu. Kypřím nadvakrát křížem. Pokud máte lehčí hlinito písčitou půdu, mělo by to stačit jedenkrát a třeba i slabším strojem se širším záběrem. Ještě dodám, že mám v půdě hodně kamenů a několikrát se mě stalo, že se kámen zasekl a stroj se zastavil. Píši to proto, že stroj zatím drží, i když je to "Čina", ale co dnes není? Pozor také na správné namontování nožů. Mě je prodejce dal obráceně a stroj se nezahrabával, musel jsem ho držet. Údržbu si dělám sám, olej měním po sezoně a přimažu převod. To je moje zkušenost, nedělám reklamu Hechtu!   Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.24 (?), 21.5.2015 13:57

Zdravím,

Děkuji za příspěvek.

Díval jsem se na bližší informace okolo HECHTU 755. Je tam uvedeno, že ušetří hodiny namáhavé práce s rýčem a dovede ji přeměnit na minuty zábavy.

Mám tomu rozumět tak, že když budu mít tento stroj, nebudu již muset používat rýč?

HECHTE 755 má motor BRIGGS STRATTON - pokud bych se rozhodl, že koupím HECHT 785 má motor HECHT. Jaké jsou zkušenosti s těmito motory?

Díky, Venca

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.6 (?), 21.5.2015 18:13

Já měl minulý rok půjčenou sekačku s HECHT motorem a můžu říct, že to startovalo líp než renomovaný motory s autosytičem. Nebál bych se toho. Co se týká Robixu, tomu bych se vyhnul, výrobce totiž zkrachoval, tudíž nebudou náhradní díly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6450) - 9.135 (?), 21.5.2015 18:44

Milý Venco, připadne mi že jste přistál z jiné planety. Vy nedokážete rozpoznat reklamní žvást? Takže stručně řečeno, k podzimní úpravě půdy se používá na poli pluh, na zahrádce rýč. K jarní předseťové přípravě pak kultivátory a případně rotavátory, na polích pak kombinátory. Hlavní ftip spočívá v tom, že pluh, či rýč půdu obrací, kdežto kultivátor kypří. Takže rýt holt budete muset pořád, pokud vás to bude bavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.229 (?), 21.5.2015 19:48
PP má plnou pravdu. Ještě bych dodal, že já zpracovávám 6× větší plochu ručně. A přecházím i při jarní přípravě k setí na růčo, protože po rotavátoru je to pro setí zbytečně hluboko nakypřeno a když uhodí sucho, tak je ohroženo klíčení zeleniny, hlavně kořenové. Projedu to Martínkovou plečkou, přešmrncnu hráběmi a seji. Rotavátoruji jen pod česnek a brambory. Mít k dispozici jen 50m², tak nebudu utrácet prašule za techniku, kterou nevyužiji a budu mít snahu tuto miniplošku co nejvíce využít, to ovšem neznamená, že tam naplácám všechno možné na husto, každá rostlina vyžaduje určitý minimální prostor!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 233.88 (?), 21.5.2015 20:50

Pane 1.229, aj ked nenamietam váš prispevok, trochu technicky upresnim vetu:

" ... protože po rotavátoru je to pro setí zbytečně hluboko nakypřeno...".

Ano. To je pravda, ale pri pouziti bezneho rotavatoru = typicky noze miesto kolies. Tymto neduhom netrpi ťahany kardanovy rotavator, ako má napr. Agzat. Tam si nastavite hlbku nakyprenia aku chcete,  aj napr. 3-4 cm, (max okolo 12-15cm).  Agzatovy ťahany rotavator s pohonom cez kardanovy vystup v presnosti nastavenia hlbky kyprenia a ROVNOMERNOSTI nakyprenia nema chybu. V tom sa na neho bezny rotavator nechyta, ovsem bezny rotavator je lepsi na hlboke nakyprenie, napr. pre sadenie zemiakov(=brambor).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 210.253 (?), 21.5.2015 23:35

Zdravím,

u kultivátoru Hecht 755 je možné hloubku kypření nastavit, takže pro setí kypřím na malou hloubku.

Původní dotaz byl na přípravu půdy pro sázení brambor, kde používám maximální hloubku kypření. Jak jsem již psal v případě mojí těžké půdy jedu na plnou hloubku napodruhé křížem. Záhon nechám na podzim zorat pluhem trojákem, takže všechny brázdy nejsou zakončené v jedné rovině a   zarovnávám kultivátorem. Myslím, že kardanový rotavátor se drobno pěstiteli nemůže vyplatit. Na druhou stranu proč se dřít a 300 m2 kypřit ručně, leda že máte lehkou humusovou půdu. (Omlouvám se to už bylo v jiném příspěvku.) Protože mě není 20, ani 30 a 40 mě bylo včééra šetřím tělo používám kultivátor.  Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.173 (?), 22.5.2015 9:57
Velmi by mne zajímalo jak se u tohoto typu kultivátoru nastavuje hloubka kypření. Ty třiary dělám ručnějen proto, abych při strojním zpracování nezpůsoboval sesuv půdy ze svahu, přestože mi neni 20, ani 30 a 40 mi bylo předepředepředevčírem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 13.6.2015 23:01

Nastavením polohy koleček. Nebo se i dá místo nich taková radlička, jako měla Tera.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika