Křovinořez z Makra



host - 71.52 (?)
3.6.2009 15:35

HQ 235 je nejlepší, prověřená časem.Perfektně chytá a šlape jak švýcarské hodiny již 14 let.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 51.130 (?), 2.6.2009 13:53, zobrazeno: 34431x

V Makru se nyní prodává za cca 4 tis.křovinořez NAC CG 430B, 2-takt, 1,7 HP, 42,7 ccm. Máte s ním někdo zkušenosti?  Je na něj servis?  Vypadá podobně jako ABG CG 430, který je ovšem dražší.  Momentálně jsem se vyšťavil koupí chalupy,  je třeba řešit přednostně jiné věci, takže na značkový přístroj nezbývá. Potřebuji posekat cca 2000 m ve svahu cca 30-35 st. (mírnější sjezdovka), tráva po kolena, semtam ostružiny, větší náletové dřeviny jsem vyřezal motorovkou, zbyly tak do průměru 2 -4 cm. Dalo by se to zvládnout tímhle přístrojem? Uvítám i další návrhy, jaký stroj koupit. Díky Petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 2.6.2009 15:55
Mám za to, že kvalita nářadí v Makru je na úrovni bau bau, někdy ani to ne. Navíc ani cenově nevychází lépe na rozdíl od potravin ve velkém balení. Ten křovinořez neznám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.56 (?), 2.6.2009 16:22

Angličané říkají. Nejsem tak bohatý abych mohl kupovat levné věci.

Mám Husqarna 325 RDX. a troufal bych si popsanou práci s tím udělat. To mám jenom strunu a čtyřzubý kotouč.  Na tohle bych ani nemusel kupovat ten osmizubý.

42,7 ccm obsah je dost hodně, otázka je to další. Doporučuji si na ty nálety někoho naptat anebo větší křoviňák půjčit. Když budete pozemek nadále dobře udržovat, tak 42 ccm vám bude jen přítěží. Hmotnost a spotřeba, k tomu kdovíjaká dostupnost servisu, ten cenový rozdíl není tak veliký. Když nekoupíte 325 RDX ale jenom 325 obyčejnou bez dělené hřídele bude cenový rozdíl ještě menší. Peníze se vám časem vrátí už jenom ve snížené spotřebě benzínu

HQ257

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.56 (?), 2.6.2009 18:11

Dotaz pro Petra

Odkud jste Petře? Kdybyste byl odněkud ze Severní Moravy, tak okr NJ, VS, FM, OP, (není podmínkou). Vzal bych křoviňák HQ325 a posekli bychom to poprvé spolu. 2000 m čtverečních není tak mnoho a kdybychom se střídali u řidítek, za chvíli bychom to měli.

Vy byste si vyzkoušel že stačí o řád slabší křoviňák než ten z Makra a na další sečení by Vám stačil ještě slabší protože největší záběr na křovinořez je dát pozemek do pořádku, pak se už jenom seče a na to stačí při té ploše vyžínač nebo dobře naklepaná kosa, (zapomenutý nástroj). Na keře síla 4 cm mám dlouhé nůžky Sandwik s pákou přes metr a taky pilu.

Jenže jestli bydlíte, kdesi od nás za Prahou, byla by to velká štreka ale taky tam jistě mají lidi křoviňáky schopné sekat zanedbané pozemky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 51.130 (?), 2.6.2009 19:28

Pročetl jsem hodně diskuzí, ale většinou se přispěvatelé shodnou, že rezerva výkonu po zajetí do vysoké trávy je velmi vhodná. Tráva bude vždy dost vysoká, protože se jedná o louku s chráněnými rostlinami (sasanka, prvosenka, vstavače), které bych nerad časným sečením vyhubil. Teď už je tráva po kolena, ale na sečení je ještě brzo, semena nejsou dozrálá. Seče se až koncem června.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.56 (?), 2.6.2009 19:59

Vysoká tráva se normálně seče kotoučem a nikoli strunou. Mezi strunou a kotoučem je značný rozdíl požadavku na výkon. Ano, struna ve vysoké trávě potřebuje výkonný křovinořez. Lze posekat Husqarnou 325 ale bude to zabíračka. Ne že by to HQ325 nezvládla ale bude to sečení déle trvat a spotřeba benzínu bude vyšší protože bude třeba jet na plný plyn.

Je dobré si ujasnit. Chci séct vysokou trávu kotoučem anebo strunou? Strunou se to nedělá taky z toho důvodu že z vysoké trávy bude tolik hmoty že se musí odvážet jinak původní trávu vyleží a vzniknou nepěkné oplazy.

Proto lze jen doporučit posekat kotoučem, v tom případě čtyřzubým ale může stačit třízubý kotouč (záleží na výkonu křoviňáku), třízubý však není vhodný na křoviny. Hřídel a kloub dostává zabrat. Osmizubý na hrubší křoviny.

Z internetové diskuze se to těžko posuzuje. Chce to začít dělat a vyzkoušet. Když to půjde, může se to koupit. Když to nepůjde, třeba koupit něco jiného. Kupovat silnou mašinu s výkonem který se později nevyužije do zásoby nepovažuji za rozumné. Měl jsem takovou mašinu, Husqarna 235. Žralo to jak jalovica, bylo to zbytečně těžké a moc víc práce jsem s tím neudělal. Jestli ano, tak jsem byl dřív unaven a šel jsem si dřív odpočinout, takže ve výsledku žádný zisk ani času úspora.

Dle mého názoru, když mašina nebude zvládat třízubec, vymění se za čtyřzubec a pokud budou hrubší křoviny, bude třeba dát osmizubec. Vždy je finančně snadnější měnit kotouč než vyměnit křovinořez.

Pokud však jsi silný chlap, nezmar svalů, kup raději výkonnější stroj ale v Makru bych váhal. Pokud chceš taky spořit silami, stačí slabší mašina zejména pokud hodláš pracovat rekreačně a nikoli na údernický závazek.

Zdravím HQ257

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 2.6.2009 20:58

Jestli chcete takovou trávu síct křovinořezem, nadřete se jako kůň. Čím se to seklo doteď?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 7.56 (?), 3.6.2009 7:31

Z popisu úvodního článku vyplývá že jde o pozemek, který určitou dobu ležel ladem a tak myslím že se doteď nesekl ničím. Vysoká tráva, keře, ostružiny, navíc extrémní svah nedostupný pro normální techniku, kromě techniky určené do svahů.

Nedovedu si představit čím jiným rozumným za přiměřené náklady, než křovinořezem to zrekultivovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 3.6.2009 7:48

HQ 257, souhlasím, jedině křovinořez je do popsaných podmínek možný. Ovšem s vaším hodnocením HQ 235 souhlasit nemohu. Je to snad nejpovedenější a také nejrozšířenější (v profi sektoru), křovinořez od HQ. Píšete o vysoké spotřebě, její příčina je mezi řidítky a motorem. Styl práce, ovládání plynu, má u tohoto stroje velký vliv na spotřebu. Nemá moc rád "houpání" plynem, práci s otáčkami v oblasti 3/4 maxima, je citlivý na čistý vzduchový filtr. jediné co mu lze vytknout, je mírně horší celkové vyvážení a tím náročnost na přesné nastavení popruhů.Obsluha se tak dříve unaví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 71.52 (?), 3.6.2009 15:35

HQ 235 je nejlepší, prověřená časem.Perfektně chytá a šlape jak švýcarské hodiny již 14 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika