Krovinořez z Lidlu - Florabest - zkušenosti



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 49.50 (?) 
30.6.2013 1:39

Ja mám ten florabest FBS 43 A1 skoro dva roky.

plusy:

- cena

- motor zatial spolahlivy, startuje dobre,  nesmradi prilis myslim ze menej ako moja stara stihl FS55

- zvuk pomerne dobry

- da sa zlozit, takze sa zmesti do kufra auta, aj do sedanu

- trojzub je ok

-upinaci popruh je OK, sikovny sposob odpajania od kosy

- pasuju tam aj noze od Stihl, rovnaky priemer diery

minusy:

- iba pruzny hriadel - bowden, je trochu pokriveny ked som to rozobral, ale zatial drzi.

- vaha, je to tazke hovedo. To je dost velka nevyhoda.

- pomerne velke vibracie, antivibracne ulozenie velmi neplni funkciu

- 2mm struna je na smiech pre 1,35 kW, ale ide vymenit za 2,4mm

- rozbila sa mi hlava na strunu, plast praskol pri naraze na pen. Stihl ma ovela odolnejsiu hlavu. Kupil som si nahradnu oregon za 25e, ta je tiez odolnejsia.

- automaticke podavanie struny podava aj ked to nepotrebujete, prilis makka pruzina. Mam novu hlavu oregon vid hore, ta podava dobre.

- praskol mi plastovy kryt hlavy, recyklovany plast. Ale nesetril som ho. Zalepil som to tavnym lepidlom, zatial drzi.

-  praskla benzinova hadicka, zalepil som to lepiacou paskou, zatial drzi a nic netecie

Zaver: Oproti mojej starej Stihl FS55 je tazsia a ma vacsie vibracie. Ma sice aj vyssi vykon, ale koli vahe a vibraciam sa s nou viac narobite. Ak nemate peniaze na Stihl tak posluzi, motor je spolahlivy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 12.234 (?), 30.6.2013 19:35

díky za vyčerpávající reakci, ten bowden mě zklamal, čekal jsem pevnou hřídel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.196 (?), 30.6.2013 23:03

Mám s nářadím z Lidlu dobré zkušenosti. Kvalita vzhledem k ceně rozumná.

Řekl bych to asi tak, že jestli chcete křovák za 3tis, kupte ho asi nejraději v tom Lidlu. 3roky záruka je velkej argument! A co mám zkušenost, nedělají problémy.

Ale samozřejmě nečekejte, že to bude na úrovni Ačkových značek. To by byla utopie.

Pro sekání trávy na zahradě 5x za sezonu bych se toho nebál. Pro náročné podmínky, stařinu, nálety, nedejbože pilový kotouč na to zapomeňte.

Hlavně čerstvou směs, kvalitní olej a přesné míchání. To platí u všech strojů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.42 (?), 1.7.2013 8:59

Pod značkou Florabest sa pre Lidl vyrába záhradná technika u známych svetových výrobcov.

Keďže Lidl má viac ako 8000predajní má výhodu, že pri takých veľkých priamych zákazkách dostane oveľa nižšiu cenu ako nejaký internetový obchod, ktorý tovar berie z nejakého veľkoobchodu.Preto identický tovar z Lidlu je oveľa lacnejší, ako tovar pod značkou výrobcu originálnej farby a v originálnom obale.

Okrem tohoto krovinorezu Einhell mám 5rokov mot.pílu Florabest, ktorú v r.2008 vyrobil taliansky závod patriaci HQ.Je to vlastne Mcculloch v zelenej farbe, ktorý v tom čase v internetových obchodoch stál presne dvojnásobok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 16.196 (?), 1.7.2013 17:23

To máte pravdu. Ale je třeba si dát pozor, aby to opravdu byl výrobek "obrandovaný" Lidlem, ale jinak byl běžně dostupný. Kvůli dostupnosti náhradních dílů. Abyste se nedostal do pasti, kdy kvůli dílu za pár kaček a neuznané reklamaci u prodejce, vyhodíte jinak slušný stroj...

A ještě dodám jednu zkušenost - potřeboval jsem "fajfku" na křoviňák Hecht. K dodání pouze monoblok se zapalováním, asi za cca 1300 Kč. Pro zajímavost jsem si zjistil, kolik to samé stojí k mému profi Dolmar MS4510. Dostanete origo díl, fajfka s kablíkem za 305 Kč laugh

Ale to bych asi přikládal opačnému pólu nabídky na trhu. Na profi stroj za 20tis se vyplatí řešit ND. Na "spotřebák" za 3tis ne. Proto se připojuju k názoru, který tu padl. Opravdu kupovat stroj na to, na co je určen. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.50 (?), 1.7.2013 22:38

Ešte dodám, že podľa návodu to chce olej v pomere 1:40.   Ja mu dávam 1:50, zatiaľ sa drží a zdá sa že mu to stačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 16.196 (?), 2.7.2013 18:10

Je to tady psáno mnohokráte. Pokud máte kvalitní olej a čerstvou, správně namíchanou směs, stroji větším podílem oleje jen škodíte no

Ale co, je to Váš stroj wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.42 (?), 2.7.2013 21:05

"větším podílem oleje jen škodíte no"

..ale on mu nedáva viac oleja, ale menejwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.196 (?), 3.7.2013 12:07

Aha, toho jsem si nevšiml laugh

No, teď je otázka proč to tak výrobce napsal. Jestli se chtěl sichrovat proti zadření nekvalitním olejem a sází na to, že záruku stroj vydrží, s větším množstvím oleje. A nebo je opravdu stroj konstrukčně méně dokonalý a potřebuje více kvalitního oleje...

Každopádně, bych se opravdu držel návodu výrobce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 227.35 (?), 3.7.2013 6:50
Držal by som sa toho, čo predpisuje výrobca motora, bez ohladu na tp, aký olej používam. Ak výrobca predpisuje miešať 1:33 tak ::33. Výrobca hádam najlepšie vie, prečo taký pomer zmesi predpísal. :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika