Motor Slavia diesel 1válec vzduch



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 175.67 (?)
4.3.2010 10:26

Jendo, odpovězte, prosím, nanadhozenou otázku. Když nastartujete motor, zahřejete na provozní teplotu (pokud to jde) a otevřete otvor na dolévání oleje, nebo vyndáte měrku, jsou z prostoru klikové skříně silně cítit výfukové zplodiny?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 221.36 (?), 3.3.2010 21:10

Je to tak, pokud je i cítit olejový smrad z výfuku, tak je to bud´to připečený jak jsem už psal a nebo sjetý na ultimo.Nutno změřit komresní tlak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 3.3.2010 22:44

Všichni tu děláte závěry, ale doposud ani nevíte o jaký motor jde, je toto normální?!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.30 (?), 4.3.2010 9:39

Tak, abych upřesnil svoje problémy a rozšířil informace o motoru- tak označení motoru je.Typ..1D80,,,´BHP,,,6,5...PRM...2200...To je vše, co je na štítku motororu. Na čerpadýlku je napsáno ..CV 232042...a na vstřikovači je napsáno... VZ 45 S 48 BD 137...To je Vše, co jsem vyčetl. Tlaky budu měřit dneska a dám vědět, jaké jsou, jen mi není jasné, jak třeba nastavit volnoběh atd. Udělám i nějaké fotky a Video, jak to kouří-třeba Vám to napoví víc. Budu vděčný za Všechny informace o tomto motoru a jeho záludnostech, ale i plusech. Zajímá mně Vše. Díky Jenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.36 (?), 4.3.2010 10:03

Zdravím pane Kohoutek, jedná se o motor Slavie diesel 1 válec vzduch.

Co se týče závěrů, jsou podloženy 26-létýmy zkušenostmi opraváře zem.strojů, přičemž netvrdím, že závada nemůže být třeba i ve vstřikovacím čerpadle.resp. v jeho pohonu.Nemíním se tady s nikým o nic přít, jen sem dal do placu svůj tip.

Přeji hezký den.

Kamil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.30 (?), 4.3.2010 10:10

Dobrý den Kamile. prosím Vaše zkušenosti mi pomáhají rozšířit mé obzory-nepřestávejte prosím reagovat na mé dotazy-za Vše jsem vděčný-kor za rady od zkušeného opraváře. Díky Jenda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 175.67 (?), 4.3.2010 10:26

Jendo, odpovězte, prosím, nanadhozenou otázku. Když nastartujete motor, zahřejete na provozní teplotu (pokud to jde) a otevřete otvor na dolévání oleje, nebo vyndáte měrku, jsou z prostoru klikové skříně silně cítit výfukové zplodiny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.30 (?), 4.3.2010 10:36

Andy ..  tuto otázku zodpovím, až to vyzkouším, aso okolo 15h, ted musím odjet a vrátím se až odpoledne, pak vyzkouším a hned odpovím. Jenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 4.3.2010 12:09

Kamile vše dobré a klid, jedná se tedy o  diesel dvoutakt, který hulí zcela klasicky a nelze si z toho dělat velkou hlavu.Tazatel bohužel s tímto zkušenost nemá tak je z toho trochu vyvedem z míry.Je potřeba dát motoru řádný (kouř),tedy vzít ho ma plný plym v zátěži a nechat vypálit výfuk (minimálně 15 až 20 minut naplno a nešetřit až vyhoří všechem olej a usazený karbon, pak se můžeme začít bavit o tom, zda motor kouří, či ne.(opravdu neslevovat z plného plynu),před tímto vypálením výfuku nezapomeňte doplnit olej do tělesa motoru s regulátorem otáček (na rysku),aby se motor nezadřel (M6AD) !!!

Také kontrola chlazení průchodnost chladicích žeber a napnutí klínoného řemene,který pohání ventilátor.

Jinak pro informaci tazatele,motor je mazán takzvaným ztrátovým mazání,kdy je do motoru vstřikován olej na mazaná místa a zbytek,který není spálen stéká do spodní částí klikové skříně odkud se odsává.Vyndávat tedy měrku oleje pro zjištění stavu motoru je zbytečné,měrka je v tělese regulátoru otáček,tedy mimo klikový mechanismus.
Bude nanejvíš nutná demontáž spodního tělesa pod klikou,která slouží ke sběru oleje a její vyčištění,je tam jemné sítko a poměrně malý odtokový otvor.(preventivně)

Pokud byl předchozí majitel takový ten strejda co jezdí do půl plynu ,je vše plné nespáleného oleje (výfukový kanál a výfuk),proto motor nadměrně kouří a to byl také důvod,proč jsem trval na typu motoru.

Tolik zase mé 25dvacetileté zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.30 (?), 4.3.2010 18:55

Dobrý večer. Marně jsem se snažil změřit tlak na válci, ale mněřák, který jsem si půjčil má závit jen 22 a já potřebuji ke změření 24,ale již se pracuje na redukci. Tak snad zítra ty tlaky konečně změřím, ale,jestli to nestihnu, tak až v neděli, protože na víkend odjíždím. Pište vaše postřehy, budu rád. Díky Jenda

Ps: Rad bych na traktůrek i naviják na přibližování dřeva-ale hydrauliku nemám a vývodovou hřídel také ne a na nový nemám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.36 (?), 4.3.2010 19:04

Zdravím

Pokud máte 12v, tak si pořidte el.naviják, je jich na netu celá řada a myslím, že by mohly udělat spoustu dobré práce.

Kamil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika