Aký krovinorez? (dolmar, HQ, Stihl)



host - 66.60 (?)
26.6.2014 11:56

presne tak, casto za zabuda ze existuje delenie uz nazvom... krovinorez a vyzinac. Podla toho je danne max. pouzitie stroja pre jeho vykon a aj vybavu.Tak ako delime aj mot. pily na hobby, farmarske a profi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 72.149 (?), 15.6.2014 8:08

Anebo, že by byla jejich váha neúnosná. Souhlasím, že 2T motory jsou jednodušší.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 15.6.2014 8:10
Vyzkoušel jsem víc, než dokážete vyjmenovat. 300 m posečete tak za hodinu, na výměnu oleje za 1 rok máte minimálně 30 sečení. S náklonem při práci není u současných 4T na křovinořezech problém, už jsou 4T profi, jen Vy je neznáte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 14.6.2014 16:42

Do svahu potřebujete zádový křovinořez, jeho výhoda v sečení je velká a vyniká právě při sečení na nerovných plochách ve stráních, mezích atd. díky veškeré váze na zádech vás neunavuje jeho tahání a lehoučká trubice v ruce dovoluje maximální komfort, pohodlí, přístupnost.

Na výběr máte křovinořez čínský od Berlan BSM-415S za 2800Kč tento rozhodně nekupujte.

Potom Husqvarnu 553RBX což je nejlepší stroj, ale mimo vaše finanční limity. To samé křovinořez od Stihl, dva od Hitachi, Active, Oleomac BCF 420 také nad váš limit. Ve výsledku se nedá koupit zádový křovinořez ve vašem rozpětí, nicméně, když si připlatíte za 13000Kč koupíte Hondu 435 T což je asi nejlevnější stroj a komfort sekání je úplně někde jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivooo - (19) - 110.158 (?), 14.6.2014 18:35

Ďakujem za reakciu. povedal by som že spomenuté stroje sú výborné na taký terén. len asi nebudem investovať tolko, primárne to potrebujem na svoj pozemok ktorý je rovný. len ten potok ho lemuje. teda chcem povedať to, že kompetentný sa o to nestarajú, a ked mi už naozaj leze na nervy, že je tam metrová tráva vedľa môjho 4cm trávnika tak to idem pokosiť. a okrem toho velmi rýchlo by si zvykli, že to kosím ja :) a kupovať taký stroj kvôli niečomu, o čo by som sa ani nemal starať jednoducho asi nebudem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.2 (?), 26.6.2014 11:49

Pokud nekdo chce kosit metrovou travu a neni toho vylozene par metru, tak bych si masinu vykonu 0,8kw nekupoval, myslim,ze to neni masina na neudrzovany pozemek, trava metr vysoka, pokud toho neni opravdu par metru, potrebuje jiny vykon stroje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 66.60 (?), 26.6.2014 11:56

presne tak, casto za zabuda ze existuje delenie uz nazvom... krovinorez a vyzinac. Podla toho je danne max. pouzitie stroja pre jeho vykon a aj vybavu.Tak ako delime aj mot. pily na hobby, farmarske a profi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 227.2 (?), 26.6.2014 12:13

Hodne casto se deje, ze lidi podlehnou hlavne cene, uberou na znacce, koupi nekvalitu, koupi nizky vykon, protoze nekvalita a nizky vykon, tam jde vetsinou cena dolu a pak v lepsim pripade, kdyz masina drzi, tak roky trapi sebe i masinu, protoze vykon neodpovida pozadovane praci a plose.U mne, kdyz neudrzovana plocha, vetsi vymera, tak 1,3kw, spise 1,6kw i vice.Masiny 0,8kw, tj.tak udrzovany pozemek a spise dosekavat kraje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivooo - (19) - 110.158 (?), 14.6.2014 18:49

zdravím, a ďakujem za reakciu. značky Echo a Hitachi veľmi nepoznám, skúsim pozrieť, ale nemyslím že by som to v okolí mohol servisovať.

u HQ sa mi pozdávalo príslušenstvo. mimochodom pri tom Dolmare sú tiež dvojramenné popruhy, Stihl má sa mi zdá že jednoramenný.

Ste teda spokojný s výkonom? postačuje tých 0,8kW na domáce práce okolo domu? či by ste brali niečo silnejšie v budúcnosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.30 (?), 14.6.2014 19:09

Určitě nic silnějšího bych nebral - s tím kotoučem jsem tu 1,5 metrovou trávu vzal na půl plynu takže pro mé účely to má ještě bohatou rezervu ve výkonu. Pokud nechcete s tím jít na keře a td tak bovden plně postačí a není nutné kupovat stroj s pevnou hřídelí - ostatně jak je zde i téma na výhody/nevýhody - když s pevnou vemete kámen vše jde hned do motoru, přes bovden se to utlumí - pro amatéra v tom je taková ta,,blbuvzdornost,, a cena - bovden 500,- na výměnu pevná 2500,- Měl jsem 15 let Patrnera 0,6kW stačilo to také a bovden se v něm nikdy neměnil.

Starty jsou parádní - za studena dvakrát zatáhnu za tepla to veme na první zatáhnutí, na plyn reaguje velmi rychle.

Osobně bych vám radil udělat to jako já - obejít si různé obchody poptat se na ceny a dostupnost ND a hlavně pořádně kouknout jak je jaký výrobek zpracován - nejlevnější ale i nějaká vyšší série - já si to vždy ověřoval, jelikož každý prodejce si vychválí to co prodává je potom proto lepší zavolat si do ser. střediska a optat se na cenu dílu ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.91 (?), 15.6.2014 6:58

Pořád tu čtu takové divné poznatky, kterým nerozumím.Např.1.5m trávu vezmu na půl plynu.Přeci je jedno jak je tráva vysoká.Záleží jak je hustá a co je to za trávu.Mě se naopak vysoká řídká tráva seká nejlíp, takže žádné kriterium výkonu.O vhodnosti 2T/4/T jsem taky uvažoval.Raději budu míchat směs a obracet křovinák vzhuru nohama, než stále přemýšlet jak a o kolik ho můžu naklonit.Vidím to u sekačky s košem.Dál je tady modní, pořád zjišťovat dostupnost náhradních dílů.Prosím vás co pořád potřebujete, že musíte mít servis té značky zrovna za rohem.Představte si že si koupím HQ protože mám servis za rohem a hned na první návštěvě se se servisákem pohádám, že mi např.ten řetěz na pilu nabrousil do modra a že umí tedy hov..To se vám nestalo.že jste si řekli, tak sem už nikdy.Nepočítám, že budu lítat pro náhr. díly.Když se to tedy už stane, tak jestli si umím koupit pytlíky do vysavače 300 km od domu, tak lanko, nebo jinou součástku seženu snad nějak taky.Hádky kdo je chytřejší, výpočty jsou na nic.Pro mě by bylo důležité, abych si nůž nabrousil doma a taky ho nějak vyvážil.Když z něj kolikrát seškrábu 2dkg zeminy, tak si říkám, že nekdo něco nevymyslí, aby se to samo dovažovalo (to je vtip)Promiňte, ale nebudu obcházet obchody a koukat jak je výrobek zpracován.U nás chodí taky jedna dobře zpracovaná a na stálo ji nikdo nechce.Výrobku z Číny se asi nevyhnem, ale že bych ho zrovna tady musel doporučovat, Stačí,když vnouče cucá nějakou hračku a už plivu a mám strach. Stek mám, když mi v narexu odejde kotva a já si říkám, ti parchanti to snad dělají taky tam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika