Aký krovinorez? (dolmar, HQ, Stihl)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 79.30 (?) 
15.6.2014 7:43

Ano trávy byla vysoká a hustá - plevel - tím jsem chtěl říci, že na trávu je to silné dost, ono totiž když zajedete do takovéto trávy je to přeci jen rozdíl v tom když sečete 20cm trávu.

2T a 4T souhlasím - už jsem to psal na vrchu - mazání, hlídání, výměny oleje a když to sečtete na hodinu provozu to naopak vyjde dráž co do oleje a určitě se nejedná o,,bezstarostnou,, obsluhu jak uvádí reklama kterou zde pán jednoduše okopíroval ze stránek Hondy - hlavně že argumentuje, že druhý o tom nic neví protože seče menší pozemek.

Náhradní díly - mám prostě takové zkušenosti, že na předešlý křovinořez nebyly k sehnání - v dnešní době docela podstatná věc, pokud si kupuji,,značkový,, výrobek chci aby byl dobře servisovatelný a posloužil mi třeba 15-20 let. Pokud nebudu spokojen v jednom servisu tak zajdu do jiného - na HQ mám servis ve městě, další je 12 km a další 4 do okruhu 30 km - co tím chci říci - v době záruky se v tom určitě nebudu vrtat, po skončení záruky to je na zvážení - po odmítnutí starého křovinořezu s tím, že to již nemá cenu opravovat a díly na to stejně nejsou ve 2 servisech jsem si ten motor rozdělal sám doma na koleni a ještě pár sekání dal. Spíše jde o ty ceny ND, kde třeba u toho Echa které vypadá opravdu pěkně jsou bohužel jednou takové jako u Stihlu a HQ.

Pokud se někdo chce nutně vyhnout výrobku z číny pak má stále možnost - laciná HQ 128R je USA. Dolmar, Stihl, Echo je čína. Osobně také nemám rád výrobky z číny, ale to sem nepatří a někdy i čínský výrobek je slušný určitě neplatí čína = šmejd i když to tak v 90% je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 216.69 (?), 15.6.2014 7:56
Nechávám bez komentáře, co si myslíte. Zajímalo by mne, jak dlouho sečete svých 300 m?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.30 (?), 15.6.2014 8:11

Krátce - pouze něco přes 20 let. jak dlouho cečete vy svých 2000m nebo kolik to máte - bože je snad úplně jedno kdo má jak velký pozemek, snad tu jde o něco jiného. Známej seče profesionálně desítky hektarů a jede výhradně na 2T motorech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 15.6.2014 8:29
Za jakou dobu posečete 300 m? Ptám se z důvodu výměny 1 deci oleje, olej měním 1 za rok, to není žádná nevýhoda 4T. Profesionálně nesečete a ani jste takový stroj nechtěl. Je pouze otázkou času, kdy se 4T rozšíří do profesionální oblasti. Nedávno byly první vlaštovky v hobby a dnes už vytlačují 2T a jednoznačně je to správně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.30 (?), 15.6.2014 8:43

Jo časově no to mám za hodinku posekané. Ne profi neseču. Spotřebu mám 0,5l na tu hodinu což je cca 0,01l oleje - 1L za 170 Kč to je na 50l benzínu. Takže moje spotřeba oleje na hodinu je cca 1,7 Kč. Oproti tomu na Hondu po 30 hodinách kamarád mění olej za 300,- nějaká sada na výměnu - to je 10 Kč na hodinu.

Jako sou to drobný takže to nemá smysl řešit jen jsem tím chtěl říci, že to není žádná výhoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 15.6.2014 8:50
Ale no tak, jezdíte s autem do servisu? Když nic neřeknete, dají Vám do motoru olej za litr 450,- Koupil jsem litr oleje za 120,- má požadovanou specifikaci co chce výrobce motoru, no a 1 výměna oleje za rok je za 12,-Kč. Když chcete platit, kamarád v tom mu nikdo bránit nebude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 15.6.2014 9:03
Do motoru musí být automobilový olej 10-30 min SF. To není žádný problém.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 15.6.2014 9:08
Teď se dívám na obal za 120,- jsem koupil 5w40.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 15.6.2014 9:13

Jistě, když si koupím auto za 500 tisíc tak si do servisu nebudu nosit na výměnu svuj olej za 120kč/l.Jak by jste řešil případnou reklamaci, kdyby v motoru něco zaklepalo.Můj olej, vaše práce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.30 (?), 15.6.2014 9:13

Nojo tak nevím jaké má Dolmar záruční podmínky, ale určitě bude mít předepsaný svůj,,superolej,, a jinak od toho dá ruce pryč. I do 2T můžete lít jiný olej - samozřejmě, jen je praxe taková, že každý výrobce si hledá drobnosti aby se zbavil povinnosti stroj vyreklamovat v případě potíží. Po záruce bych to asi taky neřešil, během ní...?

Kamarát to tam prostě dává no. Ostatně jak říkám je to pár korun mě na 4T vadí hlavně jiné věci.

No ostatně ať si zakladatel vybere co mu bude příjemnější - nic du se kouknout do práce tak se mějte a hodně štěstí s výběrem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika