Vrba jíva - množení



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?) 
29.11.2015 20:16

Ano, ano. Potvrzuji výše uvedená slova. Pravou vrbu jívu se mi doposud namnožit nepodařilo. Zkoušel jsem i bylinné řízky, ale také neúspěšně. Není vrba jako vrba! Znám jednu jívu, co na jaře krásně kvete a je plná včel, kterou bych chtěl vysadit i u potoka kousek od mého bydliště. Letos jsem chtěl zkusit i výsev, ale nějak jsem neodhadl dobu, kdy semínka vyletují a na stromě jsem už žádné chmíří nenašel.  Tak snad příští rok.

jíva vyrostlá ze semínka jako náletová dřevina
jíva vyrostlá ze semínka jako náletová dřevina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 29.11.2015 23:13

Nespoléhejte na odhad doby, kdy semínka Jívy létají. Vemte velký sáček z pergamenového papíru, svažte pár snítek k sobě a po odkvětu ten sáček navlékněte a kolem otvoru přivažte. On těch pár týdnů i na dešti vydrží vcelku, aby Vám obsah chmýří se semínky zůstal uvnitř. Hlavně budete mít jistotu, že se vám do chmýří nepřimotalo nějaké to příbuzenstvo.

Vysévá se do lehce zahliněného písku (4díly písku + 1 díl listovky nebo kompostu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 7.2.2017 19:01

Vloni jsem se vydal pro semena jívy zavčas, ale až na místě mě došlo, co mě přece mohlo napadnout - vždyť je to logické!!! Samec přece žádná semena mít nemůže!!!

Nevzdávám se. wink Po neúspešných pokusech se zakořeňováním bylinných řízků jsem dnes odebral řízky dřevité. Jestli to nevýjde, tak v r. 2018 zbývá už jen roubování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 224.159 (?), 7.2.2017 21:29

Pár drobných poznámek aneb co mne napadlo, když jsem si přečetl Váš příspěvek:

  1. Kdysi jsem (snad v knížce Myslivecká a rybářská latina?) četl povídku: Je neplodnost srnčí zvěře dědičná? (Závěr zněl: není a jali se zkoumat stejný problém u zajíců...)
  2. Jak v Sovětském svazu rozdojili kozla...
  3. Jára Cimrman, průkopník slepých uliček.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika