Vrba japonská



host - 182.227 (?)
4.5.2013 13:57

Je fakt, že vrba Vám mohla přes zimu odejít.Ale.Když se vrba razantně ostříhá ještě před vyrašením, nemusí pak již vůbec obrazit a je vlastně na odpis.Je zajímavé, že stačí počkat třeba měsíc a pak ji můžete stříhat jak je libo.Třeba převislé vrby by se měly stříhat po odkvětu, až jsou nevzhledné na pár oček a pak bez potíží během krátké doby velmi hezky znovu obrostou.To je dokonce každoroční nutnost, protože jinak by příští rok kvetly jen na koncích větviček a stejně by po čase část koruny, nebo i celá odešla.

Mimochodem, toto jsem pozoroval jen u vrb, u ovocných stromků ani ne.Ale nějaký vliv to může mít.Myslím tím velmi razantní sestřih.Říkám, něco z myšlenek zahrádkářského kacíře nemusí být mimo mísu.P

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 127.107 (?), 28.4.2013 7:13, zobrazeno: 36301x

Dobrý den, mám japonskou vrbu na kmínku . Začátkem dubna jsem ji ostříhala, docela hodně, udržuji menší kulatou korunu. Bohužel zatím stále neraší a neobjevují se žádné lístky.Teď se bojím, jestli ten řez nebyl až moc razantní a vrbě neublížil.Můžete mi někdo poradit? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.186 (?), 28.4.2013 15:09

Pokud byla při řezu živá, tak obrazí. Snese ořezání úplně jen na siné pahýly. Ale čím hlubší je řez, tím déle trvá, než se probudí spící očka a než obrazí.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.107 (?), 4.5.2013 7:35

Dobrý den, tak vrbička stále neobrůstá. Na jedné větvi se začali dělat malé lístečky, ale ty hned uschly. Nevíte, kde je problém. Mám ji třetím rokem. Vždy byla krásná a bohatá. Poraďte prosím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.226 (?), 4.5.2013 9:23

Asi Vám zmrzla tak jako mě.Také se mě objeily lístečky a uschly už jsem přišla o dvě vrbičky mám ještě jednu ta má asi 15let a je OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 4.5.2013 10:09

Pokud jste ji stříhala až počátkem dubna, tak má ještě čas, měla by vyrašit. Jen mne zaráží, co píšete o rašících lístcích - že uschly... Někdy tyhle vrby chytají houbové choroby (ale projevuje se to většinou až v létě) a usychají, bylo tady o tom také psáno. Uvidíte.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 158.12 (?), 25.5.2013 19:24

Dobry den, mam novou japonskou vrbu v kontejneru na kminku, je mozne ji zasadit trochu hloubeji, nez je v kontejneru.? Dekuji za odpoved.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 4.5.2013 10:01

Většinou se bát nemusíte, zatím nemá zmeškáno, a řezem by to též nemělo být. Nevím v jaké n.v. případně prostředí ji máte. Mám vrbovinu od sebe padesát metrů a jestliže na jedné straně začíná obrůstat tak na druhé straně přistíněné olšemi se k rašení chystá. Zkuste ji provzdušnit okolí kmínku a zalít aspoň deseti litry vody v době poledne.Možná jí to rychleji probudí. Prohlédněte si i kmínek, může začít rašit níže na kmínku, to můžete odrhnout rukavicí nebo hadrem a tím podpoříte rašení na ponechaných čípcích. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 4.5.2013 13:57

Je fakt, že vrba Vám mohla přes zimu odejít.Ale.Když se vrba razantně ostříhá ještě před vyrašením, nemusí pak již vůbec obrazit a je vlastně na odpis.Je zajímavé, že stačí počkat třeba měsíc a pak ji můžete stříhat jak je libo.Třeba převislé vrby by se měly stříhat po odkvětu, až jsou nevzhledné na pár oček a pak bez potíží během krátké doby velmi hezky znovu obrostou.To je dokonce každoroční nutnost, protože jinak by příští rok kvetly jen na koncích větviček a stejně by po čase část koruny, nebo i celá odešla.

Mimochodem, toto jsem pozoroval jen u vrb, u ovocných stromků ani ne.Ale nějaký vliv to může mít.Myslím tím velmi razantní sestřih.Říkám, něco z myšlenek zahrádkářského kacíře nemusí být mimo mísu.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.34 (?), 4.5.2013 21:39

Dobrý den, mám stejný problém, v březnu, když začala malinko pučet, tak jsem vrbičku ostříhala, nechala jsem jen silné větvičky o délce cca 10cm, pak přišlo ochlazení a mrazy kolem -10.A nyní mi vrba obrůstá jen na jedné větvičce a zbytek je holý, některé větve jakoby více hnědé, myslíte,že omrzla, mám ji nějak ostříhat či ještě počkat?

Děkuji za reakci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 170.246 (?), 4.5.2013 22:44

Dobrý den, my jsme japonskou vrbičku zakoupili loni na začátku května a ihned zasadili. Bohužel pak přišly mrazíky kolem 20. května a stromek omrznul, pak vypadal jakoby uschnul. Už to nerozdýchal. Letos tchán s tchýní koupili opět novou vrbičku, opět zasadili na stejné místo a opět mají přijít Zmrzlíci. A pak přijdu já a řeknu "já jsem to říkal".devil

Myslím ale, že starší, dobře rostoucí exemplář tak náchylný k namrznutí není (na zahradě u rodičů mají dva druhy už 8 let a v pořádku). Stříhá se stejně jako klasická vrba = v březnu/dubnu, ořezat co nejvíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika