Rychlerostoucí keř s ostny



Stránky: 1,  2   
m.niki - (2) - 196.152 (?) 
7.3.2010 18:19, zobrazeno: 24364x

chtěl bych z vnější strany plotu zahrady zasadit nějaký keř, který má ostny a rychle vyroste, aby měl případný nezvaný návštěvník zahrady tuto návštěvu značně znepříjemněnou a nejlépe si ji i rozmyslel, poradíte mi název keře který by můj záměr vyřešil? díky moc

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 111.104 (?), 7.3.2010 18:38

Pyracanta (hlohyně). Je neopadavá, i v zimě zelená, roste rychle, má trny a od podzimu do zhruba konce ledna i krásné ozdobné plody. Znám oranžovou a červenou. Červená je hezčí, sama ji mám také, ale jako solitéru, střihám ji do koule. Připravte se na spoustu pichlavého odpadu budete-li chtít plot udržovat úhledný. Přirůstá hodně rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 7.3.2010 18:43

Některá Pyracantha (hlohyně - stálezelená) nebo Berberis julianae (dřišťál), stačí i jakákoliv růže (např.mnohokvětá, šípková).  Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m.niki - (2) - 196.152 (?), 8.3.2010 13:49

děkuji za rady, hned si o těch keřích jdu něco přečíst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
xsi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (218) - 10.138 (?), 12.3.2010 11:35

Svoje udělá i růže - šípek :o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 12.3.2010 12:12

Nevim, jestli roste roste a kolik stojí, my jsme na praxi na střední měli v parku vysázené Poncirusy (Poncirus trifoliata, česky nějak citronečník) a v zimě mi to píchlo i přez tlustou bundu a svetr.Jsou to veliké trny a má to menší lístky.Nechtěl bych se do toho zamotat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.130 (?), 31.3.2010 12:04

Dobrý den, výborný ostnatý keř je berberis johannii (nevím přesně jak se to píše). Mám ho na chatě po dědovi, za 30 let má tak 2,5 metru a je krásný v každé roční době, zvlášť na podzim kdy je červený.

Trny jsou opravdu výrazné, zastaví kohokoliv a cokoliv. Vřele doporučuji, jen pozor na malé děti - nechá se o něj pěkně popíchat.

Havlíček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 39.130 (?), 31.3.2010 12:07

Není to berberis johannii, ale dřišťál juliin.

Havlíček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.4 (?), 14.9.2016 10:57

Dobrý den,

lidi mi lezou na sad  (oplocenku zvednou nebo protřihají), který máme mimo obec. Potřebuji dát na jeden úsek neprostuný živý plot, který z těchto dvou - dřišťál juliin nebo hlohyně šarlatová - budou lepší v těchto podmínkách?:

 - bude vysazen pod vzrostlými duby takže polostín až stín

 - spíše sucho

 - který z těchto dvou poroste rychleji a udělá díve neprostupný porost?

Moc děkuji za rady, vátili jsme se po letech z ciziny a nestačím se divit, čeho jsou někteří lidé schopni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 142.48 (?), 14.9.2016 22:00

Dřišťál Juliin nijak moc rychle neroste a v uvedených podmínkách zvlášť.

Hlohyně je na tom o něco lépe.

Ale já bych to viděl na "obyčejnou" trnku a šípky. Myslím, že tyto dva keře porostou podstatně rychleji, než Váš výběr a podstatně lépe také splní neprostupnost. Hlohyni byste do nich pro stálezelenost doplnit mohl.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika