Příspěvky uživatele - Zahradník

Jehličnan do truhlíku, 2.1.2016
Dobrý den,  jehličnany do truhlíku nejsou problém, doporučoval bych vybírat mezi borovicí a jalovcem. Určitě bych se vyhnul jedličce a cypřišku. Tůjka je už na zváženou, záleží, jak moc by zvládala sucho. Pak je tu ještě alternativa - tis,... celý příspěvek >
Udrzba okolo stromku, 22.3.2014
Dobrý den,  stromek by měl být ideálně v zemi stejně hluboko, jako byl ve školce. V žádném případě se nesmí dostat místo štěpování pod zem, ani k povrchu, protože roub může zakořenit a tím pádem podnož ztrácí význam a strom žene síli hlavně... celý příspěvek >
Úprava staré neudržované zahrady, 19.3.2014
Donrý den, nemáte zač  Teoreticky by herbicidy psíkovi neměly nijak uškodit, pokud během prvních pár dnů nebude žrát trávu :) U nás ve firmě zákazníkům důrazně doporučujeme nevstupovat do ošetřené plochy hlavně z důvodu, aby si herbicid... celý příspěvek >
Úprava staré neudržované zahrady, 18.3.2014
Dobrý den,  herbicidů se bát nemusíte, těmi se nic nezalévá, ale postřikuje se na list. Po aplikaci je dobré cca 3 dny nevstupovat na plochu. Po aplikaci se cca několik dnů s plevelem nic dít nebude, teprve cca za 2 týdny až měsíc bude... celý příspěvek >
Založení zahrady, 15.3.2014
Dobrý den. Pokud budete zakládat zahradu, veškeré zahradní práce se začínají dělat po skončení stavební činnosti (pokud něco stavíte). Jak velkou plochu bude mít zahrada?? Pokud zahradu zadáte firmě, projekt je většinou naceněný určitým procentem... celý příspěvek >
Okrasné letničky do truhlíku, prosím, poraďte, 15.3.2014
Dobrý den, na balení by mělo být uvedeno, jaké druhy rostlin jsou ve směsi. Já osobně bych podle množství semen vysel směs již do truhlíků a čekal bych, kolik semen vyklíčí. Poté bych přebytečné rostliny přesadil do jiného truhlíku. O tom, kolik... celý příspěvek >
Jak začít?, 15.3.2014
Dobrý den, z fotky to vypadá na použitelnou zeminu, ovšem obrázek může zkreslovat. Trávník potřebuje ke svému růstu minimálně 10 cm lepší země, v případě menší tloušťky ho lze také založit, ale už to bude vyžadovat zvýšenou péči. Na takto malé ploše... celý příspěvek >
Jak to má zelenina s bakteriemi?, 18.10.2011
Správně je to tak, že E. coli je jen na povrchu a vnitřek je sterilní, ovšem to nelze říci úplně, některé rostliny v sobě mají symbiotické bakterie - viz diazotropní bakterie vázající dusík u bobovitých rostlin nebo rostliny napadené... celý příspěvek >
Bradavice na hokkaidu, 10.10.2011
Já bych se toho nebál.Z fotky je vidět, jak jsou puchýře jakoby,,v jedné čáře".Dle mého názoru došlo ve fázi rychlého růstu k mechanickému poškození a tykev zahojila na plodu rány takovými puchýři.
Stará lípa, 10.10.2011
Duté stromy ve městech je sama jedna kapitola.My na Kladně máme odhadem cca 30% stromů ve městě zralých na pokácení, v zimě, když nemají listy jejich kmen doslova prosvítá, jak je dutý, ale to jsou jenom některé lípy v uličním stromořadí.Řeže se tak,... celý příspěvek >
Douglaska - smrk, 3.10.2011
Douglasku nedoporučuji, je to rychle rostoucí strom a v mládí se obávám, že bude špatně snášet řez.Druhá možnost-smrk také není ideální řešení.Doporučuji nějaké listnaté keře, např. hlohyně (Pyracantha coccinea) nebo ptačí bob obecný (Ligustrum... celý příspěvek >
Určení typu cyprišku, 1.10.2011
V jaké botanické zahradě Vám to prodali??? Jsem též názoru, že 12 let mu rozhodně není.250 Kč za tento cypřišek se mi zdá trochu moc, podobné velikosti jsem viděl prodávat kolem 50-60 Kč. Ještě k tomu nedají ani cedulku s názvem.Kdyby to byl... celý příspěvek >
Posezení u ohýnku, 1.10.2011
Dobrý den, ze školy si pamazuji, že učitelka na sadovnictví nám radila zahloubené ohniště.Nemusí to být zase metr hluboké, ale nějakou hloubku by to mít mělo.Nejhezčí ohniště jsem viděl v Průhonickém parku-ohniště v malém lomu, nádhera,ale každý na... celý příspěvek >
Soliter do zahrady, 15.9.2011 Obsahuje fotku
Našel jsem fotky.Ještě přidám fotky tisovce dvouřadého, též z Děčína.
Soliter do zahrady, 15.9.2011
Platan také není špatná volba.Přírůstek může mít také kolem metru, když je malý, u každého stromu se přírustek za rok zmenšuje, když trochu zestárne.Doporučuji vám Platanus x acerifolia (synonimum Platanus x hispanica) - platan javorolistý, je to... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika