Rychlerostoucí keř s ostny



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 142.48 (?)
14.9.2016 22:00

Dřišťál Juliin nijak moc rychle neroste a v uvedených podmínkách zvlášť.

Hlohyně je na tom o něco lépe.

Ale já bych to viděl na "obyčejnou" trnku a šípky. Myslím, že tyto dva keře porostou podstatně rychleji, než Váš výběr a podstatně lépe také splní neprostupnost. Hlohyni byste do nich pro stálezelenost doplnit mohl.

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
m.niki - (2) - 196.152 (?), 7.3.2010 18:19, zobrazeno: 24391x

chtěl bych z vnější strany plotu zahrady zasadit nějaký keř, který má ostny a rychle vyroste, aby měl případný nezvaný návštěvník zahrady tuto návštěvu značně znepříjemněnou a nejlépe si ji i rozmyslel, poradíte mi název keře který by můj záměr vyřešil? díky moc

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 111.104 (?), 7.3.2010 18:38

Pyracanta (hlohyně). Je neopadavá, i v zimě zelená, roste rychle, má trny a od podzimu do zhruba konce ledna i krásné ozdobné plody. Znám oranžovou a červenou. Červená je hezčí, sama ji mám také, ale jako solitéru, střihám ji do koule. Připravte se na spoustu pichlavého odpadu budete-li chtít plot udržovat úhledný. Přirůstá hodně rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 7.3.2010 18:43

Některá Pyracantha (hlohyně - stálezelená) nebo Berberis julianae (dřišťál), stačí i jakákoliv růže (např.mnohokvětá, šípková).  Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m.niki - (2) - 196.152 (?), 8.3.2010 13:49

děkuji za rady, hned si o těch keřích jdu něco přečíst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
xsi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (218) - 10.138 (?), 12.3.2010 11:35

Svoje udělá i růže - šípek :o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 12.3.2010 12:12

Nevim, jestli roste roste a kolik stojí, my jsme na praxi na střední měli v parku vysázené Poncirusy (Poncirus trifoliata, česky nějak citronečník) a v zimě mi to píchlo i přez tlustou bundu a svetr.Jsou to veliké trny a má to menší lístky.Nechtěl bych se do toho zamotat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.130 (?), 31.3.2010 12:04

Dobrý den, výborný ostnatý keř je berberis johannii (nevím přesně jak se to píše). Mám ho na chatě po dědovi, za 30 let má tak 2,5 metru a je krásný v každé roční době, zvlášť na podzim kdy je červený.

Trny jsou opravdu výrazné, zastaví kohokoliv a cokoliv. Vřele doporučuji, jen pozor na malé děti - nechá se o něj pěkně popíchat.

Havlíček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 39.130 (?), 31.3.2010 12:07

Není to berberis johannii, ale dřišťál juliin.

Havlíček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.4 (?), 14.9.2016 10:57

Dobrý den,

lidi mi lezou na sad  (oplocenku zvednou nebo protřihají), který máme mimo obec. Potřebuji dát na jeden úsek neprostuný živý plot, který z těchto dvou - dřišťál juliin nebo hlohyně šarlatová - budou lepší v těchto podmínkách?:

 - bude vysazen pod vzrostlými duby takže polostín až stín

 - spíše sucho

 - který z těchto dvou poroste rychleji a udělá díve neprostupný porost?

Moc děkuji za rady, vátili jsme se po letech z ciziny a nestačím se divit, čeho jsou někteří lidé schopni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 142.48 (?), 14.9.2016 22:00

Dřišťál Juliin nijak moc rychle neroste a v uvedených podmínkách zvlášť.

Hlohyně je na tom o něco lépe.

Ale já bych to viděl na "obyčejnou" trnku a šípky. Myslím, že tyto dva keře porostou podstatně rychleji, než Váš výběr a podstatně lépe také splní neprostupnost. Hlohyni byste do nich pro stálezelenost doplnit mohl.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika