Ruj vlasatá



Stránky: 1,  2,  3   
host - 19.34 (?) 
25.5.2011 11:23, zobrazeno: 32167x

Dobrý den mám dotaz jestli může být Ruj vlasatá na přímém slunci a jak ji zazimovat jestli se stříhá atd. Velmi vám děkuji za odpovědi. Jarda.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 25.5.2011 12:14

Dobrý den. Ruj má slunce ráda, takže plné slunce jí neublíží. Zima jí může způsobit mírné omrzliny na koncích větví, takže chráněná poloha bude výhodou. My máme červenou variantu v závětří za domem, kde má slunce až do odpoledních hodin a v zimě je chráněná verandou před studeným průvanem od údolí Chrudimky. Každý podzim jí udělám hluboký sestřih ala Kájínek, protože ji musím držet na uzdě z nedostatku místa. Je hrozně vzrůstná a i když má kvést na dvouletém dřevě, kvete i tak. Žádná zimní opatření nedělám.

Ruj vlasatá- dnešní foto
Ruj vlasatá- dnešní foto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.2 (?), 9.7.2012 16:17
Hezký den, mám také červenou variantu, ale nevlasatí... Dost mě to mrzí, protože jsem si jí pořizovala hlavně kvůli tomuto efektu. Jsou různé varianty vlasaté a nevlasaté, nebo mám nějakou potvůrku zparchantělou??? :-) Kvete velmi drobnými kvítky, a když má začít vlasatět, tak jakoby zaschne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 4.163 (?), 16.7.2012 21:49

Třeba jí něco chybí, nebo jí nevyhovuje poloha... Já se o tu svoji starám jen když ji jdu ořezat. Momentálně začíná kvést zatím jen na dvou místech, ale jinak je docela impozantní, na to jak jí dávám do těla. Ať se daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 25.5.2011 12:28

Dobrý den, my máme ruj na celodenním přímém slunci. Nepotřebuje ani moc zalévat, je nejen odolná vůči suchu, ale i mrazům. Ze začátku po zasazení neroste moc rychle, ale pak jak píše pan Jarda, tak jí též udržujeme střihem. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.62 (?), 5.7.2011 11:35

Dobrý den, mám ruj na přímém slunci a krásně roste.Jen se mi letos stalo, že na jedné straně mi usychá.Nejdřív jakoby zvadne a potom zcela uschne.Nedávo jsem ty zvadlé části ostříhala, tak jsem zvědavá, co s tím bude.Z druhé strany je nádherná.Koukala jsem, nikde není kmínek zlomený.Nevíte, co se děje?Děkuji ta odpověď.Ještě mi začínají hnědnout listy.Děkuji.Klára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.130 (?), 5.7.2011 11:48

Je to snad nějaká houba (jako u plaménku), už se tady o tom psalo. Také se mi to stalo, musela jsem ji ostříhat prakticky až 20cm nad zem, ale loni už povyrostla na 1m a letos poskočila na cca 1,70m, zatím žádné známky vadnutí, tak snad to bude v pořádku.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.62 (?), 7.7.2011 13:48

Děkuji za odpověď.Teď jsem to zalila nějakým přípravkem na houby, tak uvidíme.Hrozně mě to mrzí, ten keř je nádherný.Už ho mám asi 1,20 velký,4 roky mi roste.Nechtěla bych ho vyhodit.Klára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 47.204 (?), 5.7.2011 11:59
S Lídou souhlasím. Zkusil bych keř podpořit symbiotickými baktériemi a houbami - Polyversum, příp. Supresivit, Symbiom. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.82 (?), 9.7.2012 15:55

Dobrý den, hrozně se mi líbí Ruj vlasatá a chtěla bych ji na zahradu. Problémk ovšem je, že mám na zahradě nezakrytý bazén a byla bych nerada kdybych z něj musela její vlasy neustále vychytávat :-) Chci se proto zeptat, jestli jsou vlasy Ruje létavé, nebo jestli se nemusím bát...? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika