použití dřeva na uzení nebo grilování



host - 213.2 (?)
2.8.2009 16:13

Přeji pěkný den. Jelikož u nás není nouze o meruňkové dřevo, táži se vás, jestli je vhodná na uzení. Slyšel jsem, že meruňka by se dala použít na uzení bez kůry. Je to pravda? Díky za odpověď.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 232.120 (?), 12.2.2017 7:33

Děkuji Vám za odpovědi a jen bych chtěl ujistit, že ty tisy(je-li to ono)byly pořezány z důvodu reorganizace místa, kde rostly.(v areálu zkrachované firmy u již zbořeného objektu, kde bude stát do budoucna něco jiného-a několik nepřekážejících tam ještě nechali) J a Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 148.163 (?), 12.2.2017 11:18

Větve nejsou z tisu, ale z jalovce; konkrétněji nějaký keřovitý jalovec ze skupiny Juniperus pfitzeriana (příp. Juniperus chinensis, Juniperus media).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 12.2.2017 16:33

Pane Josefe.Děkuji Vám za identifikaci a prosím ještě o posouzení vhodnosti použití/nepoužití ke grilování při našem způsobu-tedy nechat shořet a používat jen žár s uhlíků(předchozí náš příspěvek.J a Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 148.243 (?), 25.2.2017 20:41

J a Olí, pokud bych měl na Vaši otázku odpovědět já - podle svého citu, nikoli zkušeností - pak bych se jalovcového dřeva vůbec nebál.

Ale jsou tu mnohem zkušenější udiči, grilovači.

Josef.

P.S. Vaši reakci s následnám dotazem jsem objevil až nyní, proto jsem se neozval dříve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.143 (?), 11.2.2017 23:26

Tis je jedovatý úplně celý, tedy s výjimkou těch "bobulí" - ale v nich jsou zase jedovatá semena. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.2 (?), 2.8.2009 16:13

Přeji pěkný den. Jelikož u nás není nouze o meruňkové dřevo, táži se vás, jestli je vhodná na uzení. Slyšel jsem, že meruňka by se dala použít na uzení bez kůry. Je to pravda? Díky za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 2.8.2009 18:39

Nezkoušel jsem to. Vzhledem k tomu, že se meruňka při roubování ujímá na slivoň, předpokládám, že dřeva budou kvalitou podobná. Švestka je pro uzení a grilování velmi oblíbená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.35 (?), 2.8.2009 22:01

Zdravim já udím jedině ovocnými stromi at je to třešeň, jabloň či švestka a vše bylo v pohodě, taky mi říkali že když nesundám kůru tak že bude maso nahořklé a pod., když sem jim dal pak ochutnat nic nepoznali že sem udil z kůrou. Akáty a podobnou dřevinu vůbec nepoužívám, pouze ovocný stromy a ted se chystám udit meruňkou. Georg

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 3.8.2009 9:26

Agat by aj mohol byt skodlivy, vraj obsahuje slabo jedovate latky....ale to som len pocul. Ked sa griluje spravne a zostanu zerave uhliky, tak by nemal byt velky rozdiel medzi drevenym uhlim na to urcenym a drevom. Ak sa pouzije napriklad dobre vysusene dubove ci bukove drevo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.102 (?), 22.3.2010 21:10

Honza:

Zdravim uzenkáře..

Tak bych rád poprvé vyudil, ale nejsem si jistý zda a jaké dřevo s kůrou a naopak které bez kůry.To že švestka až uplně na konec a teda jak dlouho před koncem... je pro mě novina..

Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika