Pěstování venkovních kamelií



host - 47.250 (?)
6.10.2008 16:29

dobrý den potřebovala bych radu, koupila jsem nakvetlou kamelii, ale doma květ upadl, velmi brzy nasadila několik /6/nových poupat, které jsou pořád stejné už třetí měsíc a nechtějí rozkvést, rostlina je v panelovém bytě v místnosti ve které se netopí na parapetu okna situovaného na severovýchod.Co dělat aby se květy rozvinuli do krásy děkuji Juřenová Olomouc jurenovaj@vnol.cz Děkuji za odpověď

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 219.194 (?), 27.3.2006 9:00, zobrazeno: 49237x
Ráda bych věděla jak správně pěstovat venkovní kamelie. Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.148 (?), 9.1.2008 17:01

Kamelie nikdy nesmi preschnout!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.148 (?), 9.1.2008 17:15

Dale, zalevat vodou chudou na vapnik take zemina b mela byt bez vapniku. pH je 4,0 az 5,4. Presazovat na jare PO kveteni, pokud mozno, neposkodit korenovy bal, 1 x za 2 roky. Kamelie ma rada rozptylene svetlo nebo polostin, nesnasi slunecni upal!!! Substrat by mel byt kysely. V lete ma rada pobyt venku v lehkem polostinu. Puda nikdy NESMI VYSCHNOUT!!! Opadali by listy i kvety. Rostlina by se nemela oacet ani prenaset z mista hrozi opadani poupat. To jsou strucne rady na pestovani teto okouzlujici kvetiny. S dalsimi problemy se na me s klidem muzete obratit a pokod budu vedet tak poradim. Piste prosim sem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 124.226 (?), 11.3.2008 19:33

Dobry den,  mozte mi, prosim, poradit, co robim zle? Male puky na kamelii nechcu rozkvitnut, niektore opadali, a teraz mi uplne zhnedli aj lupene na uz rozkvitnutych kvetoch. Rastlinou nehybem, je v tieni na juho-vychodnej strane, teda svetla ma dost, zeminu ma vlhku. Dakujem za odpoved, Lubica. (lubinka@bluewin.ch)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.250 (?), 6.10.2008 16:29

dobrý den potřebovala bych radu, koupila jsem nakvetlou kamelii, ale doma květ upadl, velmi brzy nasadila několik /6/nových poupat, které jsou pořád stejné už třetí měsíc a nechtějí rozkvést, rostlina je v panelovém bytě v místnosti ve které se netopí na parapetu okna situovaného na severovýchod.Co dělat aby se květy rozvinuli do krásy děkuji Juřenová Olomouc jurenovaj@vnol.cz Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.50 (?), 28.11.2008 15:05

dobrý den rad bych od Vas ziskal podrobne informace o pestovani Kamelii a sale by me zajimalo co z Kamelii pres zimu kdyz nesnasi prenaseni jelikoz bych ji rad pestoval venku ale v zimnim obdobi to nelze. dekuji vam mnohokrat s pozdravem Pavel kralicek, dangeroushell@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.29 (?), 30.11.2008 19:15
nevi nekdo prosim jaky kultivar kamelie dokaze prezit i u nas zimu?pry nektere cv.snaseji s krytem -20-25st... nevite?dekuji za odpoved
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.226 (?), 28.12.2008 23:58

Dobrý večer Mirku, před 6 roky jsem pořídila v zahradnictví cca 70 cm kvetoucí kamélii z dovozu. Prostě mi učarovala. Na štítku u rostliny bylo uvedeno, že vydrží -20 až -25°C a také jsem byla ujištěna prodejcem, že by tu naši zimu měla vydržet, když je to na štítku uvedeno...  Přišel podzim zapustila jsem rostlinu na chráněném místě i s květináčem do země, zahrnula kúrou + listím a po té zahalila do netkané textilie. Přes zimu občas zalila. Na jaře jsem rostlinku s očekáváním rozbalila a... čekala na mne  jen hromádka spadaného přemrzlého listí včetně zmrzlého kmínku:-(

Nedalo mi to a pokusila jsem se ji ještě oživit. Cca po půl roce kříšení se teprve začala pozvolna probouzet k životu a to přímo od kořínků. Původní kmínek je již nenávratně pryč. Dnes má kamélie cca 1m je krásná zdravá a loni prvně zase kvetla. Letos má nasazeno na hodně květů, tak budu doufat, že krásně vykvetou :-)

Hodně zdarů s Kamélií přeje Lenka

PS:...začínám ji vyhlížet kolegyni, kterou bych ji pořídila, aby jedné nebylo smutno!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 149.182 (?), 7.1.2009 13:28

Dobrý den,

napište mi prosím, zda tu Kamélii, ještě i přes ten prvotní nezdar pěstujete venku.

Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 36.130 (?), 22.1.2009 15:37

Dobrý den,

já bych taky chtěla vědět, zda jste ji oživovola venku a zda tam taky narástla do 1 m.

Děkuji

Gábina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika