Rozdrápané kmeny



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.107 (?)
19.1.2012 16:02

Měla jste napsat proč netkanou textilií. Takhle musím hádat a napadají mne dva důvody. Aby kmínkům bylo teplo, to je ovšem z hlediska termodynamiky nesmysl. Nebo aby si kočky mohly zadrápat a nedělaly při tom škodu. To by obstálo, ale kmínkům to moc nerprospěje, jak už psal kolega. Proč se bráníte tomu pletivu? Králíkařské pletivo je levné, dobře se tvaruje a jako ochrana plně vyhoví. Drápadlo kočkám udělejte ze starého jekoru nebo podobného materiálu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 216.242 (?), 19.1.2012 10:15, zobrazeno: 15108x

Dobrý den, máme tříleté nízkokmené jabloně a kočky nám strašně poničili kmínky, co s tím mám udělat, jak chránit stromky, nechci omotávat pletivem. děkuji za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 19.1.2012 11:15

Myslíte si, že internetová rada, nebo politické školení kočky odradí od drápání? Proč nechcete kmínky chránit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.242 (?), 19.1.2012 13:06

chci ale spíš jsem myslela že by jsme je obalili něčím jako netkanou textilií, 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 19.1.2012 13:37

Tu Vám kočka taky rozdrápe. O něco lepší je juta, ale pod ní se mohou držet škůdci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.107 (?), 19.1.2012 16:02

Měla jste napsat proč netkanou textilií. Takhle musím hádat a napadají mne dva důvody. Aby kmínkům bylo teplo, to je ovšem z hlediska termodynamiky nesmysl. Nebo aby si kočky mohly zadrápat a nedělaly při tom škodu. To by obstálo, ale kmínkům to moc nerprospěje, jak už psal kolega. Proč se bráníte tomu pletivu? Králíkařské pletivo je levné, dobře se tvaruje a jako ochrana plně vyhoví. Drápadlo kočkám udělejte ze starého jekoru nebo podobného materiálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 19.1.2012 16:33

Přesně tak jak píše pan PP, obalovat kmínky textilií nebo jutou není vhodné, já použil i rákos ale držela se pod ním spousta havěti, hlavně mravenců ráj to byl. Naše kočka se naučila na kmínek révy a stromků už si nevšimá, do té doby nezbývalo než je obalit pletivem. A když jsem révu likvidoval, tak jsem nechal 30 cm kmínku čouhat a to jí stačí, chodila taky na špalek jen tak postavený v u záhonů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 160.23 (?), 19.1.2012 20:34

Zdravím Vás Mirku! Náš kocúr Úško, ktorý spáva v záhradnej šope, si s obľubou brúsi drápky na kmeni čerešne. Zatiaľ som nepozoroval, že by jej to škodilo. Keď sa ale pustil aj do kmeňov pergolovej révy (Rhea) a predrápal sa až na tvrdé drevo, tak som mu v tom zabránil- kvalitne som kmene omotal priedyšnou netkanou textíliou. A je po zábave, kocúr to "pochopil". Textília navyše chráni vinič proti silnému mrazu, ktorý nie a nie priísť. Buďme radi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 19.1.2012 20:57

Pane Paľo, vy si myslíte, že netkaná textilie je schopná při obalení kmínku ochránit rostlinu před mrazem? Já ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 160.23 (?), 19.1.2012 21:07

Každý priedyšný materiál omotaný okolo kmienka je lepší ako nič.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.34 (?), 20.1.2012 13:59

Podle mých zkušeností některým rostlinám vadí spíš mrazivý vítr, a v takových případech textilie pomoci může (ale to klidně i tkaná). U dřevin se spíš než efekt tepelné izolace může uplatnit zastínění před jarním sluncem, které sníží pravděpodobnost vytvoření mrazových desek. Já k tomuhle účelu používám prkna, ale textilie by asi posloužila podobně.  Kočky obývající naši zahradu se ovšem ve škubání netkané textilie úplně vyžívají. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika