Malá jablíčka



host - 202.78 (?)
17.10.2012 17:56

Dneska jsem si při procházce naším lesoparkem vzpoměl na tuto diskusi a zastavil se u trojice "okrasných" jabloní, které tu rostou takměř 30 let. Z jedné jsem schválně sebral plody (viz foto) - velikost je +/- krabička zápalek. Omluvte jen trochu ten tmavší odstín, nemám tu teď po ruce vhodnější osvětlení. Pravděpodobně se jedná o odrůdu Pink Pearl. Po chuťové stránce jsou výrazně kyselejší, ale celkový dojem je dobrý. Nejsou nijak hořké ani trpké. Problém řady těchto odrůd je opravdu jen ve velikosti plodů, ale rozhodně nejde o novinku. Petr L.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 202.78 (?), 17.10.2012 17:56

Dneska jsem si při procházce naším lesoparkem vzpoměl na tuto diskusi a zastavil se u trojice "okrasných" jabloní, které tu rostou takměř 30 let. Z jedné jsem schválně sebral plody (viz foto) - velikost je +/- krabička zápalek. Omluvte jen trochu ten tmavší odstín, nemám tu teď po ruce vhodnější osvětlení. Pravděpodobně se jedná o odrůdu Pink Pearl. Po chuťové stránce jsou výrazně kyselejší, ale celkový dojem je dobrý. Nejsou nijak hořké ani trpké. Problém řady těchto odrůd je opravdu jen ve velikosti plodů, ale rozhodně nejde o novinku. Petr L.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 123.5 (?), 18.10.2012 14:04

Chci si koupit okrasnou jabloň protože je krásná.Má někdo zkušenosti jak dlouho po opadu listů vydrží jablíčka na stromě a jak brzo je stačí sežrat ptáci?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.226 (?), 19.10.2012 7:25

Obecně to říci nelze, záleží na odrůdě. Např. ty předchozí červená jsou stále touto dobou ještě na stromě, ale už taky začala padat. Zatímco vedle stojící okrasná jabloň se zelenými jablíčky už je ze 2/3 opadaná. Po opadu listů na ní nezůstane už nic. Jak moc to chutná ptákům netusím, ale dosud si jich nevšímali. Ovšem jak jsem již psal, jedná se o lesopark, takže tu mají plno jiné potravy. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 19.10.2012 13:36

je hrozně moc odrůd různých okrasných jabloní a tak se navzájem liší velikostí a barvou plodů i trvanlivostí těch plodů.

Jedna z odrůd se jmenuje např. Winter Gold (nebo Winter Beauty?) a to přímo naznačuje, že udrží žlutá jablíčka dlouho do zimy...

Prohledejte si různé okrasné jabloně třeba na některých dendrologických stránkách (dendro-mojžíšek, dendrologie online apod, případně katalogy školkařů atd.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.178 (?), 18.3.2013 9:17

Okrasná jabloň je velmi krásný a dekorativní strom vhodný do velké zahrady.Navíc plody pokod jsou chutné dájí se různe spracovat.Nejsou žádnou novinkou, pěstují se už dávno hlavně v parcích.Pro pražáky, například u památníko obětem komunizmu.Jsou tam celkem chutná.Moje babička je zavařovala i ze stopkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 36.59 (?), 18.3.2013 19:38

Kúpila som si na záhradu nádhernú previslú okrasnú jabloň Royal Beauty, je to malý strom, s krásnymi vínovými listami a ešte krajšími malinkými červenými jabĺčkami. Krásny. Vhodný je aj na malé záhrady. Tieto jabĺčka nechávam vtáčikom, na jedenie máme dosť iného ovocia. Zdravím. Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika