Tak po sedmi letech vykvetla, květy opadaly



host - 147.11 (?)
8.6.2010 13:58

ja som to riesil vysadenim dalsej letnej odrody hrusky.

odroda: Clappova, opelovac: Boscova, Konfer., Parížanka, Wiliam.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
keramos - (6) - 47.252 (?), 25.5.2010 15:08, zobrazeno: 4500x

Tak mi po sedmi letech hrušeň konečně vykvetla, měl jsem radost do té doby než květy opadali...

Jedná se o odrůdu--"Hrušeň Clappova",chybu tuším, v okolí nevím, že by byli nějaké jiné hrušně .Když jsem hledal příčinu, tak jsem se dočetl, že pro opylení je nutně potřeba jiná hrušeň. Také jsem se dočetl, že je možné toto nahradit roubováním druhé odrůdy.

Nechci vysazovat další hrušeň, protože jejího kvetení bych se také nemusel dočkat.

prosím o radu jak co nejrychleji chybu napravit, roubováním? v jakém časovém rozpětí?

děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 252.250 (?), 27.5.2010 16:52

Tak zrovna u odrůdy Clapova je nástup do plodnosti o něco pozdnější. Já jsem čekal 6 let. U většiny odrůd se dočkáte plodů po třech letech od výsadby. Na podzim kupovaná Isolda nám kvetla hned letos. Vroubování jiné odrůdy do stromu má smysl hlavně pokud nemáte dostatek místa, čekat totiž budete stejně dlouho, jako u nového stromku - tedy taky ty 3-4 roky. A taky musíte myslet na vhodnou odrůdu se stejným růstem, jinak budete mít ze stromu nevzhledné koště.Já jsem si ze záliby narouboval do jednoho stromu 5 odrůd hrušek, mišpuli a kdouloň. S tím, že strom bude vypadat zajímavě, jsem smířen. Další důvody, proč květy odpadly je ten, že někdy prostě stromek první květy shodí a udží si je až za rok. A třetím důvodem může být počasí. Nevím odkud jste, ale tady na vých. Moravě při květu stále pršelo a včely téměř nelétaly. Stromy sice byly jak mléko ovšem plodů je jen zlomek (aspoň je nebude třeba přetrhávat).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.11 (?), 8.6.2010 13:58

ja som to riesil vysadenim dalsej letnej odrody hrusky.

odroda: Clappova, opelovac: Boscova, Konfer., Parížanka, Wiliam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika