Proč



host - 20.207 (?)
7.10.2020 20:02

Dnes už je znatelné přibývající žloutnutí listů, zítra je všechny otrhám, jestli zůstanou aspoň ty rouby někdy v březnu k použití. Za týden u nás otevíraji školku, tak si dojedu koupit nějakou novou konferenci a případně budu muset začít znova... :-(


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 20.207 (?), 3.10.2020 7:55

Ta jabloň v pozadí již neni na mé zahradě, ale zetě, černá svislá mapa je na ní po odříznutí silné větve, i když byla řezná rána ošetřena, tak z ní vytékala míza a ta nechala na kmeni černé mapy... Jablka tam nahrabal před sekáním trávy aby nepřekážely...

Ano, mulčoval jsem posekanou trávou, ale vždycky rukou odhrábnu kolem kmínku, tak tam se moc nedotýkala, nejspíš na vině je utopení celého stromku po jarním budování prostoru pro záhon na zeleninu a každodenní zálivka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 20.207 (?), 7.10.2020 20:02

Dnes už je znatelné přibývající žloutnutí listů, zítra je všechny otrhám, jestli zůstanou aspoň ty rouby někdy v březnu k použití. Za týden u nás otevíraji školku, tak si dojedu koupit nějakou novou konferenci a případně budu muset začít znova... :-(


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 8.10.2020 7:13

Prosím Vás za tu hrušeň-listy nechejte přirozeně opadat, to, že žloutnou je zcela normální projev podzimu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.109 (?), 8.10.2020 8:21

Taky jen nevěřícně vrtím hlavou. Ten stromek vypadá naprosto zdravě, listí má normální podzimní barvu a opadává. Ten krček bych maximálně ošetřil kuprikolem, ale rozhodně bych počkal do příštího roku. Rozhodně nejeví známku žádného strádání či nutnosti likvidace. sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.207 (?), 8.10.2020 18:58

Listy jsem nechal, protože už je jich stejně polovina žlutých, za dva dny budou všechny.Sousedovy hrušně jsou s listy zelenými, jako ta moje před 14 dny.Hrušeň tedy nechám, novou zasadím jinam, za 1/2 roku se bude vidět...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.222 (?), 8.10.2020 20:06

Soused má stejnou odrůdu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.43 (?), 10.10.2020 15:00

Pokud otrháte list a přijde vlhké počasí, hrozí stromku napadení houbovými chorobami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.116 (?), 1.4.2021 21:33

Zdravím, pánové zahradníci, tak nyní na jaře k té skoro odepsané hruštičce... na podzim jsem nelenil a koupil jinou, zasadil ji asi 30 cm od té poškozené v krčku.Proti všem mým předpokladům vyrašila a zdá se jako by nic... takže tu podzimní dám zatím do nádoby a vyčkám... někteří mi radili, abych s odstraněním vysečkal, měli jste pravdu, nedával jsem jí na podzim ani 5%...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.64 (?), 8.4.2021 7:57

Mohlo se jednat o krčkovou hnilobu, při které zahnívá kůra na pomezí kořenů a kmínku. Nejčastěji se tak stane, je-li kořenový krček něčím zasypán a je následně ve vlhku. Na jedné jabloni se mi objevila taky, i když jsem dal mulč dál od kmene. 

Projevovala se ohníváním korové vrstvy, která se následně odloupla. Tuto nakaženou kůru jsem odstranil a následně celou oblast zatřel latexem, asi za čtrnáct dní se to celé opakovalo ještě jednou, poté, už bylo vše v pořádku, rána se zahojila.

VF

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.31 (?), 21.4.2021 13:02

Tak naposledy se vracím k té hrušni, ještě před 14 dny se všechno zdálo, že začne růst, jenže pouze narašila a vyrašila... Zkrátka přesně tak, jak jsem předpokládal loni, vyraší z poslednách zásob co má a odejde, přesně to se stalo, protože květy narašené a zvadlé... Dneska jsem ji vykopal a byly mrtvé i kořeny, zkrátka podnož, což jsem nemyslel... Takže vlastně ani pořádně nevím, co jsem udělal špatně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika