Jak postavit kurník pro slepice



host - 234.19 (?) 
15.4.2009 12:52, zobrazeno: 128786x

Dobrý den,

chystám se postavit kurník pro slepice. Zachystal jsem betonovou základní desku (rozměr 230 x 130), ale nevím jak dál pokračovat. Stačí postavit nějaká přízemní "budka" nebo je lepší postavit velký kurník se dveřmi i pro lidi? Nevím jak slepičárnu postavit, aby se snadno čistila, vybírala vejce a přitom nebyla zbytečně velká. Rád bych ji vyzdil cihlou "na kantku". Bude zeď dostačující jako izolant nebo ji bude nutné i zateplit?

Děkuji za Vaše rady a zkušenosti :)

Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 136.53 (?), 26.4.2009 6:10

Dobrý den, mám stejný problém, taky by se mi hodila rada.Ale myslím, že nějaké dveře pro čištění by byly dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 26.4.2009 7:55

Ve starém "Rádci z Předmostí" je několik nákresů, ale detailně si to nepamatuji. Jen zlomky. Měla by být rozdělana na "noclehárnu" - hřad a hrabárnu. Hřad může být vyvýšený, vzdálenost jednotlivých latí nevím. Mají být seřazené šikmo vzhůru - jako schody, aby slepice po sobě nekálely. Pod hřady trusník - rovná dobře čistitelná plocha. Slepice se večer nažerou a v noci to jde vše ven. Řešil bych otevíratelný do strany, aby se trus dal vyhrábnout do kolečka. Hřady se doporučují z širších prken, ne kulaté tyče, slepicím se nedeformují kosti. Možnost větrání hrabárny, okna. Zateplení na zimu, alespoň hřad. Hnízda dobře přístupná, v hrabárně. Rozměry a výšku si nevzpomínám. Luxusně možnost přisvícení v zimě, prodloužení dne a snášky. V noclehárně slepice musí vidět, jinak si nesednou. Celé řešit z hlediska občasné desinfekce. Víc nepomůžu.

Viděl jsem jednu nově stavěnou pěknou slepičárnu, ne detailně. Byla řešená tak, že do hrabárny byly dveře s pletivem a dál byl uzavřený prostor. Vnitřní řešení ale neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.1 (?), 26.4.2009 10:36

Dobrý den, měla (snad i mám) doma příručku o drobných chovech drůbeže a králíků, ale nemůžu ji najít a název si nepamatuji. Byla tam podrobně popsána stavba a zařízení kurníku, samozřejmě v ideálních podmínkách, z něčeho se dalo jistě slevit, nicméně základní obraz si člověk udělal. Možná, že byste něco takového objevil v knihovně.  Jinak ty hřady ne z prken, ale latí (hranolů) 4x5, hrany srazit, trusník pod nimi je deska, ve výšce, upevněná ke stěně a je ideální, když jsou hřady sklápěcí ke stěně, deska se pak dobře čistí. Možná bych si vybavila ještě další věci, ale spíš doufám, že uspějete v knihovně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.4 (?), 25.8.2011 0:54

a hnízda a vše je hotovo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 28.8.2011 18:04

Hnízda jsem viděl s "výsypkou" ven, dno je do svahu, škvíra na vejce a venku je otevírací truhlík. Slepice vejce nerozšlápnou a nesežerou. Větrání v létě je nutné, zateplení pro zimu také. Dejte si do google výraz poultry house a kouchejte se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 239.134 (?), 17.10.2011 20:20

no zateplit asi ne ale nejlepší je udělat velký kurník se ddveřmi pro lidi a dát im tam neco na spaní nejaké deesky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 238.42 (?), 16.3.2012 10:36

třeba toto - jsou tam někde i plánky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika