Sázení a pěstování malin



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 0.56 (?) 
2.7.2016 19:42

Jak vysoká je tyč? jinak to vypadá velmi dekoratinvě. em

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 254.91 (?), 4.7.2016 11:02

Tyčka měří 2.5 metru,,ale ani nemusí být Do metru výhony drží konstrukce a.pak po obvodu výhony stáhnu provázkem a po odpolození stejně přijdou ustříhnout a nové jsou právě tím provázkem zajištěný. Krásně všechny maliny i ostružiny dozrávají a s nějakou plísní absolutně není problém. Děti je obírají dole my dospěláci nahoře (aspon na nás taky zbyde)   Míla

pěstování malin
pěstování malin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 4.7.2016 11:04

Ještě jedna fotka z blízka. Míla


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 4.7.2016 11:09

yes-jo, jo-komu se nelení, tomu se zelení, červená, žlutí, černá... Kolik let už to takhle pěstíte, jak moc a čím hnojíte, jak-čím bráníte uprchlíkům z kruhu...? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 4.7.2016 12:55

Třeba tahle malina (?Bristol, Cumberland?,...) z kruhu neutíká. Potřebuje při své poléhavosti a bujnosti nějakou oporu potřebuje. Je z těch nejranějších. Roste podobně jako beztrnné ostružiny z jednoho místa. No a ty novější odrůdy rostou spíše jako pevný keř (ty moc oporu ani při výšce 2 a více metrů nepotřebují), než aby se příliš bujně rozlézaly. Trochu se to dá držet i hnojením. Když mají dost nerozlézají se tolik. Já u nich mám fólii z dřevěných bedniček, ve kterých chodí v létě a na podzim hrozny z Itálie. Míla asi i vyšší (už to tady psala). No a když se náhodou ještě něco proleze spodem, je to v trávníku pro sekačku jako nic. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 4.7.2016 15:12

Tak vám řeknu, že takto vysázené ostrůvky mám již věřte-nevěřtě 10 let.Sama jsem překvapená, jak jsou stále na jednom místě a zdravé a stále plodí.Rýčem obrývám na jaře a zapravuji hnůj. Na podzim zasypu kompostem-tot vše.Nezalévám (jen co spadne z nebíčka),jenom teda vloni jsme jim trochu vody dali... Jaká je to odrůda teda nevím... jen ty žluté maliny jsem dostala odkopek od kámošky a vyměnila je za ty bývalé.Ty tam také již asi 7 rok plodí.Jo a jak popisuje pán, tak když se objeví nějaká rostlinka bokem, tak sekačka ji lehce zvládne!!     MÍLA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 80.213 (?), 15.11.2015 8:01

U té konstrukce se mi zdá porost moc hustý a oslunění je jen po obvodu porostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.47 (?), 15.11.2015 8:41
Presne tak, aj po dazdi tam urcite je vlhko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 14.11.2015 19:47

Komu není rady, tomu není pomoci. Maliny v těch kostičkách mají málo místa, budou se tísnit, málo půdy, nebudou mít vláhu. Nebudou mít místo na nové výhony - znáte růstový cyklus malin? Podlezou tvárnici spodem a stejně budou vyrážet vedle. Špatné řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman71 - (7) - 20.187 (?), 16.11.2015 14:45

Však ať si tvárnici klidně podlezou. Tam to obstarám pojezdovou sekačkou. Ale jak bych řešil trávník zarůstající do malin? Určitě hůř, jak maliny které podlezou tvárnici. Zeminu budu ještě dosypávat a málo vláhy vyřeším zálivkou a mulčem. já bych své řešení zas až tolik neodsuzoval... Zcela nepochybně řešení, které se tu na fotkách objevuje, je lepší, ale svůj záhon v tvárnicích bych úplně nezatracoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika