Sázení a pěstování malin



host - 254.91 (?)
2.7.2016 10:01

Maliny už začínáme ozobávat a malinoostružiny se také nalévají. Míla


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Roman71 - (7) - 20.212 (?), 13.11.2015 15:23

Tak jsem asi trochu víc tvrdohlavě zůstal u svého názoru, ale i přesto jsem si z vašich cenných rad mnoho poznamenal a využíl popř. využiji do budoucna.

Přece jen jsem nakonec zvolil ohraničení záhonu tvárnicemi ztraceného bednění. Koupil jsem třicítky (30*50*25). Zapustil je jen cca 10 cm. Vím, že jste mi radili, že je to málo, že to maliny podlezou. Mám pro to však vysvětlení.

Pokud maliny podlezou, poradí si s nimi sekačka, tak jak jste psaly. Teď si říkáte, proč jsem tam tedy to ohraničení dával, že je zbytečné zvlášť, když s tím, že maliny podlezou, počítám. Důvody jsou hned dva. Jednak se mi víc líbi ohraničený záhonek - má to nějaký řád. A za druhé je to z důvodu sečení trávy. Tráva přes tvárnici nepřeleze. Takhle můžu pojezdovou sekačkou sekat okolo tvárnic a strunovkou to doladit. Takhle strunovkou seknu do tvárnice a nikoliv do "větve" maliny. Pokud by tam tvárnice nebyli, sekal bych pojezdovou okolo malin a u šlahounů malin by zůstala vysoká tráva. Kdybych ji sekl křoviňákem, sekl bych i maliny. Proto jsem nakonec zvolil ohraničení.

Zbývá mi jen vybudovat nějaké to vedení, o které se šlahouny malin opřou. Viděl bych to na zatlučení čtyř kůlků do každého rohu a natažení nějakého vhodně silného drátu. Příští týden chci zasázet několik ostružin... :)

Záhon malin
Záhon malin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.131 (?), 13.11.2015 16:32

surprise Ale na fotce máte maliny zasázené ve ztraceném bednění, ne záhon malin ohraničený ztraceným bedněním... Nezlobte se, ale jak dlouho si myslíte, že jedné rostlině maliny bude stačit prostor uvnitř ztraceného bednění?? Rok, max.dva. Podle mne zbytečná práce.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 181.38 (?), 14.11.2015 18:39

Já bych měl spíš strach, že ty maliny z toho utečou. Příští rok začnou vyhánět nové šlahouny a nic je nemůže donutit, aby to bylo uvnitř těch tvárnic. Takže na podzim odstřihnete staré výhony a některé tvárnice můžou zůstat prázdné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.249 (?), 14.11.2015 19:38
Nechcem vas uraziť, ale uplne zle ste to spravil, teraz budu maliny ako v kvetinaci, ani sa tam motyka na okopavanie poriadne nevojde. Aj ten "zahonok" mohol byt sirsi. Vobec ste nepocuvli rady, no ale je to vasa zahrada
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 14.11.2015 20:53

Já jsem vykopala díru, po obvodu dala silnou folii, vyhnojila a zasadila jednu sazenici. Pět let plodí neskonale krásné plody a manžel mě svařil kruh a prostředkem zatloukl tyč. K malinám je perfektní přístup a sekačka si lehce poradí s obsékáním trávy. Míla

Sázení a pěstování malin
Sázení a pěstování malin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 132.130 (?), 14.11.2015 22:15

Mílo, Vaše maliny jsou veleúžasné. Klobouk dolů.

Založení je tedy pracnější a nákladnější, ale výsledek stojí za to.

Oproti tomu verze se ztraceným bedněním: no

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 14.11.2015 22:54
Vůbec jsem nemohla poznat, že jsou to maliny. To je perfektní nápad. Jak je stříháte?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 15.11.2015 11:27

I když se to nezdá, tak husté jistě nejsou a dozrají po celém obvodu.vystříhávám všecky malé výhonky během roku a ponechávám pouze dokola ty kvalitní tak akorát. Po provázcích obtáčím plodící pruty, ty potom ustřihnu u země... Na zimu obsypu kompostem a tak stále dokola.mokro určitě nemají, neboť u nás stále fouká, takže listí rychle oschne.doporučuji takto pěstovat... Hlavně děti nic nepolámou a trhají jen které se jim líbí   Míla


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 16.11.2015 16:16

Na běžná měřítka by byl porost malin příliš hustý, ale s přihlédnutím na odstupy jednotlivých ostrůvků si tyto vzájemně nestíní.  Pokud by však to samé bylo s ostrůvky blíže u sebe, neškodilo by silněji prostříhávat (cca o 1/3 stávající hustoty).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 2.7.2016 10:01

Maliny už začínáme ozobávat a malinoostružiny se také nalévají. Míla


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika