Ostružiny



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?) 
26.8.2009 9:17

S čím potřebujete poradit? Zahnat mouchy nebo aby z nich nebylo špatně?
   Jedině snad zakrýt rostliny sítí, zavěsit mucholapky,  vzít si Kinedryl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 18.164 (?), 29.8.2009 9:04

 Důležité je taky zasadit správnou odrůdu. O odrůdách tady ještě nikdo nemluví.Já mám dobrou zkušenost s Lochnes, jinak se na trhu objevují stále nové a to je dobře. Staré odrůdy jako thornles a ty s rozeklanými listy je třeba vyhodit. Wilsonově jsem ještě dal poslední šanci ale půjde asi pryč. Hull nemá moc kvalitní plody.rychle měknou.
Pro ochranu před mouchami by se asi musel trs zabalit do monofilu neb staré záclony. Trnité odrůdy snad už nikdo nepěstuje, když je tolik beztrnných.Kupte si vždy nejnovější odrůdu od spolehlivé firmy. Nechci jmenovat ty které mají honosné katalogy a jejich zboží stojí za starou bačkoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 226.107 (?), 5.9.2009 15:49

Máme ostružiny druhým rokem, beztrnné, velké, výborné, jaká odrůda už nevím. Hledala jsem tady radu jak stříhat, děkuji všem a pro zasmání - moc chutnají i naší holce-labradorce, jen bohužel vždy netrefí tu zralou a červené-nezralé odkládá na terasu, nechutnají ji. Dareba, sprdla jsem ji. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 124.78 (?), 18.10.2009 11:43

Mám 5ti měsíční fenku zlatého retrivra. Poprvé, když jsem uviděla fialové

skvrny na jejích chlupech, tak jsem se vyděsila. Pak jsem zjistila, že si chodí

pochutnávat na ostružinách.

           Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.2 (?), 27.10.2009 14:57

nám 4letý labrador bez problémů se "pase", začne jahodama, třesně co spadnou, pak borůvky v lese a končí ostružinami a švestkami.Labužnicky si pochutná, je to to první co udělá když přijedeme na chalupu hurá pod strom a mňam!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 28.10.2009 14:53

K ostružinám- některé odrůdy nepotřebují vůbec zakrývání, třeba Lochnes.Jsou mrazuodolné.Taky mám Hull, ale asi půjde pryč.Neplodí mi dostatečně, možná tím, že nehnojím.A taky ostružiny mají rády vlhko, víc vody než u nás naprší.Hlavně když je dlouho sucho tak trochu zaleju.To pak chce zalít všechno, tak chodím s hadicí po celé zahradě.Někam s konví.Ted chci vyzkoušet nové odrůdy ale nemíním je zakrývat, jedině že by to stálo za to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
petrushe - (1) - 226.51 (?), 2.11.2009 11:42

Dobrý den,

já nejsem opravdu nějaký velký zahradník tak se Vás chci zeptat co mám dělat. Strejda mi nechal doma u dveří plnou bednu ostružin vykopaných s kořenama asi cca 15 centimetru vysoke i s listy. Opravdu netuším jak s tím mám naložit vzhledem k počasí které vládne jestli zasadit nebo nějak uchovat do jara?? nevím jestli co a kam vzhledem k mrazum co zacinaji?,?!! děkuji za radu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 2.11.2009 11:52

Zasadit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 2.11.2009 15:02
Já jsem dal po sezoně nůžkami ostružinám za uši. Rodily a rostly o 206 ale objevila se na nich níže uvedená nemoc. Může k rozšíření této houby přispět husté olistění a porost? Postřik, vhledem k úrodě, neměl smysl. Dá se ošetřit preventivně?
nemoc na listech ostružiníku
nemoc na listech ostružiníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.18 (?), 31.3.2010 14:31

Jedná se o rez hruškovou. Mám to na ostružinách také a bylo mi poraděno ostříhat všechny výhony a nově vyrašené postříkat proti rzivosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika