Ostružiny



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 111.11 (?) 
27.9.2014 9:34

prosim o radu.kamaradka mi ustrihla slahouny ostruziny a chci se zeptat, jak je spravne seziznout a jak zasadit do zeme?zatim ostruziny nemam.taktez jak daleko a hluboko zasadit a zda rovne ci sikme-dekuji za odpoved.s pozdravem inge

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.9.2014 10:42

Ostružiny ze šlahounu moc dobře nezakořeňují. Poproste kamarádku, ať vám vyrýpne kus kořene.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.11 (?), 28.9.2014 21:05

dekuji mockrat vsem za cenne radywinkostruziny uz jsou dle vasich rad zasazene, poprosila jsem o slahoun i s korenemsmiley.snad se budu tesit z urody.hezky vecer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.95 (?), 27.9.2014 13:16

Řekněte kamarádce, ať špičku (neustřiženého) nového výhonu přichytí nějakým háčkem k zemi, do příštího podzimu zakoření a vyžene prut, pak vám ji může odkopnout. Je to nejjednodušší. Množila jsem tak sobě i kamarádkám.                         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 27.9.2014 20:14

Některé kultivary na hřížení polodřevitých výhonů reagují rychleji. Obvykle výhon pohřížený v srpnu lze už v březnu přesazovat na nové stanoviště. Já takto hřížím přímo do kontejnerů 12×12 cm a v březnu je oddělím od matečné rostliny, naskládám ke kůlně a do května rozdám. Paradoxně ostružina raší/zakořeňuje i z řízku otočeného o 180° (tedy vzhůru nohama. Můžete tak mít i dvojřízek, kdy řízek o délce 6 oček přeložíte a ze země necháte koukat krajní očka (první a šesté). Stejně tak se dá pohřížit osečkovaný výhon, že odlistíte poslední 3 listy a zanoříte do štěrbiny po zahradní lopatce.

Naopak jarní řízkování dřevitých řízků je u některých odrůd značně problematické až nemožné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika