Kanadska boruvka



host - 212.126 (?)
1.10.2014 18:46
Zdravim... zasadil som semena cucoriedok..niektore rastu pekne niektore pomaly... teraz sa mi stalo ze mi listy nieco zerie a ze sem tam usychaju od kraja a tiez su na nkch akesi skarede cierne bodky??..netreba to niecim postriekat napr proti voskam lebo nieco take som na nich nasiel na spodnej strane listov... dik

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.9.2014 10:50

no, asi to bude potřeba vyzkoušet, těch velmiranných odrůd je poskrovnu a všechny mají své mouchy.

Chuti bych věřil, dužina je sladká vždy ale nositelem aroma je slupka - plody jsou střední (možná drobnější) a tedy chuť bude plnější než u velkoplodého Duke.

Spíše bych byl opatrný k délce trvání nákvětu a délce období sklizně. Je uvedeno, že je i pro strojní sklizeň, ale doba sklizně natažená na 3 týdny je s tím v rozporu. Možná se pak dostaneme k tomu, že je poloranná jako BrigittaBlue.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 18.9.2014 11:16

Méně výrazná chuť u odrůdy DUKE, to už je druhé negativum, které u této odrůdy zmiňujete, pane Stando. To první, kterým je vyšší citlivost k prosychání kořenového balu, jsem si už ověřil. Pokud máte s touto odrůdou praktické zkušenosti, mohl byste prosím podrobněji popsat její vlastnosti, tedy pozitiva i případná další negativa v porovnání s ostatními odrůdami? Já jsem si ji totiž kdysi vybral do své kolekce jako zástupce raných odrůd a letos se už potřetí pokouším o její zapěstování (prozatím úspěšně). Poprvé jsem o ni přišel, když mi ve druhém roce uschla, neboť jsem ji málo zaléval, resp. zaléval jsem stejně jako zbylé dvě odrůdy. A podruhé mi poslali ze zásilkového zahradnictví polosuché sazenice, které jsem už nerozdýchal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.9.2014 11:52

Ona ta chuť není málo výrazná, jen prostě odpovídá velikosti plodů a reklamně se to okecává, že jsou sladké. To dětem vyhovuje. Ze 7mi nakoupených rostlin mám jedinou, tu která sousedila se záhonem založeným o rok dříve. Asi mimo velmi nízkého pH potřebuje i nějakou mykorhizu, která v čerstvém balíku rašeliny není. Letos plodila poprvé, ale kosáci jsou při malém počtu velkých plodů škodlivější než u středněplodých. Njn oči by kupovaly ty velkoplodé, ale zkušenosti pak naučí ocenit ten správný rozměr. Podobné je to u švestek/pološvestek - President je pro oko krásné ovoce, ale...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 18.9.2014 12:34

To je zvláštní, vy tam u vás na hradecku asi máte nějaké žravější klony kosů, než my zde na prácheňsku. Ačkoli nám denně hopká po zahradě několik kosů a kosic, nikdy si borůvek nevšimli (a ani jiného nezralého ovoce). V trávě usilovně hledají žížaly a hmyz. V době, když jsme ještě neměli kočky, jich tu po rámu bývalo i několik desítek. Teď se vyskytují jen jednotliví stateční opovážlivci. Jediné, co žerou z ovoce, jsou zralé třešně. Jinak nic, ani hrozny ne. Klepu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 18.9.2014 12:50

Klepte, klepte...  Já jsem se taky divil, když mi kamarád říkal, že mu ptáci sežerou všechny aronie dřív než dozrají. Sám jsem je měl vždycky obsypané málem až do zimy.. A ejhle, letos se to kluci opeření naučili. Úroda byla sice slabší, ale bobulka nezůstala ani jedna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.126 (?), 1.10.2014 18:46
Zdravim... zasadil som semena cucoriedok..niektore rastu pekne niektore pomaly... teraz sa mi stalo ze mi listy nieco zerie a ze sem tam usychaju od kraja a tiez su na nkch akesi skarede cierne bodky??..netreba to niecim postriekat napr proti voskam lebo nieco take som na nich nasiel na spodnej strane listov... dik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 1.10.2014 20:53

Teda máte zvláštní čučoriedky.Asi se stala nějaká chyba.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 1.10.2014 22:00

Na fotce není kanadská borůvka ani náhodou. To je spíše nějaká pokojovka? J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.126 (?), 2.10.2014 10:20
Aj som si myslel... bohvie co to bolo za semena... cim to mam ale osetrit aby mi to nic nezralo a proti tym ciernym bodkam??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 2.10.2014 10:57
Tak ona to nebude ani pokojovka, je to nějaká violka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika