Kanadska boruvka



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?)
18.9.2014 10:50

no, asi to bude potřeba vyzkoušet, těch velmiranných odrůd je poskrovnu a všechny mají své mouchy.

Chuti bych věřil, dužina je sladká vždy ale nositelem aroma je slupka - plody jsou střední (možná drobnější) a tedy chuť bude plnější než u velkoplodého Duke.

Spíše bych byl opatrný k délce trvání nákvětu a délce období sklizně. Je uvedeno, že je i pro strojní sklizeň, ale doba sklizně natažená na 3 týdny je s tím v rozporu. Možná se pak dostaneme k tomu, že je poloranná jako BrigittaBlue.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.9.2014 10:50

no, asi to bude potřeba vyzkoušet, těch velmiranných odrůd je poskrovnu a všechny mají své mouchy.

Chuti bych věřil, dužina je sladká vždy ale nositelem aroma je slupka - plody jsou střední (možná drobnější) a tedy chuť bude plnější než u velkoplodého Duke.

Spíše bych byl opatrný k délce trvání nákvětu a délce období sklizně. Je uvedeno, že je i pro strojní sklizeň, ale doba sklizně natažená na 3 týdny je s tím v rozporu. Možná se pak dostaneme k tomu, že je poloranná jako BrigittaBlue.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 18.9.2014 11:16

Méně výrazná chuť u odrůdy DUKE, to už je druhé negativum, které u této odrůdy zmiňujete, pane Stando. To první, kterým je vyšší citlivost k prosychání kořenového balu, jsem si už ověřil. Pokud máte s touto odrůdou praktické zkušenosti, mohl byste prosím podrobněji popsat její vlastnosti, tedy pozitiva i případná další negativa v porovnání s ostatními odrůdami? Já jsem si ji totiž kdysi vybral do své kolekce jako zástupce raných odrůd a letos se už potřetí pokouším o její zapěstování (prozatím úspěšně). Poprvé jsem o ni přišel, když mi ve druhém roce uschla, neboť jsem ji málo zaléval, resp. zaléval jsem stejně jako zbylé dvě odrůdy. A podruhé mi poslali ze zásilkového zahradnictví polosuché sazenice, které jsem už nerozdýchal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.9.2014 11:52

Ona ta chuť není málo výrazná, jen prostě odpovídá velikosti plodů a reklamně se to okecává, že jsou sladké. To dětem vyhovuje. Ze 7mi nakoupených rostlin mám jedinou, tu která sousedila se záhonem založeným o rok dříve. Asi mimo velmi nízkého pH potřebuje i nějakou mykorhizu, která v čerstvém balíku rašeliny není. Letos plodila poprvé, ale kosáci jsou při malém počtu velkých plodů škodlivější než u středněplodých. Njn oči by kupovaly ty velkoplodé, ale zkušenosti pak naučí ocenit ten správný rozměr. Podobné je to u švestek/pološvestek - President je pro oko krásné ovoce, ale...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 18.9.2014 12:34

To je zvláštní, vy tam u vás na hradecku asi máte nějaké žravější klony kosů, než my zde na prácheňsku. Ačkoli nám denně hopká po zahradě několik kosů a kosic, nikdy si borůvek nevšimli (a ani jiného nezralého ovoce). V trávě usilovně hledají žížaly a hmyz. V době, když jsme ještě neměli kočky, jich tu po rámu bývalo i několik desítek. Teď se vyskytují jen jednotliví stateční opovážlivci. Jediné, co žerou z ovoce, jsou zralé třešně. Jinak nic, ani hrozny ne. Klepu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 18.9.2014 12:50

Klepte, klepte...  Já jsem se taky divil, když mi kamarád říkal, že mu ptáci sežerou všechny aronie dřív než dozrají. Sám jsem je měl vždycky obsypané málem až do zimy.. A ejhle, letos se to kluci opeření naučili. Úroda byla sice slabší, ale bobulka nezůstala ani jedna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.126 (?), 1.10.2014 18:46
Zdravim... zasadil som semena cucoriedok..niektore rastu pekne niektore pomaly... teraz sa mi stalo ze mi listy nieco zerie a ze sem tam usychaju od kraja a tiez su na nkch akesi skarede cierne bodky??..netreba to niecim postriekat napr proti voskam lebo nieco take som na nich nasiel na spodnej strane listov... dik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 1.10.2014 20:53

Teda máte zvláštní čučoriedky.Asi se stala nějaká chyba.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 1.10.2014 22:00

Na fotce není kanadská borůvka ani náhodou. To je spíše nějaká pokojovka? J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.126 (?), 2.10.2014 10:20
Aj som si myslel... bohvie co to bolo za semena... cim to mam ale osetrit aby mi to nic nezralo a proti tym ciernym bodkam??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 2.10.2014 10:57
Tak ona to nebude ani pokojovka, je to nějaká violka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika