Kanadska boruvka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?) 
18.9.2014 16:34

ono to není každý rok stejné, některá generace je masožravá a orientuje se na žížalky s hmyzem, ale pohromou je, když mladý nezkušený se stanou vegetariány.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 60.190 (?), 18.9.2014 13:59

DUKE jsem zakoupil a mam dosud 2 rostliny, zadna neuschla, zalevam je jako ostatni, jsou vysazeny u kraje zahrady (jako ostatni), kde je v dopolednich hodinach stin od stromu na obecnim pozemku. Kere v plodnosti 2 sezony.

Co se tyce popisu odrud, urcite je lepsi si to overit z vice zdroju. Napr. zde se uvadi - Plody sú stredne veľké až veľké, svetlomodré, pevné, len priemernej chuti, ktorá sa však zlepšuje skladovaním v chlade. - coz mohu potvrdit. Predbezne jsem uz take uvazoval o nahrade za jinou odrudu, ale jeste vyckam. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 18.9.2014 15:07

Ha, tak podívejme! Já jsem odrůdu DUKE před pár lety zvolil na základě pozitivních referencí zde na fóru. Tam byla hodnocena kladně, resp. byla doporučována. O silnější náchylnosti na sucho nebylo uvedeno ani slovo, o "průměrné" chuti taktéž. Ta "průměrná" chuť totiž v reálu zahradnických prezentací znamená "podprůměrná", to víme všichni. Mám ještě další dvě odrůdy, Blue crop (středně dozrávající, což je u mne zhruba začátkem srpna) a Chandler (velkoplodá, pozdní, koncem srpna) u nichž jsem s chutí více méně spokojen. Takže uvidíme, jak se Duke předvede, příští rok už by měla zaplodit, keříky rostou docela vitálně. Při této příležitosti se fóra zeptám, zda existuje jiná alternativa k výše uvedené odrůdě, tedy raná s pozitivnějším hodnocením chuti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.66 (?), 18.9.2014 15:57

S kritikou odrůdy Duke nemohu souhlasit. Pro mne je to jasná jednička. Chuťově výborné plody, velmi rychlý růst, vysoká plodnost, co víc si přát. Naprosto mi nevadí, že chutí až tak nepřipomíná lesní borůvky. Nerozumím pojmu citlivost na přísušky. Poměrně vysoká potřeba vody je už u kanadských borůvek snad všeobecně známa. A jelikož Duke roste opravdu velmi rychle, možná potřebuje té vody trochu více než pomalu rostoucí odrůdy. Není třeba hned vše kritizovat, možná nejprve trocha zamyšlení by prospěla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.66 (?), 18.9.2014 16:10

Zde ještě odkaz na tabulku s dobou zrání některých odrůd.

U nás (470m.n.m.) je to u některých odrůd asi o týden později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.187 (?), 18.9.2014 17:17

Jake mate dalsi odrudy, ze DUKE je u Vas jasná jednička? U mne letos prumerna, loni podprumerna (v porovnani se odrudami Patriot, Spartan, Draper, Reka, s pozdnejsimi odrudami Bluecrop ci Chandler se uz vubec neda srovnavat). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.66 (?), 18.9.2014 18:38

Odrůd je tady pro srovnávání dost. Obecně nemám příliš v oblibě odrůdy jako Bluecrop, Spartan a další, které jsou takové měkké až blátivé, že si člověk ani skoro nevšimne, že něco jí. Patriot je chuťově dobrý, ale velmi špatně se trhá, bobule jsou velmi blízko u sebe a ke konci jsou už velmi malé. Duke drží velikost i chuť do poslední borůvky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.122 (?), 18.9.2014 20:23

Kazdemu vyhovuje neco jineho, ale ze by DUKE mel chuťově výborné plody jste mne nepresvedcil. Velikost plodu az zas tak u mne nehraje roli, mam i Rubel, ten ma plody male. Mne se libi Draper, licencni odruda tj. o neco drazsi sazenice, ale nelituji, ze jsem si priplatil, ten mohu kazdemu doporucit. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.73 (?), 25.1.2015 13:26

Dříve jsem odrůdy kanadských borůvek neřešil, ani jsem nevěděl že ńějaké odrůdy vůbec jsou. To je ale 10 let nazpět. Tehdy jsem kupoval vše, co jsem potkal a mělo název kanadská borůvka. Až praxí jsem zjistil, že některé keříky mají plody dříve a některé mnohem později. Takže dnes už odrůdy řeším a můj zájem je mít borůvky jako nejzdravější plody po co nejdelší dobu - od konce června až do listopadu. Hlavně že plody kanadských borůvek obsahují stejné látky jako ty lesní.Jít dnes do lesa na cokoli hrozí klíšťaty - a na boreliózu zatím očkování pro člověka není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.73 (?), 28.1.2015 11:25
Prosim poradte.Mám odrůdu Brigita a nevím co se stalo, ale před 14 dny se probudila.Zacla pucet a objevily se prirustky a nyní se už objevují první květenství. Mam 3 a je to u všech. Duky už taky začíná pucet, ale jen málo a pomalu.Kde jsem udělala chybu.?? Dik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika