Jiaogulan



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 199.121 (?) 
28.6.2009 9:55
Bože co to s těma lístkama děláte. Dyť v tom lístku nezůstane ani jedna užitečná zdravá látka :-) Pokud vám jde opravdu o zdravý účinek, žvýkejte čerstvé lístky, pokud vám jde jen o rituál píjte z něho čaj a pokud vám jde jen o chuť tak píjte banánový džus :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
metalwarrior665 - (34) - 192.74 (?), 18.8.2009 13:56

Ale normální koupený sušený jiaogulan je prostě perfektní nasládlý čaj s mnoha účinky - pamatuju si, že když jsem ho pil před dvěma lety skoro pořád, tak jsem se cítil fakt skvěle:) Jediná nevýhoda je, že to prostě něco stojí a není to takový pocit, jako vypěstovat si vlastní.

Zásadní otázka tedy je, co musí člověk splnit, aby ten vypěstovaný se alespoŇ blížil tomu kupovanému. Ideální by asi bylo, kdyby sem ti lidé, kteří ho mají dobrý, napsali, na jakém stanovišti ho mají, v jaké půdě a kde ho koupili:)

Jinak se nebojte si na test koupit pár gramů od p. Nepustila, to je chuť:)

Můj jiaogulan po zimním růstu asi 4 metry (mírné zalévání, bez hnojení v malém květináči) na jaře na slunci totálně seschl a teď si malinko obrazil a lebedí si při zemi, růst se mu nechce. Ale taky je to tím, že jsem se o něj úplně přestal starat - no přišel jsem i na jiné rostliny:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 51.132 (?), 19.8.2009 19:34

Denně utrhnu tři lístky a dám do šálku s ovocným čajem, zaleji horkou vodou a nechám asi tři minuty louhovat. Je to dobré a i účinné. Zkuste to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 199.145 (?), 27.9.2009 17:15

Asi fakt záleží, v ktorej oblasti sa pestuje. Mám ho od jari zasadený na záhrade na Horehroní. Zbieram už aj lístky a pijem čaj. Na jednu šálku cca 2 dl dám 5 lístkov a čaj má veľmi jemnú,  príjemnú chuť. A surové lístky sú trochu štipľavé. tie mi nechutia veľmi. Ale čo človek neurobí pre zdravie, nie? Jedniné, čo mi na rastlinke vadí je, že všade sa píše, že je to popínavá rastlina, no ja som k nemu postavila aj oporu a on na ňu kašle a ťahá sa mi po zemi a všade sa zakoreňuje. Poradíte mi niekto, čo urobiť aby sa mi jiaogulan ťahal hore? Aj som niektoré - prvé šľahúne priviazala, ale nepomohlo to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika