Přírodní lednice - jáma



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?)
10.6.2010 15:49

No a právě ta izolace na stěnách té ledničky je to co nepotřebujete, co pak pokazí tu funkci. Pžedpokládám, že ta jáma chladí proto, že půda v nějaké hloubce ma nižší teplotu než vzduch, a když tu půdu odizolujete, tak to nebude chladit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 99.3 (?), 10.6.2010 8:27

jako dítě si pamatuji, že na během celoletního stanování na Orlíku jsme měli za stanem vyhloubenou díru necelou metr hlubokou a přiklápělo se to polystyrenem

a ještě si vybavuji, že to občas naši kropili konví

jinak já na ryby vozím plynovou lednici, 2 kg malá bomba bez problému 5-6 dní v kuse nonstop a namrazíte tam i kostky ledu... doporučuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 142.240 (?), 10.6.2010 12:02
Tak zakopejte uzaviratelny sud, ale stale doporucuji vrchni tepelnou izolaci. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 231.226 (?), 10.6.2010 13:51

zakopať starú vyradenú chladničku /skriňu/...má aj izoláciu, aj pevné dvere na ktoré je možné dať petlicu.../zámok/...plast sa dobre čistí... dvere dobre tesnia.../skôr tam treba urobiť malý otvor so sieťkou na vetranie/...môže byť zakopaná na ležato/ dvere sa otvárajú nahor ako na pultovej chladničke/...ak z domu donesiete potr. z mrazáku, celkom dobre poslúži priestor aj na vychladenie piva... ak to budete otvárať čo najmenej, tak aj dlho vydrží studený priestor... a na pár rokov je vystaráno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 10.6.2010 15:49

No a právě ta izolace na stěnách té ledničky je to co nepotřebujete, co pak pokazí tu funkci. Pžedpokládám, že ta jáma chladí proto, že půda v nějaké hloubce ma nižší teplotu než vzduch, a když tu půdu odizolujete, tak to nebude chladit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 78.222 (?), 10.6.2010 16:51

Na chatě táta vždycky chladí pivo mezi kohouty v uzávěru vody, je to jáma asi 1x1 m, vyzděná a poklop jsou ocelové dvířka.Umístěno na severní straně za chatou pod smrky v lese.Vždy pěkně vychlazené...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 10.6.2010 18:39

Když už vymýšlíme koniny, ta izolace by se dala z boků a zad odstranit, nechat jen na dveřích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.25 (?), 6.6.2011 21:48

Průměrná teplota půdy v hloubce jednoho metru pod trávníkem je v parném létě od 16 do 20 stupnů. Venkovní teplota je kolem 30 stupnů.  Na pivo ideální, aspon něni přechlazené.   Taky je možnost vystříkat pvc sud montážní pěnou a ten pak zapustit do země, což je ideální řešení bez chrobáků

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.161 (?), 6.6.2011 22:41

hlásím- mám vyřešeno. 3 bloky ztraceného bednění 50x40x25cm, vnitřní rozměry 40x30cm. 3 bloky na sobě, hloubka cca 75cm, na spodku díry kachlička. Mám to vedle chatky, pač jsem neměl kam dávat věci denní potřeby na vychlazení- pivo a nějaká ta minerálka. Ještě nemám hotový dekl, mám tam jen provizorku, ale už ted je pivo krásně chlazené, měl jsem tam i dětský šampus a během jednoho dne a noci měl krásnou teplotu.. jakmile udělám ten správný deklík, tak změřím teplotu a napíši i sem.. ale jsem spokojený, pivo je krásně chladné, je v temnu.. takže to splnilo můj účel. pro zlepšení by tam šel dát i kbelík se studenou vodou a pivo do toho, to by jistě ještě zvýšilo účinnost chlazení, ale, experimentovat budu až bude ten správný odizolovaný dekl. celá tato přírodní chladnička mě vyšla na 170 korun za bednění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.9 (?), 18.5.2013 10:52

myslíte že se tam může nalít i voda??  :D 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika