Cibuloviny v květináči - můžu je vysadit nyní?



host - 169.122 (?)
22.3.2010 20:36

rychlené cibuloviny je vhodné hned na jaře zasadit do zahrádky a nechat odpočinout. Pro další rychlení nejsou vhodné min. dva roky. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 6.233 (?), 29.1.2010 12:11, zobrazeno: 17717x

Dobrý den,

prosím o radu... na podzim mi zbyly cibulky modřenců a narcisů a já je schovala s tím, že je zasadím před jarem do květináčku, aby mi kvetly v kuchyni... ale ted jsem si přečetla, že jsem je měla zasadit i do toho květináčku už na podzim - můžu je zasadit i teď a nechat třeba v kuchyni? Vykvetou mi?...trošku jsem to s tím časem nevychytala... ale třeba není pozdě?

Díky J.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 29.1.2010 14:28

Jistěže není pozdě. Normálně je zasaďte do květináčů a udržujte vlhké, spíše v chladnějším místě než přímo v teple. Vykvetou Vám a na jaře je pak můžete vsadit do záhonů, kde pak zatáhnou.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.33 (?), 8.3.2010 22:52

Já jsem si koupila hyacint v květináči před pár dny a hojně kvete, mám ho v obýváku na stole. Co s ním, až odkvete? Moc ráda bych ho zachovala. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
skalovi.pís - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 170.19 (?), 8.3.2010 23:35

Po odkvětu odřízněte stvol a snažte se udržet rostlinu živou a jakmile rozmrzne půda, vysaďte ji bez květináče do záhonu. Dostatečně hluboko - aby nad cibulí bylo cca 10cm země. Rostlina bude dál vegetovat a příští rok venku znovu vykvete. Máte-li na zahrádce hryzce, pravděpodobně se s ní příští jaro neshledáte. Mají ji velice rádi. Držím palce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 9.3.2010 6:45

Zbytečně zakládáte nové vlákno. Kdybyste sjela myší o pár řádků dolů v sekci, je tam odpověď a podobných dotazů více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
skalovi.pís - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 170.19 (?), 8.3.2010 23:40

Pane Josefe! V mnohém jsem v této diskuzi s vámi souhlasil. U drobných cibulovin vám však musím odporovat. Vysadit ano do květináče, nebo do země,  pokud bude trochu rozmrzlá, ale jen pro záchranu cibulí. Kvetení se už nedá očekávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 9.3.2010 13:03

Základní dotaz paní tazatelky byl položen koncem ledna, kdy všude leželo půl metru sněhu. To by se jí těžko cibulky sázely.

Napsal jsem, že je paní má nasázet a udržovat spíše v chladnějším místě, aby se nevytahovaly.

Všechny cibuloviny mají květy založené již na podzim a tak nevidím důvod, proč by neměly vykvést.

Vzhledem k termínu dotazu se jednalo především o záchranu cibulí, aby je paní tazatelka nemusela na jaře seschlé vyhodit.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
skalovi.pís - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 170.19 (?), 8.3.2010 23:45

Pokud chcete přirychlit jarní cibuloviny, vysazují se do nádob na podzim a s nádobou ze vloží do země. Ochrana proti mrazu je nutná nikoliv však kvůli cibulkám v zemi, ale proto abychom v předjaří mohli nádobu vyzvednout a přenést postupně do chladného a později do teplejšího domácího prostředí s dostatkem světla. Pak rostlinky postupně vykvetou. Při vyšší domácí teplotě se nevzhledně vytáhnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 169.122 (?), 22.3.2010 20:36

rychlené cibuloviny je vhodné hned na jaře zasadit do zahrádky a nechat odpočinout. Pro další rychlení nejsou vhodné min. dva roky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.132 (?), 21.4.2010 21:24

Dobrý večer, zbyly mi cibuloviny a to Modravka, a česnek / allium / a ladovník modrý. Měli se zasadit na podzim.Co se stane když je dám teď v dubnu do hlíny? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika