Najchutnejšia odroda zemiakov - vraný typ A



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 226.219 (?) 
3.12.2023 14:44, zobrazeno: 7514x
Dobrý deň Viete mi prosím odporučiť podľa vás najchutnejšiu odrodu zemiakov na zimné uskladnenie? Ale iba varny typ A Môj favorit bola odroda Belana, ale je u nás už ťažšie zohnatelna za normálnu cenu.. Predajcom Doporučená mi bola Berina, čítal som chváli aj na Anusku.. Belana nebola nejak extrémne výnosna ale aj na druhý deň po uvarení mala ešte veľmi dobrú chuť, keď sa vytiahla z chladničky.. Ďakujem
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.237 (?), 3.12.2023 20:47

Dobrý den, mám ráda Adély. Letos mě překvapila odrůda Granada svým vzhledem. Jsou velké a dlouhé válce. Mohu je nafotit. Chuťově dost dobré, žluté. Nechám si menší jako sadbu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 4.12.2023 10:08

Dobrý den, "Berina" bude asi Bernina. Berninu jsem letos měl a pěji na ni chválu. Vysoký výnos, převážně velké hlízy, zatím neklíčí (i když bylo dlouho teplo), výborná chuť. Příští rok ji nasázím znovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.246 (?), 4.12.2023 11:45

Jakou odrůdu brambor doporučujete

To je taky diskuse zde na ZAHRADĚ. Jsou tam názory, které platí i dneska. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 229.41 (?), 4.12.2023 17:05
Ďakujem za reakcie..ide mi výhradne o varny typ A Témy ktoré su aj tu som si uz prečítal... rokmi ale prichádzajú nové skúsenosti KUKI Ďakujem pekne za recenziu asi skúsim aj ja tu Berninu Doteraz som sadili belana, Marabel,Soraya, Colette, Agria Belana chuťovo vedie... Sorayu mám teraz, vynos bol celkom dobrý..pečené v šupke v rúre na oleji posypané vegetou sú chuťovo tiež výborne... ale Belana je ešte vyššie..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 4.12.2023 19:11

Vzpomněl jsem si, že předloni jsem měl odrůdu Antonia. Dobrá, skladovatelná, ale Bernina je lepší. Podle mě je úrodnější, má minimum malých hlíz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 4.12.2023 20:46

Přidám také svou trošku do mlýna. Nejsem žádný zkušený pěstitel brambor a kvůli plísní bramborové pěstuji jen velmi rané odrůdy. Měl jsem postupně Rosaru, Colette, Anuschku a Gloriettu. První 3 A-B (či obráceně) a jen ta poslední byla uváděna jako čisté A. První tři odrůdy jsem přihnojoval síranem draselným a vyšly mi poněkud moučnatější, než jsem si přál. Letos pěstovanou Gloriettu jsem hnojil pouze kravským hnojem. Výsledek? Nic moc výnos, ale naprosto nerozvařitelné AA brambory. Přesně to, co miluju. A co je největší paradox, z té Glorietty je fantastická hutná bramborová kaše.

Bohužel nemůžu podat svědectví o skladovatelnosti. Mám tak malé "políčko", že mi zásoby všech vystačily přinejlepším do února. Pak už musím brambory kupovat. sad Letos to nebude jiné.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mrož - (4) - 226.20 (?), 12.1.2024 12:39
Gloriettu zkusim, mam rad pevne jak ja rikam lojovite brambory. Kdysi jsem mel skvele cervene brambory, samosber od zemedelce, bohuzel na odrudu uz se ho nezeptam. Vim jen ze to byly rane Acka puvod snad benelux a novinka nekdy kolem 2010. Nenapada nekoho co to mohlo byt zac?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 12.1.2024 18:29

Našel jsem tenhle seznam odrůd brambor. Má tu výhodu, že alespoň u některých uvádí i obsah škrobu, což více-méně určuje varný typ. Vašemu popisu nejlíp vyhovuje Red Scarlett, ale podle obsahu škrobu je to spíš BA - 15,5%. Lze tam ale najít i Ačka s obsahem škrobu méně než 13%.

https://optolov.ru/cs/remont-v-kvartire/kartoshka-novye-gollandskie-rannie-sorta-srednerannie-dlya.html

Zkusím najít, kolik škrobu má Glorietta.... Bez úspěchu. Ale našel jsem obsah škrobu u Rosary - 14,7% a Colette 15%. Tedy ty dvě odrůdy, které mne zklamaly. Z toho soudím, že Glorietta bude někde kolem 13,5%. Moje zkušenost při mohutném hnojení dusíkem a absencí draselného hnojiva je, že je nerozvařitelná.

https://eagri.cz/public/web/file/599579/Brambor_2018.pdf

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 4.12.2023 19:31

Taky nám chutnají Adély, ale jaký jsou typ nevím. Jen přípodotek, vraný můžou být koně, brambory stěží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika