Petunie - po létě odejdou?



host - 102.39 (?) 
11.5.2009 13:37, zobrazeno: 10925x

Dobrý den, kopila jsem si Petunie, už sazeničky které jsem nasázela do truhlíků. Každý mi říká, že jsou to vyhozené peníze, že na podzim odejdou a nezbyde mi nic. Je to opravdu tak, že mi přes léto udělají na oknech parádu a skončí léto nebo bude začátek podzimu a můžu je vyhodit a příští rok zas koupit nové? Protože ze semen to já na takovéhle pěstování nejsem. Děkuji za odpovědi Hana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6516) - 70.100 (?), 11.5.2009 13:49

Paní nezlobte se, ale to je opravdu hluboká neznalost. Petunie je letnička, přes zimu se uchovat nedá. To je tak obecně známá skutečnost, že to už žádný zahradník neuvádí. Možná je to chyba. Jestli jsou to vyhozené peníze nelze posoudit. Prostě je to tak, stejně jako stromy na podzim shodí listy, petunie koncem léta zajdou. Stejně jako jiné letničky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
gabca - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 191.75 (?), 11.5.2009 17:42

Petunie vám sice zimu nepřečkají, ale je spoustu balkonovek, které se dají přes zimu uchovat.

Např. muškáty, fuchsie, kopretiny a spoustu dalších. Ale musíte to s nima umět, potřebují určitou teplotu většinou kolem 5 - 10°C a ne každý má tu možnost je někde uchovat. Já osobně patřím k těm, co každý rok kupují sazeničky nové. Sice je to investice, ale když uvážíte, že vám dělají parádu na oknech od května do října, tak za to to přece stojí ne?

takhle kvetly ještě v říjnu....
takhle kvetly ještě v říjnu....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 12.5.2009 19:28

Hanko, nevím,jestli je to "hluboká neznalost",ale já pěstuji květiny už dlouho a stále se učím! A kromě toho tyhle diskuze slouží k tomu, aby se člověk zeptal na to co neví, těch co ví, ne?Gabča vám napsala všechno co jde přezimovat.To je pravda, ale také je pravda, že petunia hybrida je vytrvalá rostlina, pocházející z Jižní Ameriky a u nás se pěstuje jako letnička.Naše maminka milovala bílé koukolky(petunky) a s úspěchem je přezimovávala v lochu přes zimu, stejně jako to dělám já s fuchsiemi.Na zimu je prostě ostřihala, šoupla do lochu, občas zalila a najaře zase vyndala ven.Takže přezimovat také jdou, ale nedělá se to, raději se kupují nové.To je jednodušší a není s tím tolik práce.Mějte se hezky, ať se vám pěstování daří B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6516) - 128.44 (?), 12.5.2009 19:52

Můžete přezimovat třebas papriku, ale taky to nikdo nedělá. Proč asi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 102.39 (?), 13.5.2009 10:08

Jen pro paní PP. Já nejsem žádná zahradnice a právě proto se obracím na tyto stránky. Že Petunie přes zimu nevydrží, tak to opravdu nevím a nestydím se za to. Já jsem lékařka a nevyčítala bych vám, že neznáte z medicíny např.to a to.Prostě těmto věcem ze zahradnictví nerozumím a proto jsem se obrátila sem. A jinak všem děkuji za odpovědi. Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.253 (?), 27.5.2009 22:05

  Paní Hanko nic si z toho nedělejte ta paní taky všechno neví, já přezimovala ne petunie ale na zkoušku jsem zkusila surfinie což je převislá petunie a celý truhlík vydržel.Tak že někdy to vyjde někdy ne.Ale je opravdu lepší koupit na jaře nové květinky.Zdraví Vás Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika