Živý plot z jabloní a hrušek



Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?)
18.7.2013 10:34

Vo vlákne "Jabloňová stena" je toho dosť, i s obrázkami. Prispievateľ p. Jozef Adam, tam dosť podrobne popisuje pestovanie, sortiment i podnože. Tá A2 asi nebude pravé orechové , tak ako u mňa vrúbľované semenáčiky , rozdielom, že Vy to môžete zmeniť , zatiaľ čo ja mám už vysadené. Držím Vám palce, Bajas.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 222.15 (?), 18.7.2013 9:42, zobrazeno: 29077x

Asi hledám špatně, ale nic k tomu není. Máme velkou parcelu. Nemáme rádi thůje a podobné věci, to patří na hřbitov. Tak jsme se rozhodli pro živý plot z jabloní a hrušek. V zahradnictví toho taky moc nevěděli. Na podzim chci nakoupit stromečky. Jak daleko od sebe mají být stromečky? Jak daleko od plotu? Pod stromečky by jsme rádi pěstovali brambory v seně. Trávy máme dost. Asi tak na 8 oveček. Z hrušek jsem vybrala Konferenci, z jabloní Gaskoňské šarlatové A2, Merkur, Gloster. Můžete mi prosím napsat vaše zkušenssti nebo mě někam odkázat? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 18.7.2013 10:34

Vo vlákne "Jabloňová stena" je toho dosť, i s obrázkami. Prispievateľ p. Jozef Adam, tam dosť podrobne popisuje pestovanie, sortiment i podnože. Tá A2 asi nebude pravé orechové , tak ako u mňa vrúbľované semenáčiky , rozdielom, že Vy to môžete zmeniť , zatiaľ čo ja mám už vysadené. Držím Vám palce, Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.186 (?), 18.7.2013 12:55

Gaskoňské šarlatové na A2 se do stěny v žádném případě nehodí, udělá vám strom 4 x4 x 4m minimálně (měli jsme ho na zahradě v těchto rozměrech - a to byl na M4).Ale jinak to bylo moje milované jablko cheeky.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 18.7.2013 13:01

ps - ještě mne napadlo, jestli by pro vás jako plot nebyly výhodnější sloupovité odrůdy (baleriny), měli byste s nimi (oproti stěně) minimum práce. Ale pozor při případné koupi, baum/obi/hornb nabízejí jako sloupovité odrůdy, které sloupovité nejsou, chce je to kupovat v ov.školkách, kde tomu trochu rozumí.           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 18.7.2013 13:47

Já bych se držel trochu při zemi. Ovocné stromy si nasázejte jinam a ke plotu si dejte habr, ten můžete řezat ostošest. Jabloň a hrušeň ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 18.7.2013 14:06

V poslední době je velmi moderní rakytník řešetlákový.Pokud máte pro tvorbu živého plotu více místa, tak místo jabloní bych poradil rakytník.Není přímo určen pro živý plot, ale rozhodně lepší než jabloňová stěna.Podle mého názoru je to užitečná ,dekoratívní ,nenáročná rostlina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 18.7.2013 14:30

Rakytník je hnus fialovej. Na zahradu NIKDY.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 18.7.2013 14:38

И почему? frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 18.7.2013 14:43

Patomu, što odnožuje kilometry daleko, je trnitej, roste neuspořádaně, neustále prosychá a opadává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 18.7.2013 16:18

U jóviště! Má choť si to prosadila do zahrady, že to prý obsahuje spoustu vitamínů a přinesla rovnou samečka i samičku. Samička se letos obalila bobulkami. Je pravda, že když je sucho, tak to žloutne a ztrácí lístky, ale s konví k tomu teda lítat nehodlám. Zatím jsou to takové dva přízemní nenápadné keříky. Když bude nejhůř, krumpáč to jistí.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika