Živý plot z jabloní a hrušek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?) 
18.7.2013 21:18

To nebude hned. Ale za takových 5-6 roků si vzpomenete. Mimoto je to strašlivě zdravé, účinné a léčivé, jenže se to nedá sklízet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 220.186 (?), 19.7.2013 0:01

Naprosto souhlasím - kamarádka ho má... Keř jak hrom, výhony v záhonech okolo... Nabízela mi ho, jak je zdravý - ale nemusím mít všechno, že??  wink           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.15 (?), 19.7.2013 8:41

Děkuji všem za radu. Odkaz jsem pečlivě prostudovala. Rakytník už máme, ale není to žádná sláva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 19.7.2013 10:35

Pokud byste chtěli jedlý živý plot, který nepíchá a nerozrůstá se do okolí jako třeba maliny, ostružiny, uvedený rakytník, a nechcete klasickou kombinaci prostřídaného rybízu, angreštu nebo josty, lze použít také muchovník (Amelanchier) - jsou nižší i vyšší druhy, některé víc okrasné, některé spíš užitkové, ale všechny mají pěkný květ, jedlé plody a barevné olistění na podzim.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 19.7.2013 10:47

Nevím, zda to o muchovníku máte z reklamy, nebo ze zkušenosti. Já bych ze zkušenosti muchovník do plotu nedoporučil. Mám na zahradě dva. Má tenké dlouhé výhony a ty se úrodou ohnou, takže je to pak rozkleslé rozčepýřené koště. Nevím co provede, kdyby se to stříhalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 19.7.2013 13:12

pro PP: mám A.lamarckii, nechávám ho růst jako vícekmenný stromek, nestříhám, i když stříhat lze - teď má asi 2,5m, takže jako plot ho nemám. Ale jedna z mých kamarádek zahrádkářek má A. ovalis, který má plody vzhledově jako kanadské borůvky v hustých hrozníčkách a sklidí z keříku kolem 1,2m výšky (stříhá ho) cca kbelík plodů. Oproti A.lam. je keř hustý, neprůhledný, plody sladké, i když ne tak aromatické jako A.lamarckii.               Lída          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 19.7.2013 13:48

Mám muchovníky dva, každý jiný, jména jsem zapomněl a jmenovky ztratil. jeden je vyšší, asi ty 2,5 m, je teď s úrodou rozkleslý. Druhý trochu slabšího vzrůstu, rozklesl by taky, ale nemůže, tísní jej bambus. Oba chutnají vcelku slušně, každý trochu jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marijka.O - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 54.70 (?), 12.10.2013 1:05

Reakce trochu později, ale pro úplnost - stříhaný živý plot z muchovníku měli v Průhonické dendrologické zahradě co pamatuju už kolem roku 1992 (?) sázený tuším do trojsponu, byl vysoký odhadem 2m a celkově na mne působil mohutně - tenkrát jsem ho poprvé ochutnala, takže plodil i takto razantně stříhaný, ač skromně.

Příští týden se tam dostanu, zkusím ho najít a nafotit.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 19.7.2013 14:05

A nebo je možnost použít okrasné druhy jabloní a hrušní případně sakury v nižších formách. Ono totiž po vysazení cca stovky stromků ovoce nastává problém co s úrodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 19.7.2013 9:21

Souhlasím se všemi. Rakytník řešetlákovitý je ideálním keřem na živý plot, ale nikoliv do anglické zahrady s golfovým hřištěm místo trávníku. Co se týká obsazení prostoru je na tom podobně jako šeřík, nebo ostružina. Pokud se nechá tak obsadí co může. Ale jinak jako neprůchozí živý plot nemá chybu. A z mnohaleté zkušenosti se nemusíte bát přísušků pokud má za sebou jeden vegetační rok. - Jinak ale i pro něj platí to co pro vrby. Rakytník dokáže velmi snadno a rychle nalézt netěsné a poškozené vodovodní a kanalizační potrubí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika