Kdy začít zalévat tůje?



Stránky: 1,  2   
dabelsobul - (7) - 0.190 (?) 
26.2.2008 10:08, zobrazeno: 13843x

Zdravím,

prosím o radu zkušenější :) Možná se to tu už někde objevilo, tak snad mě tu neukamenujete, že zakládám nové téma :)

Před rokem jsem na jaře zasadil cca 70 tůjí. Na zimu jsem jim dal důkladnou zálivku (snad to tak bylo správně?).

Teď se chci zeptat, kdy začít se zálivkou na jaře. Zda už v těchto teplých dnech (ale v noci jsou mrazíky), nebo ještě počkat.

Děkuji za odpověď
Luboš

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 180.85 (?), 26.2.2008 11:25

Stálezelené dřeviny zalévejte celou zimu, vždy, když rozmrzne půda a je sucho. jinak hrzí, že vám uschnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 26.2.2008 11:32

Nemusí to být vždy pravda, tůje jsem nezáleval už roky, a neuschly ani v loňském suchém létě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.92 (?), 26.2.2008 12:08

Mladé tůje bude lépe alespoň občas zalít; v současné době je to však předčasné. Tipuji to tak za 1-2 měsíce - podle stanoviště, půdy, počasí. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 180.85 (?), 26.2.2008 12:23

Ne, nemusí to být pravda, ale také může, tůje uschnou a pak je to škoda. To je jako s autem, když ho nebudete zamykat. Nemusí vám ho ukrást roky, ale taky můžou a pak to zamrzí.

Předčasné to rozhodně není. Zalévání behem zimy, pokud je sucho je uplně normální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 26.2.2008 12:44

Samozřejmě, je to pravda, můžou stromky uschnout, když mají sucho. Já jen nechápu toho co se ptá, proč se nepodívá pod ty svoje stromky, jestli je tam sucho, místo toho, aby vypisoval dotazy na internet.  Copak někdo tady ví, jak vlhkou má půdu pod tůjkama?

Taky představa, že na zimu důkladně zaleju a mám klid na celou zimu, je nějaká nepochopitelná. Přece i když to zaleju tak, že je půda samé bahno, tak po týdnu, pokud neprší, už po té vodě není ani památky. A pokud prší tak není nutno  zalévat. To by mělo smysl, snad jen kdyby bylo sucho těsně před příchodem mrazů, při kterých by zamrzla půda. Prostě jak říkáme doma děckam: NEJDŘÍV ZKUSTE ZAPOJIT HLAVU!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 26.2.2008 23:25

Já to vidím asi tak, pane Ferdo - učený z nebe nespad a je lépe se dvakrát zeptat, než něco pokazit.  Každý asi není takový GURU, jako Vy!!  Aspoň si zde máme o čem povídat (psát), vždyť téměř polovina dotazů  je na tomto fóru, dalo by se říci, zbytečná. Ale opět  - jak pro koho.  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 27.2.2008 21:34

Milá paní Danielo, nesmíte se na mne zlobit, že jsem samozvaný GURU, ten přívlastek mi tam připsala Beruška (má choť). A já to teď nemohu smazat, protože chci mít doma klid. Já už jsem si na toho GURU zvykl, snad mi to ostatní prominou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 27.2.2008 22:22

Ale já se na Vás pane Ferdo nezlobím! To je Vaše věc, jen aby to nebyl začátek  "podpantoflismu"!   Zdravím -Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.190 (?), 27.2.2008 10:34

Děkuji všem za odpovědi. Na podzim jsem se zde dočetl, že je dobré tůje zlít, aby neuschly, ale aby  zmrzly (myšleno asi aby zmrzla půda s vodou). Letošní zima ale tolik mrazů nepřinesla, tak snad měly vody dostatek. Vlhko ale bylo téměř celou zimu, takže nevidím problém.

K tůjkám jsem se samozřejmě podíval, vlho měly, ale půda je v zimě kupodivu zmrzlá, takže já osobně na ní nepoznám, zda je suchá nebo převhlčená...

Jak píše Daniela, raději se zeptám.
Ještě jednou, děkuji všem ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika