Rostliny do středozemní zimní zahrady



host - 223.2 (?) 
19.10.2008 19:13, zobrazeno: 27476x

Muže mi někdo prosím poradit jaké rostliny mohu mít v zimní zahradě středozemního tipu. Podotýkám, že mám oleandry, bouganvilia,citrusy, co k tomu děkuji za odpověd.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 20.10.2008 13:08

Tak vzpomínám co tam tak volně růstává: olivovník, fíkovník, granátové jablko, muškáty, vajgelie, opuncie, agave, datlovník, vinná réva, svatojánský chleba, pinie, cypřišky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.2 (?), 20.10.2008 19:05

Díky za radu bohužel jsem si postavil tuto zahradu jen 4 krát 2 metry hlavně pro potěchu takže musím pečlivě vybírat co tam dám a hlavně, aby to ladilo oku a nebyla z toho džungle.Kdyby náhodou někdo věděl kde se dají koupit rostliny do zimních zahrad a má s tím dobré zkušenosti at poradí.Kromě teda obi a jiných center to jsou rychlokvašky.Naoplátku nabízím rady při vypěstování oleandru mám bohaté zkušenosti. dík Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 20.10.2008 21:27

Vavřín, netík, asparagus. Jak vám závidím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 21.10.2008 21:44

Ještě rozmarýn, levandule,bobkový list-vavřín vznešený, často pelargonie.Nevím, jetli se to užívá ve středozemí, ale odtud pochází i zimostráz(Buxus).Tyto rostlinky jsem okoukal z Chorvatska.Lád´a.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 223.2 (?), 22.10.2008 20:21

Dík Hraběnce i Ládovi.Jsem rád že mi někdo odpoveděl.Všechny nápady beru v podtas vím co mi tam schází, ale víc hlav víc rozumu.A Hraběnko nezávid oleandry a buganvilie pestuju venku a schováívám na zimu ve sklepě a tahat se s tím není sranda když jeden květináč váží 60 kg ale ta zahrada ti vše vynahradí.Akorád najít to správné zahradnictví kde ti dají nejen rostliny samozřejmě za penize ale i radu čeho se vyvarovat při pěstování.Jinak moc dík a když bude chtít bradu ohledně rostlin hlavně z Řecka rád poradím rád tam jezdím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.80 (?), 24.11.2008 13:18

Pane Stando poraďte: od kamarádky jsem dostala 3 oleandry, které mám celé léto venku (na Valašsku). Přesto mi nevykvetly, mají nějaké náznaky pupenů a to pořád. Nevím, jestli to můžu teď na zimu odstranit. Mám je v chladu a světle. Díky za radu

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Binek - (16) - 72.33 (?), 24.11.2008 13:57

Nedělejte to, rozkvetou příští rok. Byl oleandr v létě na slunci? Miluje co největší úpal a hodně vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 24.11.2008 15:01

V Řecku a na řeckých ostrovech nemůžete ale opomenout ibišky-Rhodos, Kréta-nádherně kvetoucí, často používané jako živý plot, hlavně červené. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 63.6 (?), 24.1.2011 14:38
Také mám zimní zahradu a založila jsem tady téma, ivikova zimní zahrada, třeba tam něco objevíte, co vás inspiruje. Zajímavé jsou také stránky citrusy. cz (nejsou tam jenom citrusy, tak se tam přihlašuji), jsou tam zajímavosti i různá doporučení a odkazy, nebo zadat subtropické rostliny a vyskočí vám toho plno. Nevím odkud jste, ale já mám zahradu v Brně, tak se můžete i sem kouknout, nějaké kytky mám z Rakouska, jsou kvalitnější a levnější. Moje zahrada má ale 5x4m.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika