Zelený povlak na půdě a z něho vyrůstající malé houbičky



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?)
7.7.2012 18:48
Povapnit... no to byste asi delala jen z toho duvodu, abyste neco delala. Zeleny povlak bude nejspis nejaka rasa, takze tam bude nejspis vlhko. Jestli to vadi nebo ne, tak to tezko rict.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 141.4 (?), 7.7.2012 11:22, zobrazeno: 7661x

Dobrý den, máme chalupu v jižních Čechách a v tomto období se mi objevil zelený povlak na zemině na záhonech a z něho vyrůstají malé houbičky. Chalupa se zahradou je blízko lesa, prosím poraďte jak se toho zbavit. Zdeněk

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.182 (?), 7.7.2012 14:25

Kdyby se to stalo mě, tak bez nějakého přemýšlení by asi moje první reakce byla povlak s cca 1cm země odstranit a trochu povápnit... Ale jestli bych reagovala správně, nevím...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 7.7.2012 16:26

Nemyslím si, že zelený povlak a houbičky spolu nějak úzce souvisí. Zelená barva je známka chlorofylu, tedy fotosyntézy (řasy, mech), houbičkám se v nich může dařit, ale součástí povlaku nejspíš nejsou. Slušela by fotka.
   Já bych to neřešil Záhonky se, pokud vím plejí, kultivují, okopávají zalévají. Takovou péči těžko nějaký povlak déle ustojí.
   A to se objevilo na všech záhonech a pod všemi plodinami?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 141.4 (?), 7.7.2012 19:18

Dobrý den pane Vysloužile, děkuji za reakci na můj příspěvek . Zelený povlak i houbičky jsou jsou na všech záhonech i pod všemi plodinami,  jsou zelené, mají tvar deštníčku a jsou vysoké asi 1 - 1, 5 cm.  Mohly by to být nějaké spory nebo výtrusy?   Okolo máme vysoký listnatý les.  Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 7.7.2012 18:48
Povapnit... no to byste asi delala jen z toho duvodu, abyste neco delala. Zeleny povlak bude nejspis nejaka rasa, takze tam bude nejspis vlhko. Jestli to vadi nebo ne, tak to tezko rict.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.2 (?), 7.7.2012 22:31

Podle popisu bych řekla, že to budou játrovky, a ty mechanicky jen tak nezničíte. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika