Desinfekce půdy



host - 54.174 (?)
3.10.2023 9:45

nevyřeší to nic, ale pár kroků trochu pomůže.

Trichoderma - kupte prostředek s ní a nasaďte do igelotového pytle s vařenou rýží.Až to pěkně zplesniví, tak to hezky zaryjte.

Návnada - zasít hustě semeno cibule, nechat vzejít a pak stříknout roundupem. (vše v létě). Klíčící rostlinky vyprovokují ke klíčení sklerocia a ty pak zajdou s nimi. Opakovat, opakovat, opakovat,...

Opakovaně zrýt a nechat oslunit půdu během léta.

To všechno akorát postupně snižuje počet sklerocií v půdě. K propuknutí nové epidemie stačí jedno jediné zbylé sklerocium... klidně někde v hloubce, kam se klíčící kořeny nedostanou.

Hlavně to snadno roznesete na další záhony na nářadí a podrážkách, skvěle se to taky šíří kompostem, do kterého se dávají slupky z kupované cibule nebo kompostem z kompostárny.

Pokud nechcete na napadeném záhoně furt cvičit, tak aspoň udržujte co nejdivočejší osazení mykoparazitickými houbami.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 94.169 (?), 3.10.2023 9:10, zobrazeno: 666x

Dobrý den.Mám dotaz jak desinfikovat půdu na zaleninových záhonech speciálně pod česnek.Vzdy mi ke konci sezony zplesniví.Vypadá to na sklerociovou hnilobu.i když měním stanoviště nic nepomáhá.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 3.10.2023 9:20

jestli je to sklerociová hniloba, pak pomůže jedině 10 let na pozemku nepěstovat cibuloviny. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 3.10.2023 9:21

Jak desinfikovat nepovím, osobně nevěřím možnosti to nějak napravit. Moje zkušenost je, že na současné zahradě česnek nevypěstuju právě pro intenzivní plesnivění a to při jakémkoliv průběhu počasí. A že jsem to zkoušel řadu let. Asi jeden km od nás si farmář založil česnekové pole a celé podletí prodával krásný česnek, dle jejich vyjádření ničím neošetřovaný. Tak jsem si ho u nich koupil a dál česnek neřeším. A k odpovědi pana W., cibuli pěstuju běžně, krásnou a naprosto bez ochrany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 54.174 (?), 3.10.2023 9:45

nevyřeší to nic, ale pár kroků trochu pomůže.

Trichoderma - kupte prostředek s ní a nasaďte do igelotového pytle s vařenou rýží.Až to pěkně zplesniví, tak to hezky zaryjte.

Návnada - zasít hustě semeno cibule, nechat vzejít a pak stříknout roundupem. (vše v létě). Klíčící rostlinky vyprovokují ke klíčení sklerocia a ty pak zajdou s nimi. Opakovat, opakovat, opakovat,...

Opakovaně zrýt a nechat oslunit půdu během léta.

To všechno akorát postupně snižuje počet sklerocií v půdě. K propuknutí nové epidemie stačí jedno jediné zbylé sklerocium... klidně někde v hloubce, kam se klíčící kořeny nedostanou.

Hlavně to snadno roznesete na další záhony na nářadí a podrážkách, skvěle se to taky šíří kompostem, do kterého se dávají slupky z kupované cibule nebo kompostem z kompostárny.

Pokud nechcete na napadeném záhoně furt cvičit, tak aspoň udržujte co nejdivočejší osazení mykoparazitickými houbami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika