smímač hladiny vody



petero21 - (8)
15.4.2007 20:30

Zdravim vespolek, ja bych to videl na cistou mechaniku takhle: Na dekl od studny bych primontoval stojan. Do nej bych pripevnil kladicku. Pres ni a otvory v deklu bych natahl pletenou tkanici, na jednom konci plovak, na druhem zavazi. Na tkanici bych pripevnil - neposouvatelne - barevne vysivaci bavlnky. Bud po metrech, nebo podle betonovych skruzi. Posledni by byla cervena - nizka hladina. Ostatni podle vkusu.

Pozor na uskali: drzak kladky by nemel byt zelezny ani dreveny, ani umelohmotny, nejlepe nerezovy, ponevadz bude vystaven neprizni pocasi. Detto oska kladky. Vyska stojanku takova, aby byla videt aspon jedna bavlnka + rezerva. Kladicka by mela mit strisku, aby dest nevyplavoval mazivo do studny - jinak za chvili pruser s funkcnosti. Mazat silikonovou vazelinou na vlasce. Provazek by mel byt pleteny, nejlepe umelohmotny - polyamid, polyester - v galanterce je toho plno, aby barevne tkanicky neklouzaly. Otvory v deklu mysi byt hladke - pouzil bych 2 kratke kousky polevaci hadice 3/8" kvuli moznemu prodreni provazku, a hladkemu chodu. Hmotnost zavazi tak 1/3 hmotnosti plovaku. Plovak radsi robustnejsi ( 2 litrova PET lahev do poloviny naplnena vodou ), aby nebyly problemy s prekonavanim treni v kladce.

Takhle to mel soused na zahradce, nez mu ten mechanismus nekdo scizil. Asi se mu to libilo.

Petr

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
Stranska - (2), 16.8.2004 12:19, zobrazeno: 82298x
Mohl by mi někdo poradit, jak co nejsnadněji průběžně měřit množství vody ve studně
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228), 6.5.2006 12:04
To by se dalo zařídit pomocí kapacitní sondy, ale nebude to levná záležitost...
Podívejte se na http://www.amshladinomery.cz/stranky/hladina.htm
Nejlevnější by asi bylo (pokud se jedná o klasickou kopanou studnu) si udělat měřidlo z dlouhé tyče (předem změřit a označit třeba po 50 cm), spustit je až na dno a pak si podle něj na stěnách udělat rysky, podle kterých  později určíte přibližnou výšku hladiny).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.170 (?), 7.12.2006 11:01
Pomocí plováku zavěšeného na lanku a druhý konec lanka přes kladku na nějakou stupnici. Podle pohybu ukazovatele na stupnici zjistím výšku hladiny a tím i množství vody. Je to minimonstrum, ale levné a jednoduché!
Kilja
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.251 (?), 9.12.2006 8:02
Pokud by stačily stupně, ne plynulé měření, třeba 10, udělal bych na tyči 10 pevných kontaktů umístěných v příslušných výškách. Kontakty z nějakých kusů nerezového plechu připojené na nějaké kvalitně izolované káblíky a místo připojení kvalitně napatlat třeba neutrálním silikonem, ten by měl na kovech držet. Snímání vodivosti proti zemi malým střídavým proudem kvůli eletrolytickému rozkladu a třeba elektronika, která by hladinu měřila třeba jen jedním sekundovým  impulzem co 5 minut  a údaj si pamatovala ( záleží na rychlosti změny vodní hladiny) .  Na to by ani nemusel být procesor, stačila by analogová elektronika s tyristory jako pamětí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.71 (?), 9.12.2006 22:18
Toto zařízení jsme koupili za cca 1200,- ale pro to aby ochránilo ponorné čerpadlo. Princip je jednoduchý střídavý proud je spínán tak, že voda spojí 3 kontakty na trubce od čerpadla připevněné a relé ovládá vypnutí el. proudu k čerpadlu. Také jsem chtěl původně vytvořit diodovou, nebo doutnavkovou stupnici pro měření stavu ve studni, ale nakonec jsem se spokojil s tím, že 1m nad čerpadlem je hranice vypnutí a 2 m nad čerpadlem hranice zapnutí. Ale toto je cesta, jak to jednoduše zhotovit. Po 1 m umístit izolovaně kontakty na trubku , nezapomenout označit si vodiče protože jich bude u 10 m studny cca 11 a potom zapojit do signalizačního panelu. Napětí je tam myslím jen 6 V střídavých , k tomu hlavní vypínač u min hladiny třeba bzučák je to . Píše se to pěkně, ale když jsem spouštěl 14m trubky s čerpadlem, k tomu dráty a jejich uchycení, tak mě to přešlo a spokojil jsem se pouze s ochranou proti běhu bez vody. J.S.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
petero21 - (8) - 156.186 (?), 8.2.2008 16:17

Ti co jste docetli az sem, jste vytrvali lide. Vracim se ke svemu minulorocnimu prispevku o mechanickem ukazateli hladiny, ochrane cerpadla, signalizaci minima a maxima. Natrefil jsem v bazaru na sikovnou vecicku - trikontaktni snimac vysky hladiny. je k mani u nas v bazaru za 250 KC. muzu zaslat na dobirku, poradim i s montazi. ochrani cerpadlo pred behem naprazdno. me srdce zajasalo, protoze je to mala sikovna krabicka, zadna elektrarna. ja vyuzivam pouze jeji schopnost ochranit cerpadlo, ale da se aplikovat i na zapnuti a vypnuti cerpadla ktere doplnuje nadrz. umi citlive regulovat hladinu v nadrzi, umi otvirat napousteci ventil, umi jednoduchou signalizaci min/max. Kdyz si vyhotovite posuvne elektrody, dokazete libovolne nastavovat hladiny. Kdo ma zajem napiste, rad se podelim o zkusenosti. Jeste tam toho maji 3 kusy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.61 (?), 20.3.2007 1:54
Rozumím tomu že chcete znát výšku hladiny v každém okamžiku ?
hostalen trubka na vodu posvařovaná třeba do 50 metrů nahoře uzavřená zátkou s redukcí pro manometr vodní sloupec kolísající hladina vytváří
rozdíly tlaku vzducu v trubce a na membráně manometru již jen ocejchovat
a mrknu na budík a vím jestli můžu zalévat jahody.(obdoba měření hladiny vodního sloupce v ústředním vytápění)
vylepšení ale k tomu je třeba elektřiny na redukci nasadíme spinač vodní hladiny ze staré automatky a můžem to mít i se signálem
jeden spinač spíná dvě hladiny lze i nastavit regulační šroubky jsou zakapány barvou popřípadě dát více snímačů s různým nastavením může a spolehlivě řadu let ovládat čerpadlo 9let bez poruchy
Váš František
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.67 (?), 2.4.2007 21:54
Františku tak tohle se mě líbí.Jak od Vás získám bližší tech.info.nemyslím návod to už si poradím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.44 (?), 19.4.2007 17:47
Františku,Vaše řešení měření pladiny se mi líbí.Mohl by jste mi prosím napsat jaký průměr trubky jste použil a jaký rozsah manometru je potřeba.Já mám studnu hlubokou 10m a potřeboval bych informaci o hladině v rozsahu 0,5 až 8m.Děkuji. Milan.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
petero21 - (8), 15.4.2007 20:30

Zdravim vespolek, ja bych to videl na cistou mechaniku takhle: Na dekl od studny bych primontoval stojan. Do nej bych pripevnil kladicku. Pres ni a otvory v deklu bych natahl pletenou tkanici, na jednom konci plovak, na druhem zavazi. Na tkanici bych pripevnil - neposouvatelne - barevne vysivaci bavlnky. Bud po metrech, nebo podle betonovych skruzi. Posledni by byla cervena - nizka hladina. Ostatni podle vkusu.

Pozor na uskali: drzak kladky by nemel byt zelezny ani dreveny, ani umelohmotny, nejlepe nerezovy, ponevadz bude vystaven neprizni pocasi. Detto oska kladky. Vyska stojanku takova, aby byla videt aspon jedna bavlnka + rezerva. Kladicka by mela mit strisku, aby dest nevyplavoval mazivo do studny - jinak za chvili pruser s funkcnosti. Mazat silikonovou vazelinou na vlasce. Provazek by mel byt pleteny, nejlepe umelohmotny - polyamid, polyester - v galanterce je toho plno, aby barevne tkanicky neklouzaly. Otvory v deklu mysi byt hladke - pouzil bych 2 kratke kousky polevaci hadice 3/8" kvuli moznemu prodreni provazku, a hladkemu chodu. Hmotnost zavazi tak 1/3 hmotnosti plovaku. Plovak radsi robustnejsi ( 2 litrova PET lahev do poloviny naplnena vodou ), aby nebyly problemy s prekonavanim treni v kladce.

Takhle to mel soused na zahradce, nez mu ten mechanismus nekdo scizil. Asi se mu to libilo.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika