Nehlučné čerpadlo - hloubená studna



host - 112.16 (?)
25.4.2019 5:06

Pro 99.36 - Na množství vody opravdu v tomto případě nezáleží. Ponorná zahradní čerpadla mívají okolo 100 l/min. Pod 50 litrů/min.  jsem žádné neviděl. Zaléval jsem čerpadlem sice povrchovým které mělo jen 38 l/min a 4 bary a bylo to zcela dostačující. Hadice 1" - já bych níže nešel, jen 10 metrů stoupán ze studby odebere 10 m výtlačného tlaku = cca 1 bar. Pokud přidáte další rozvod po zahradě tak ztráty tlaku dále narůstají. Připojte si k takovému čerpadlu hadici 1/2 " délky 25 metrů, 10 metrů je již ve studni tak Vám zbývá jen 15, což není na zahradu moc. Na konci bude voda pak jen silněji čůrat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 168.156 (?), 22.4.2019 19:54, zobrazeno: 2401x

Dobrý den, chtěl bych poprosit o tip na nehlučné čerpadlo do hloubené studny (11m, 2m vody, zalevání, kapková závlaha). Studna je přibližně uprostřed mezi domy vzdálenými cca 8m a vibrační čerpadlo ("Malyš") spolehlive rozhučí oba domy, což není úplně příjemné a neprospívá to dobrým sousedským vztahům.

Neřešil (a nevyřešil) někdo podobný problém a nemá tip alespoň na typ/výrobce? Ne-vibrační čerpadla nejsou úplně nejlevnější a nechce se mi postupovat metodou pokus-omyl (údaje výrobců o hlučnosti - pokud vubec uvedeny - jsou za kdovíjakých podmínek).

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.158 (?), 22.4.2019 20:52
Mysim ze jakekoliv nevibracni ponorne bude vyhovovat. Mel sem Alko a mam Lowaru a ani jedno nebylo vubec slyset. Ted sem si koupil kvuli pozadavku na co nejmensi vykon vibracni Ruche. Nikdy jsem vibracni nemel, a malem mne kleplo z randalu co vydava (hluci i samotna trubka co vede nahoru). Musim to zkusit oblozit nejakou izolaci, kde se trubka neceho dotyka ale hluk samotneho cerpadla asi nevyresim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.16 (?), 22.4.2019 21:28

Pokud ponorné, tak množství vody = l/s nebo m3/hod.není důležité.Nejdůležitější je pro Vás výtlak = H nad cca 40 metrů = 4 bary. Na konci hadice potom budete mít cca 2 bary a s těmi se dá obstojně zalévat. Čerpadla v výtlakem cca 12 metrů a méně vodu ani nedotlačí ke konci hadice. Tudíž obyčejné ponorné čerpadlo nekupujte. Každý výrobce má většinou v nabídce alespoň 1 model zahradního čerpadla s velkým výtlakem. Čerpadlo vypadá podobně, jako obyčejné kalové. Pozor, ne dlouhé čerpadlo do vrtu!!! Tlakové ponorné zahradní čerpadlo je v ceně cca 3,5 tis a více. Hadice alespoň 1".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 99.36 (?), 24.4.2019 21:11

To 112.16: budu polemizovat. Na množství vody vždy záleží. 1" hadice na zalévání je blbost - blbá manipulace. A teď k tazateli. Jakékoliv odstředivé čerpadlo ve studni není hlučné, je ponořené ve vodě, dekl nad studní taky tlumí, hloubka studny 11 m. má taky význam. Takže obavy bych neměl. A jaké čerpadlo? Už jsem to psal jinde, mám tři studny a vlastnim tři automatické ponorné vodárny E-DEEP (Easy, Diverton, DAB) a jsem naprosto spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.16 (?), 25.4.2019 5:06

Pro 99.36 - Na množství vody opravdu v tomto případě nezáleží. Ponorná zahradní čerpadla mívají okolo 100 l/min. Pod 50 litrů/min.  jsem žádné neviděl. Zaléval jsem čerpadlem sice povrchovým které mělo jen 38 l/min a 4 bary a bylo to zcela dostačující. Hadice 1" - já bych níže nešel, jen 10 metrů stoupán ze studby odebere 10 m výtlačného tlaku = cca 1 bar. Pokud přidáte další rozvod po zahradě tak ztráty tlaku dále narůstají. Připojte si k takovému čerpadlu hadici 1/2 " délky 25 metrů, 10 metrů je již ve studni tak Vám zbývá jen 15, což není na zahradu moc. Na konci bude voda pak jen silněji čůrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.156 (?), 25.4.2019 7:11

Děkuji za názory všem zúčastněným. Rozvod po zahradě mám zakopaný v trubce v trubce 32x4,4 a dle potřeby se na třech místech připojuji "normální" hadicí pro snažší manipulaci, tam snad problém nebude.

Nakonec jsem skončil u E-DEEP, zatím to ve studni pověsím na 3/4" hadici (protože mám) a uvidím. Ale horší než s malyšem to snad nebude, takže minimálně pro letošek to tak zůstane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika