Nehlučné čerpadlo - hloubená studna



host - 168.156 (?)
25.4.2019 7:11

Děkuji za názory všem zúčastněným. Rozvod po zahradě mám zakopaný v trubce v trubce 32x4,4 a dle potřeby se na třech místech připojuji "normální" hadicí pro snažší manipulaci, tam snad problém nebude.

Nakonec jsem skončil u E-DEEP, zatím to ve studni pověsím na 3/4" hadici (protože mám) a uvidím. Ale horší než s malyšem to snad nebude, takže minimálně pro letošek to tak zůstane.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 168.156 (?), 22.4.2019 19:54, zobrazeno: 2378x

Dobrý den, chtěl bych poprosit o tip na nehlučné čerpadlo do hloubené studny (11m, 2m vody, zalevání, kapková závlaha). Studna je přibližně uprostřed mezi domy vzdálenými cca 8m a vibrační čerpadlo ("Malyš") spolehlive rozhučí oba domy, což není úplně příjemné a neprospívá to dobrým sousedským vztahům.

Neřešil (a nevyřešil) někdo podobný problém a nemá tip alespoň na typ/výrobce? Ne-vibrační čerpadla nejsou úplně nejlevnější a nechce se mi postupovat metodou pokus-omyl (údaje výrobců o hlučnosti - pokud vubec uvedeny - jsou za kdovíjakých podmínek).

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.158 (?), 22.4.2019 20:52
Mysim ze jakekoliv nevibracni ponorne bude vyhovovat. Mel sem Alko a mam Lowaru a ani jedno nebylo vubec slyset. Ted sem si koupil kvuli pozadavku na co nejmensi vykon vibracni Ruche. Nikdy jsem vibracni nemel, a malem mne kleplo z randalu co vydava (hluci i samotna trubka co vede nahoru). Musim to zkusit oblozit nejakou izolaci, kde se trubka neceho dotyka ale hluk samotneho cerpadla asi nevyresim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.16 (?), 22.4.2019 21:28

Pokud ponorné, tak množství vody = l/s nebo m3/hod.není důležité.Nejdůležitější je pro Vás výtlak = H nad cca 40 metrů = 4 bary. Na konci hadice potom budete mít cca 2 bary a s těmi se dá obstojně zalévat. Čerpadla v výtlakem cca 12 metrů a méně vodu ani nedotlačí ke konci hadice. Tudíž obyčejné ponorné čerpadlo nekupujte. Každý výrobce má většinou v nabídce alespoň 1 model zahradního čerpadla s velkým výtlakem. Čerpadlo vypadá podobně, jako obyčejné kalové. Pozor, ne dlouhé čerpadlo do vrtu!!! Tlakové ponorné zahradní čerpadlo je v ceně cca 3,5 tis a více. Hadice alespoň 1".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 99.36 (?), 24.4.2019 21:11

To 112.16: budu polemizovat. Na množství vody vždy záleží. 1" hadice na zalévání je blbost - blbá manipulace. A teď k tazateli. Jakékoliv odstředivé čerpadlo ve studni není hlučné, je ponořené ve vodě, dekl nad studní taky tlumí, hloubka studny 11 m. má taky význam. Takže obavy bych neměl. A jaké čerpadlo? Už jsem to psal jinde, mám tři studny a vlastnim tři automatické ponorné vodárny E-DEEP (Easy, Diverton, DAB) a jsem naprosto spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.16 (?), 25.4.2019 5:06

Pro 99.36 - Na množství vody opravdu v tomto případě nezáleží. Ponorná zahradní čerpadla mívají okolo 100 l/min. Pod 50 litrů/min.  jsem žádné neviděl. Zaléval jsem čerpadlem sice povrchovým které mělo jen 38 l/min a 4 bary a bylo to zcela dostačující. Hadice 1" - já bych níže nešel, jen 10 metrů stoupán ze studby odebere 10 m výtlačného tlaku = cca 1 bar. Pokud přidáte další rozvod po zahradě tak ztráty tlaku dále narůstají. Připojte si k takovému čerpadlu hadici 1/2 " délky 25 metrů, 10 metrů je již ve studni tak Vám zbývá jen 15, což není na zahradu moc. Na konci bude voda pak jen silněji čůrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.156 (?), 25.4.2019 7:11

Děkuji za názory všem zúčastněným. Rozvod po zahradě mám zakopaný v trubce v trubce 32x4,4 a dle potřeby se na třech místech připojuji "normální" hadicí pro snažší manipulaci, tam snad problém nebude.

Nakonec jsem skončil u E-DEEP, zatím to ve studni pověsím na 3/4" hadici (protože mám) a uvidím. Ale horší než s malyšem to snad nebude, takže minimálně pro letošek to tak zůstane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika