Malé čerpadlo na dešťovou vodu



host - 84.190 (?)
13.6.2018 9:10

Prosím vás, kolik toho mate k tomu zalívání? Já jsem pohodlný a právě proto napustím v těch pařákách co teď jsou každý den 3 sudy vody, ty se ohřejou a pak od jahod po okurky, papriky všechno zaleju konví.Jahody co nejdřív skončí.Kolik je vám let? Dneska jsou plastové levné konve a můžete si vybrat.Moje žena taky nevyhledává 10litrovou.Je to všechno nějak spojené.Když neunesete konev, neunesete rýč, neokopete,neseberete, neostříháte,nepohnojíte, nesklidíte.Tak se nešetřete a jděte 2x.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 183.143 (?), 11.6.2018 17:22

Díky vsem, 

maly vykon chci protoze mame tezkou pudu, tak musim zalivat pomalu, jinak to odtece pryc a u rostlin se vsakne minimum (privezli jsme na zahradu 6 tun pisku, jiz skoro 10 let hospodarim s kompostováním, ale furt je to tezsi puda, vim, mela jsem si zaridit misto zahrady hrncirskou hlinu, priste...)

Namaha mezi nabirani v sudu o vysce neco pres metr a tahanim 2 metry z hlubin je pro me srovnatelna = prijatelna pokud nemam cerpadlo, ale abych koupila za nekolik litru cerpadlo a efekt toho byl, ze to budu lovit v sudu misto v jame, tak to je pro me maly cost efekt :-). Chapu, ze pro chlapy je to misto posilky dobra aktivita, ale ja se nabeham a nanosim kolem trech malych deti za den dost, abych si vecer zaslouzila vecer chodit s hadici misto s kropacem :-D.

Mozna ten muj pozadavek na maly vykon prameni z neznalosti fungovani, ze ten vykon, co inzeruji u cerpadla se ztrati v hadici a ve vysledku bude sotva na zaliti, coz je pro nas akorat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 11.6.2018 19:50

ze ten vykon, co inzeruji u cerpadla se ztrati v hadici a ve vysledku bude sotva na zaliti,

Tak to máte recht. Nemusíte nutně kupovat pumpu pro hasiče. Ucpete to prstíkem na konci a kropíte jemně. Jen kdybyste chtěla fakt utrácet, můžete tam dát koncovku, s kterou to ztlumíte. Pro opravdové rozhazy se vyrábějí i mosazné. Ale ta voda z tý díry na konec hadice sama nedoleze, tak levný to holt nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.213 (?), 11.6.2018 21:06

A co malou vodarnu, samozavlazovaci hadici a pak jen zapnout a koukat se zalozenyma rukama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 250.14 (?), 11.6.2018 22:29

Co cerpadlo na vrtacku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mjancar - (34) - 20.84 (?), 12.6.2018 8:07

Měl jste tento nástavec na vrtačku někdy v ruce?? S prominutím, tato rada je, dle mého názoru, úplná nesmysl. Možná tak jednou za rok vyčerpat sud...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.14 (?), 12.6.2018 22:37

Za totality jsem s nim normalne zaleval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mjancar - (34) - 20.84 (?), 12.6.2018 8:04

Doporučuji čerpadlo DEEP 1200. Je tlakové s integrovaným čidlem vypínání při vyčerpání vody. Dává to slušný tlak na zalévání i kropení, dokonce i závlahu as menším množstvím trysek. Mám ho na dešťovku a funguje k plné spokojenosti více než 7 let a předpokládám, že ještě vydrží. Vyšší cena se nepochybně vyplatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.190 (?), 13.6.2018 9:10

Prosím vás, kolik toho mate k tomu zalívání? Já jsem pohodlný a právě proto napustím v těch pařákách co teď jsou každý den 3 sudy vody, ty se ohřejou a pak od jahod po okurky, papriky všechno zaleju konví.Jahody co nejdřív skončí.Kolik je vám let? Dneska jsou plastové levné konve a můžete si vybrat.Moje žena taky nevyhledává 10litrovou.Je to všechno nějak spojené.Když neunesete konev, neunesete rýč, neokopete,neseberete, neostříháte,nepohnojíte, nesklidíte.Tak se nešetřete a jděte 2x.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 13.6.2018 9:55

Ehm, já nemám nikterak velkou zahradu, ale na rozumné zalití spotřebuji min. 0.5m3. I tak si nemyslím, že je dostatečně zalito (po pěkném dešti je ten rozdíl sakra poznat). A nosit 50-100 konví, tak to snad nemyslíte vážně? Na tom by člověk strávil celé odpoledne a byl by vyřízený, i kdyby měl extra dobrou fyzičku. wink (Vím, co to je, protože přesně toto množství - 50 konví - jsem přes léto nosíval v sadu k mladým stromkům, a to pouze na 50 míst bez dalšího pocházení a mávání konví. Vzalo to tak 2 hodiny a necítil jsem se poté zrovna nejlíp.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 13.6.2018 11:18

Inu každý není Ilja Muromec, slavný bohatýr. A ať je důvod ulehčení si námahy jakýkoliv od lenosti až po postižení, je legitimní. A jestli to v rámci paní zadarmo pozaléváte, taky dobrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika