Malé čerpadlo na dešťovou vodu



host - 68.213 (?)
11.6.2018 21:06

A co malou vodarnu, samozavlazovaci hadici a pak jen zapnout a koukat se zalozenyma rukama.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 183.143 (?), 11.6.2018 17:22

Díky vsem, 

maly vykon chci protoze mame tezkou pudu, tak musim zalivat pomalu, jinak to odtece pryc a u rostlin se vsakne minimum (privezli jsme na zahradu 6 tun pisku, jiz skoro 10 let hospodarim s kompostováním, ale furt je to tezsi puda, vim, mela jsem si zaridit misto zahrady hrncirskou hlinu, priste...)

Namaha mezi nabirani v sudu o vysce neco pres metr a tahanim 2 metry z hlubin je pro me srovnatelna = prijatelna pokud nemam cerpadlo, ale abych koupila za nekolik litru cerpadlo a efekt toho byl, ze to budu lovit v sudu misto v jame, tak to je pro me maly cost efekt :-). Chapu, ze pro chlapy je to misto posilky dobra aktivita, ale ja se nabeham a nanosim kolem trech malych deti za den dost, abych si vecer zaslouzila vecer chodit s hadici misto s kropacem :-D.

Mozna ten muj pozadavek na maly vykon prameni z neznalosti fungovani, ze ten vykon, co inzeruji u cerpadla se ztrati v hadici a ve vysledku bude sotva na zaliti, coz je pro nas akorat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 11.6.2018 19:50

ze ten vykon, co inzeruji u cerpadla se ztrati v hadici a ve vysledku bude sotva na zaliti,

Tak to máte recht. Nemusíte nutně kupovat pumpu pro hasiče. Ucpete to prstíkem na konci a kropíte jemně. Jen kdybyste chtěla fakt utrácet, můžete tam dát koncovku, s kterou to ztlumíte. Pro opravdové rozhazy se vyrábějí i mosazné. Ale ta voda z tý díry na konec hadice sama nedoleze, tak levný to holt nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.213 (?), 11.6.2018 21:06

A co malou vodarnu, samozavlazovaci hadici a pak jen zapnout a koukat se zalozenyma rukama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 250.14 (?), 11.6.2018 22:29

Co cerpadlo na vrtacku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mjancar - (34) - 20.84 (?), 12.6.2018 8:07

Měl jste tento nástavec na vrtačku někdy v ruce?? S prominutím, tato rada je, dle mého názoru, úplná nesmysl. Možná tak jednou za rok vyčerpat sud...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.14 (?), 12.6.2018 22:37

Za totality jsem s nim normalne zaleval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mjancar - (34) - 20.84 (?), 12.6.2018 8:04

Doporučuji čerpadlo DEEP 1200. Je tlakové s integrovaným čidlem vypínání při vyčerpání vody. Dává to slušný tlak na zalévání i kropení, dokonce i závlahu as menším množstvím trysek. Mám ho na dešťovku a funguje k plné spokojenosti více než 7 let a předpokládám, že ještě vydrží. Vyšší cena se nepochybně vyplatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.190 (?), 13.6.2018 9:10

Prosím vás, kolik toho mate k tomu zalívání? Já jsem pohodlný a právě proto napustím v těch pařákách co teď jsou každý den 3 sudy vody, ty se ohřejou a pak od jahod po okurky, papriky všechno zaleju konví.Jahody co nejdřív skončí.Kolik je vám let? Dneska jsou plastové levné konve a můžete si vybrat.Moje žena taky nevyhledává 10litrovou.Je to všechno nějak spojené.Když neunesete konev, neunesete rýč, neokopete,neseberete, neostříháte,nepohnojíte, nesklidíte.Tak se nešetřete a jděte 2x.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 13.6.2018 9:55

Ehm, já nemám nikterak velkou zahradu, ale na rozumné zalití spotřebuji min. 0.5m3. I tak si nemyslím, že je dostatečně zalito (po pěkném dešti je ten rozdíl sakra poznat). A nosit 50-100 konví, tak to snad nemyslíte vážně? Na tom by člověk strávil celé odpoledne a byl by vyřízený, i kdyby měl extra dobrou fyzičku. wink (Vím, co to je, protože přesně toto množství - 50 konví - jsem přes léto nosíval v sadu k mladým stromkům, a to pouze na 50 míst bez dalšího pocházení a mávání konví. Vzalo to tak 2 hodiny a necítil jsem se poté zrovna nejlíp.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 13.6.2018 11:18

Inu každý není Ilja Muromec, slavný bohatýr. A ať je důvod ulehčení si námahy jakýkoliv od lenosti až po postižení, je legitimní. A jestli to v rámci paní zadarmo pozaléváte, taky dobrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika