Příspěvky uživatele - mjancar

Koupací jezírko nebo bazén?, 13.12.2018
Skoro mně přijde, že EXN je můj tiskový mluvčí... Nicméně, když už kostky máte a jste takto daleko, tak doporučuji kostky dát ještě do pytle (resp. několika pytlů, např. od brambor) nebo síťky. Snáz se Vám to vyndá pro čištění a proplach vodou.... celý příspěvek >
Koupací jezírko nebo bazén?, 11.12.2018
Do puntíku souhlasím s exn. Ten humus z molitanu se fakt velmi obtížně čistí. Já ty kostky také vyhodil a jsem tomu rád. Plastové větve a vtoky (pracuji v plastikařině a tento odpad je pro mě dobře dosažitelný) snadno vystříkám hadicí a pak... celý příspěvek >
Koupací jezírko nebo bazén?, 10.12.2018
U každého jezírka je spousta proměnných, hlavně použitá voda, filtrace, umístění a sluneční osvit. Těžko hledat universální návod, je to hledání optimálního nastavení podmínek. Já mám celkovou plochu jezírka cca 25 m2, při ploše hluboké části cca... celý příspěvek >
Koupací jezírko nebo bazén?, 10.12.2018
Velikost hluboké koupací části je cca 5x2x2 m + mělké pobřežní zóny. Měl jsem ho udělat alespoň 7x2,5x2,5 m. A hlavně, protože jezírko nemám zastíněné a sluneční svit je "v plné palbě" celý den, tak mělká pobřežní zóna měla být sotva třetinová,... celý příspěvek >
Omezení výparu vody z jezírka, 23.8.2018
Chybí info, zda budete používat filtraci a jakou. Nevím, jestli rozpětí 25 cm snese skimer. Má, čistě laická, zkušenost říká, že největší úbytky vody jsem měl chybným použitím geotextilie na přechodu hladiny a břehu z důvodu vzlínání. Druhý... celý příspěvek >
Malé čerpadlo na dešťovou vodu, 12.6.2018
Měl jste tento nástavec na vrtačku někdy v ruce?? S prominutím, tato rada je, dle mého názoru, úplná nesmysl. Možná tak jednou za rok vyčerpat sud...
Malé čerpadlo na dešťovou vodu, 12.6.2018
Doporučuji čerpadlo DEEP 1200. Je tlakové s integrovaným čidlem vypínání při vyčerpání vody. Dává to slušný tlak na zalévání i kropení, dokonce i závlahu as menším množstvím trysek. Mám ho na dešťovku a funguje k plné spokojenosti více než 7 let a... celý příspěvek >
Koi nezerou plovouci granule, 13.5.2018
No, jestli jste se nespletl v objemu 1,5 m3 (1500 lt), tak máte velmi silně přerybněno!! Přerybněné byste to měl i na 10x větší objem, t.j. 15 m3. Mám 25 m3 s 6-ti koi, 5-ti jeseny a 3 jesetery a už to se mně zdá moc. Doporučuji koi nechat trochu... celý příspěvek >
Který jehličnan je vhodný k tvarování (kupované jsou moc drahé), 10.5.2018
Co to je vytvarovat?? Běžně stříhám smrky z lesa. Do kulata, hranata, špičata, válce apod. Je to levné, ale déle to trvá. Musí se od malička, výška do 1/2 metru a postupně zastřihávat. Smrk krásně zhoustne a postupně vytvoří kompaktní tvar.
Teplota vody jezírka v zimě, 18.12.2017
To není chyba měření. Nejtěžší voda má teplotu 3,95 st.C. Proto také je led nahoře a nezamrzlá voda se drží dole u dna. Také měřím teplotu vody, v 1 m mám nyní cca 2,5 st., na hladině malou vrstvu ledu (nyní noční teploty kolem -2 st).
Koupací jezírko nebo bazén?, 21.9.2017
No, Řecko jednou za 20 let by se dalo i oželet...:) Ale souhlasím, že koupací jezírko je poměrně finančně nákladné a náročné na čas. A finanční náročnost nemyslím jen za stavbu. Rozhodně neplatí, že existuje něco jako bezúdržbová samočistící... celý příspěvek >
Kdy dat ryby do jezirka, 24.3.2017
Já jsem ryby ani nevyndal, led byl min. 20 cm silný. Proti zamrznutí celé hladiny jsme měl puštěný vzduch. Nyní mám vodu v hloubce cca 70 cm cca 9 st. a kapři a karasové už začínají žrát a jdou na mělčinu se hřát. Pokud jste zimoval... celý příspěvek >
Zachráním smrk ještě nějak prosím?, 24.2.2017
Co má nebo nemá smysl si musí každý zhodnotit sám. Pro mě by to možná smysl mělo ne pro vlastní záchranu, ale pro ten výsledek. Předpokládám totiž, že by mohlo vzniknou něco tvarově zajímavějšího, než obyčejná pěkně rostlá P. conica.
Zachráním smrk ještě nějak prosím?, 24.2.2017
Zasadit do země a ostříhat vše suché (vVyhodit se to dá vždy). Předppokládám, že to je P. Conica. Ta sice to stříhání nemá moc ráda, ale třeba to přežije. A pokud ano, tak vznikne pravděpodobně docela zajímavý patvar koruny, který po 5 letech... celý příspěvek >
Jetel v trávníku, 14.11.2016
Naředíte Bofix podle návodu a jetel postříkáte až bude mít dost lístečků. Doporučuji postříkat celý trávník. Týden nesekat a nezalívat, ideálně při počasí, kdy nebude alespoň 3 dny pršet. Jed se absorbuje listy do kořínků.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika