Kalové čerpadlo - průměr hadice



miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 143.108 (?)
25.2.2014 17:49

Před chvílí jsem je provizorně zkoušel. Čerpadlo v sudu, hadice asi 4m, "trysku" jsem simuloval palcem, dostřik cca 8 až 10 metrů do dálky, hadice 20mm. Pro váš případ nevím, nevím. Já jsem to koupil na zalévání ze sudu, tak snad 20metrů hadice bude fungovat. surprise

1/2" hadice bude slabá i na zalévání.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 222.190 (?), 25.2.2014 16:15, zobrazeno: 24140x

Zdravím, 

mám dotaz na zkušenější ohledně čerpadla -  koupil jsem kalove čerpadlo v lidlu -  vykon 1100w,  dopravni vyška 8m 

potřebuji doplnovat sudy na destovou vodu - cca 5x200l a případně přímou zálivku hadicí u některých záhonů  - studna je kopana, hloubka 3m, vzdálenost na zahradu cca 50-70m s převýšením do 1m 

čerpadlo má nejmenší výstup 1"  a já mám běžnou zahradní hadici 1/2" - zajímalo by mě zda je ten pruměr hadice je velký problém at už pro čerpadlo nebo případně praskání hadice, kdybych nasadil na konec rozstřikovač  - uváděný výkon čerpadla je 20000l, ale podle grafu vykonu to už tím převýšením klesá na polovinu

kdysi jsme to měli řešeno čerpadlem malyš, kde ty hodnoty průtoku jsou menší, ale měli jsme větší průměr hadice

v horizontu dvou- tří let chci řešit přivod vody na zahradu v plastovych trubkách, takže výše uvedené řešení slabší hadice a kalové čerpadlo nebude trvalé

nejsem si jistý, zda není výkon zbytečně velký(i když předpokládám, že se jedná jen o hodnoty papírové a ve skutečnosti bude výkon menší), má někdo zkušenosti s laciným čerpadlem cca 800-1500 Kč z řetězců s výkonem kolem 400w a udavaným oběměm 7000l/h?

za každý postřeh a radu děkuji, čerpadlo je možné v lidlu vrátit, ale dík fraktuře nohy nejsem schopen v reálu vyzkoušet

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 207.227 (?), 25.2.2014 16:46

Vykon cerpadla je udavan pri nulove hloubce.Kazdym zuzenim - mensi prumer hadice snizite mnozstvi dodavane vody. 50-70m na delku ja asi jako 5-7 metru na vysku.Na rozstrikovac zapomente.Cerpadlo neni tlakove a mam pocit, ze vodu ani k sudum ani neprotlaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.219 (?), 25.2.2014 16:59

Pokud je výstup na čerpadle 1", dejte ho tam. Seškrcením profilu  dramaticky omezíte jak průtok, tak výkon čerpadla.   kalová čerpadla nejsou vhodná pro dodávku tlakové vody,  vodu přes postřikovač Vám to nejspíš neprotlačí.      j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 143.108 (?), 25.2.2014 17:49

Před chvílí jsem je provizorně zkoušel. Čerpadlo v sudu, hadice asi 4m, "trysku" jsem simuloval palcem, dostřik cca 8 až 10 metrů do dálky, hadice 20mm. Pro váš případ nevím, nevím. Já jsem to koupil na zalévání ze sudu, tak snad 20metrů hadice bude fungovat. surprise

1/2" hadice bude slabá i na zalévání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 25.2.2014 18:11

Kalové čerpadlo, podle mě, není vhodné na zalévání. Nevidím důvod ke kalovému čerpadlu, když čerpáte jen čistou vodu.
1. Má velký příkon, což je dost neekonomické
2. Jeho průtok se výrazně mění nejen s průměrem, ale i s délkou hadice a převýšením. V blízkosti zdroje je tak průtok silný, že s ním zalévat nelze, o pár desítek metrů dál už jenom žbryndá.
3. K rozstřikovači se kalovka nehodí. není tlakové.
4. Napojíte-li na kalové čerpadlo s příkonem 1,1 kW půlcoulovou hadici (hadičku), nejspíš ho brzy uvaříte.
5.Pro Váš účel je lepší zahradní čerpadlo se savicí. Nebo v nouzi ten Malyš
6. Doplňovat sudy na dešťovou vodu s kalovkou jistě půjde, Ale fakt to chce silnější hadici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.2 (?), 25.2.2014 18:28

Ten tlak neklesne nejen na polovinu, ale dalšími zrátami prakticky na nulu. Tedy na konci hadice nic nepoteče. Byla to naprosto nevhodná volba, O čerpadlech jsou tu ságy a jsou popsaná řešení. Pozdě stíháte Bycha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 25.2.2014 18:33

Kalové má už v názvu = je určeno k čerpání velkého množství znečištěné vody. Sice ta FloraBest 1100W má kolínko 2" s redukcí postupně na 3/4", ale tabulkový výkon dává pouze s 2" hadicí délky do 8 m. Při hadici 1_1/2" klesá průtok na polovinu, pro hadici 1" na čtvrtinu a pro 3/4" na osminu. Uškrtíteli to více, tak vám několikrát vinutí zachrání tepelná pojistka, ale trvalé přetížení pojistka neřeší.

Optimální použití je to na vyprázdnění bazénu, kdy dopravní výška je rovna hloubce bazénu (septiku, žumpy) a voda vytéká vedle na trávník (do přepravní lejty). Pro prázdnění sudů na dešťovou vodu je lepší mít dole kohout, ale někdy kohout nelze použít a přečerpání je snadnější než nabírání kýblem či konví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 222.190 (?), 25.2.2014 21:10

Děkuji všem za reakce, snažil jsem se tady nejdříve pročíst diskusi a domníval jsem se, že by ten udávaný výkon mohl vykompenzovat ztráty v délce a průměru potrubí.  Z cenových důvodů asi sáhnu po klonu malyše, dvě sezony snad vydrží, ostatně sudy se budou plnit primárně dešťovkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.147 (?), 5.4.2014 15:57

ja som si toto čerpadlo kúpil aby som prečerpával vodu z potoka ktorý tečie na hranici pozemku do nádrže-sudu. Nechcelo sa mi stále zostupovať cca 1.5m na dno potoka a potom nahor a ďalej na záhradu. Dnes som to vyskúšal, 1" hadica 6m, čerpadlo je ponorené len do úrovne plastovej základne, na dno som položil starú betonovú škridľu a ťahá to poviem veľmi dobre... čo ma prekvapilo vo vode to nerobí ani veľký vír a tak to ani nekalí vodu... takže zatiaľ spokojnosť... zo sudu potom ventilom do konvice.. mne to poriešilo neustále vystupovanie z dna potoka nahor do úrovne záhrady... uvidíme koľko vydrží... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 106.147 (?), 5.4.2014 15:59

...ešte jedna vec - tá 1" hadica je obyč. a celkom to nedrží tvar na priereze, splošťuje sa to, škoda že som nekúpil takú "armovanú" hadicu ktorá sa nedá zalomiť...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika